Aşk

Göğüslerin Daha Dik ve Yuvarlak Görünmesi İçin Ne Yapılır?

Göğüslerin Daha Dik ve Yuvarlak Görünmesi İçin Ne Yapılır?

Göğüsler, eski çağlardan beri kadınlığın ve doğurganlığın en büyük simgelerinden biridir. Eski çağların en gözde kadınları bile hükümdarlarına ya da padişahlarına güzel görünmek için göğüslerini dikleştirmenin farklı yollarına başvurmuşlardır.

Siz de yuvarlak ve dik göğüslere sahip olmak istiyorsanız ve bunun için estetik ameliyat olmak istemiyorsanız, bu makalemizde aradıklarınızı bulabilirsiniz. İşte göğüslerin dik ve yuvarlak görünmesi için birkaç öneri…

Göğüslerin dik ve yuvarlak görünmesi için evde uygulayabileceğiniz yöntemler nelerdir?

Göğüslerin yuvarlak olması için bıçak altına yatmanıza ve tonlarca para harcamanıza gerek yok.

Uzmanların tavsiye etmiş olduğu birkaç pratik yöntemi her gün düzenli olarak uygularsanız, kısa zamanda yuvarlak ve daha dik göğüslere sahip olabilirsiniz.

Masaj yapın;

yuvarlak göğüs

Yuvarlak ve dik göğüslere sahip olmanın birinci kuralı, göğüs bölgesinde bulunan kan dolaşımını hızlandırmaktır. Bunun için yapmanız gereken günde 10 dakika kadar her iki göğsünüze masaj uygulamaktır.

Ellerinizle ve hafif hareketler ile yapacağınız masaj, göğüslerinizin yuvarlaklaşması ile birlikte ilerleyen zamanlarda daha dik görünmesini de sağlayacaktır.

Kozmetik kremlerden faydalanın;

yuvarlak göğüslere sahip olmak için

Günümüzde en yaygın kullanılan göğüs büyütme yöntemleri, zahmetsiz ve acısız olan kozmetik kremlerdir. Bu kremler cildi sıkılaştırma özelliğine sahiptir.

Bu sayede göğüslerinizin sıkılaşmasını ve dikleşmesini sağlar. Diğer bakım uygulamaları ile birlikte bu kremleri kullanırsanız, çok daha etkili sonuçlar alabilirsiniz.

Sütyen seçimi doğru olmalıdır;

Göğüs yumuşamasının nedenleri, genellikle yanlış sütyen seçimidir. Göğüslerinize uygun olmayan, dik duruşu desteklemeyen ve pamuklu olan sütyenler, belirli bir zamandan sonra göğüslerinizin sarkmasına zemin hazırlar.

Yanlış beden sütyen seçimleri de göğüslerin deforme olmasında en büyük etkendir.

Bedeninize uygun sütyenler tercih etmelisiniz. Bunun için büyük mağazalarda bulunan görevlilerden yardım alabilirsiniz. Ayrıca yapmış olduğunuz aktiviteye uygun sütyen tercihi yapmanız da göğüslerinizin dikleşmesi için önemlidir. Örneğin; aktif olan bir spor hayatınız varsa mutlaka spor yaparken, sporcu sütyeni takmalısınız.

Bakım yağları kullanın;

yuvarlak göğüsler için ne yapılmalı

Vücudun esnekleşmesi ve gençleşmesi için kullanabileceğiniz çok sayıda bakım yağı bulunur. Hangi bakım yağını kullanacağınız konusunda bir güzellik uzmanından ya da aktardan yardım isteyebilirsiniz. Masajla birlikte bu bakım yağlarını da kullanırsanız, daha etkili sonuç alırsınız.

Göğüs sertleştirmek için bitkisel çözüm yöntemlerinden biri olan bakım yağlarını kullanmak, aynı zamanda göğüslerinizin yuvarlaklaşmasını da sağlar ve en kalıcı yöntemlerden biridir.

Yatış pozisyonu çok önemli;

yuvarlak göğüsler için ne yapılmalı

Yatarken göğüslerinizin üzerine yatmanız, bir süre sonra onların deforme olmasına neden olacaktır. Göğüslerinizin daha dik ve sıkılaşmış olarak görünmesi için sırt üstü yatmayı tercih etmelisiniz.

Yanlara yatmak da göğüslerinizin dikleşmesini sağlamaz.

Günlük egzersizlerini aksatmayın;

yuvarlak göğüsler için evde egzersiz kadın

Göğüs dikleştirme egzersizleri düzenli uygulandığında, yaklaşık bir ay içinde etkili sonuç almak mümkündür. Bu egzersizlerin günde yalnızca 5 dakika bile yapılması, gözle görülür bir fark yatacaktır.

Üstelik bu egzersizler, evde uygulanabilen oldukça basit hareketlerdir. Bu konuda pilates çemberleri ile yapılan egzersizlerden faydalanabilirsiniz.

Sıcak-soğuk duş alarak kan dolaşımını hızlandırın;

yuvalar ve dik göğüsler için ne yapılmalı

Sıcak ve soğuk suyun aynı anda bir bölgeye uygulanarak kan dolaşımını hızlandırması, eskilerden beri ilgilenilen ve günümüzde terapi olarak uygulanan bir yöntemdir.

Bu yöntemin adına Kneipp Terapisi adı verilmektedir. Özellikle ağrılar için iyi gelen bu yöntem tüm vücut için de güvenle uygulanabilir. Bu sayede bağışıklık sisteminizin kuvvetlenmesini de sağlayabilirsiniz.

Bu yöntemi uygulayabilmek için duş başlığını elinize alın. Ardından soğuk suyu açarak göğüslerinize tutun. 2 dakika sonra ılık suyu açın ve yine 2 dakika tutun.

Toplamda 10 dakika boyunca bu işlemi tekrarlayın ve en son soğuk su uygulayarak terapinizi bitirin. Bu yöntem, göğüz bölgenizdeki kan dolaşımını hızlandıracak ve göğüslerinizin dikleşmesini sağlayacaktır. Bu yöntemi haftada 3 kez uygulamanız tavsiye edilmektedir.


YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL