Google Fotoğraflar Güvenli Mi?

/ 17 Nisan 2021 / 24.616 views / yorumsuz
Google Fotoğraflar Güvenli Mi?

Google Fotoğraflar ile ilgili güvenlik durumu bir depolama alanı olması nedeniyle merak konusu haline gelmiştir. Google fotoğraflar güvenli mi sorusu ise sunmuş olduğu güvenlikli sistem ağı sayesinde piyasa içerisindeki en güvenilir depolama alanlarından birisi olarak gösterilmektedir.

Google Fotoğraflar sayesinde cihazlarınızda yer olmasa bile fotoğraflarınızı güvenilir bir biçimde saklayabilirsiniz. Aynı zamanda fotoğraflarınızı cihazınızdan silseniz bile fotoğrafların depolanması özelliği sayesinde silinmemektedir.

Google Fotoğraflar, Android cihazlarda yüklü olurken diğer cihazlarda sonradan yüklenmesi gerekmektedir. Bu nedenle Google Fotoğraflar kullanmak için indirme işlemlerinden sonra mail ile kayıt açarak kullanıma başlanması gerekmektedir.

Google Fotoğraflara Başkaları Erişebilir Mi?

Google Fotoğraflara erişim yalnızca mail adresi ve şifre üzerinden olmaktadır. Mail adresinin ve şifrenin girildiği her ortamdan Google Fotoğraflar erişimi sağlanmaktadır. Bu nedenle mail şifrelerinin kimseyle paylaşılmaması önemli olmaktadır.

Google Fotoğrafların mail ve şifre bilgisi girilmeden görüntülenmesi söz konusu olmamaktadır. Bu nedenle uygulamanın güvenli bir biçimde kullanılması da sağlanmış olmaktadır.

Google Fotoğraflardan Çıkış Yapıldığında Ne Olur?

Google Fotoğraflardan çıkış yapıldığında hesabın kapatılması gibi bir durum söz konusu olmaz. Yeniden mail adresi ve şifre ile giriş yapılması durumunda aynı fotoğraflara erişim sağlanabilmektedir.

Google fotoğraflar güvenli mi sorusuna tatmin edici bir cevap alamayıp bu hesabı kapatmak isteyenlerin ise sistem üzerinden devre dışı bırak sekmesini tercih etmeleri gerekmektedir. Devre dışı bırakmadan önce güvenlik amacı ile Google Fotoğraflar hesabından da resimlerin silinmesi önerilmektedir.

Devre dışı bırakma işlemi sonrasında cihazdan yedekleme maksadıyla herhangi bir aktarım yapılmamakta olup yeniden yedekleme yapılmak istendiğinde hesabın en baştan açılması gerekmektedir.

Google Fotoğraflar Uygulamasının Kaldırılması

Google Fotoğraflar uygulamasının kaldırılması için mevcut cihazın ayarlar bölümünden uygulamayı sil komutunun verilmesi gerekmektedir. Yalnızca ana ekran üzerinden kaldırılması durumunda uygulama silinmiş olmamakta bunun aksine yalnızca kısa yolu kaldırılmış olmaktadır.

Google fotoğraflar güvenli mi sorusu ile ilgili bir cevap aranırken yalnızca fotoğraflar bakımından değil aynı zamanda kişisel bilgilere erişim açısından da güvenlik tedbirlerine yönelik desteğin alınması gerekmektedir. Bu sayede kullanım için en güvenli yöntemin tercih edilmesi mümkün olmaktadır.


SEO Manager & Editör / Ankara Üniversitesi, Bilgisayar Mühendisliği eğitimini 2013 yılında tamamladı. PHP programlama dilinde birçok yabancı firmaya hizmet verdi. 2019 Şubat ayında Piamet.com da SEO Manager & Editör unvanında yer aldı.

Benzer Konular
Azar Benzeri Uygulamalar
Flört uygulamaları, mobil dünyanın nasıl da hayatımızdaki her alanı kaplamaya başladığının kanıtlarından bir tanesidir. Yeni arkadaşlar edinmek, flört yapmak veya sadece keyifli vakit geçirmek için kullanılan uygulamalardan tanışarak evlenenlerin sayısı..
Bilgisayar Hızlandırma Yolları
5 adımda bilgisayarı hızlandırmak sanıldığı kadar zor işlem adımlarından oluşmaz. Gün içinde sürekli kullanılan bilgisayarlar, bir süre sonra yavaşlamakta ve istenilen performansı sağlayamamaktadır. Bu çok olağan bir durumdur. Bilgisayar sistemleri..
En İyi Virüs Temizleme Programı
Kötü amaçlı yazılımlar, giderek tüm dünyamız haline gelen mobil cihazlara ve teknolojik aygıtlara karşı öncelikli tehlike olmaya devam ediyor. Kişisel verilerin saklanıldığı bilgisayarlar, mobil telefonlar ve daha birçok dijital aygıt..
Trendyol Para Nasıl Kullanılır?
Trendyol paranın kullanılması için Trendyol cüzdan bölümünün aktif hale getirilmesi gerekmektedir. Bu cüzdan içerisine kredi kartı ya da havale ile para gönderildikten sonra alışverişlerin bu cüzdan üzerinden yapılması mümkün olmaktadır...
Tiktok Keşfete Düşme Saatleri
Tiktok algoritması diğer sosyal medya uygulamalarında olduğu gibi kendine has ve benzersiz bir şekilde çalışır. Tiktok’ta fenomen olmak için bu algoritmayı doğru algılamak ve bu doğrultuda yayınlar düzenlemek yeterlidir. Tiktok’un..
Logo Tasarım Programları Ücretsiz
Bedava logo tasarım uygulamaları aracılığıyla markalara ya da işletmelere belli bir logo tasarlamak mümkündür. Logolar, markaların kimliği yerine geçmekte ve bir müddet sonra müşteriler gördükleri logolardan markaları çıkarabilmektedir. Ancak logo..