Teknoloji

Google Fotoğraflar Güvenli Mi?

Google Fotoğraflar Güvenli Mi?

Google Fotoğraflar ile ilgili güvenlik durumu bir depolama alanı olması nedeniyle merak konusu haline gelmiştir. Google fotoğraflar güvenli mi sorusu ise sunmuş olduğu güvenlikli sistem ağı sayesinde piyasa içerisindeki en güvenilir depolama alanlarından birisi olarak gösterilmektedir.

Google Fotoğraflar sayesinde cihazlarınızda yer olmasa bile fotoğraflarınızı güvenilir bir biçimde saklayabilirsiniz. Aynı zamanda fotoğraflarınızı cihazınızdan silseniz bile fotoğrafların depolanması özelliği sayesinde silinmemektedir.

Google Fotoğraflar, Android cihazlarda yüklü olurken diğer cihazlarda sonradan yüklenmesi gerekmektedir. Bu nedenle Google Fotoğraflar kullanmak için indirme işlemlerinden sonra mail ile kayıt açarak kullanıma başlanması gerekmektedir.

Google Fotoğraflara Başkaları Erişebilir Mi?

Google Fotoğraflara erişim yalnızca mail adresi ve şifre üzerinden olmaktadır. Mail adresinin ve şifrenin girildiği her ortamdan Google Fotoğraflar erişimi sağlanmaktadır. Bu nedenle mail şifrelerinin kimseyle paylaşılmaması önemli olmaktadır.

Google Fotoğrafların mail ve şifre bilgisi girilmeden görüntülenmesi söz konusu olmamaktadır. Bu nedenle uygulamanın güvenli bir biçimde kullanılması da sağlanmış olmaktadır.

Google Fotoğraflardan Çıkış Yapıldığında Ne Olur?

Google Fotoğraflardan çıkış yapıldığında hesabın kapatılması gibi bir durum söz konusu olmaz. Yeniden mail adresi ve şifre ile giriş yapılması durumunda aynı fotoğraflara erişim sağlanabilmektedir.

Google fotoğraflar güvenli mi sorusuna tatmin edici bir cevap alamayıp bu hesabı kapatmak isteyenlerin ise sistem üzerinden devre dışı bırak sekmesini tercih etmeleri gerekmektedir. Devre dışı bırakmadan önce güvenlik amacı ile Google Fotoğraflar hesabından da resimlerin silinmesi önerilmektedir.

Devre dışı bırakma işlemi sonrasında cihazdan yedekleme maksadıyla herhangi bir aktarım yapılmamakta olup yeniden yedekleme yapılmak istendiğinde hesabın en baştan açılması gerekmektedir.

Google Fotoğraflar Uygulamasının Kaldırılması

Google Fotoğraflar uygulamasının kaldırılması için mevcut cihazın ayarlar bölümünden uygulamayı sil komutunun verilmesi gerekmektedir. Yalnızca ana ekran üzerinden kaldırılması durumunda uygulama silinmiş olmamakta bunun aksine yalnızca kısa yolu kaldırılmış olmaktadır.

Google fotoğraflar güvenli mi sorusu ile ilgili bir cevap aranırken yalnızca fotoğraflar bakımından değil aynı zamanda kişisel bilgilere erişim açısından da güvenlik tedbirlerine yönelik desteğin alınması gerekmektedir. Bu sayede kullanım için en güvenli yöntemin tercih edilmesi mümkün olmaktadır.


YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL