Fitness Sağlık

Göbek Eritmek İçin Ne Yapmak Lazım

Göbek Eritmek İçin Ne Yapmak Lazım

Günümüzde artan hareketsiz yaşam ve buna bağlı olarak düzensiz, bilinçsiz beslenme modelleri, göbek eritmek için ne yapmak lazım, sorusunu daha çok yöneltebiliyor.

Öncelikle bilmemiz gereken, 3 gün, 4 gün 1 hafta diyetleriyle, göbek eritilmiyor. Ancak şöyle olabilir ki 3-4-5 gün, hafta diyetleri ve beslenmeler düzenli olarak yapılırsa göbek yağlarını eritebiliriz. Belirtilen bu yöntem ve diyet uygulamaları, hem erkek hem de kadın için uygundur.

Alt Karın-Göbek Yağlanması

Göbek Eritmek İçin Ne Yapmak Lazım

Günümüz çalışma saatleri ve uyku düzensizliğinin diğer getirisi geç saatlerinde yenilen akşam yemekleridir. Biyolojik olarak uyku saatimiz 23:00’dır ve bu saatten 5 saat öncesinde vücutta şeker olmamalıdır; göbek eritmek için, insülin bu saatten 5 saat önce işini bitirmiş olmalıdır.

23:00’a yakın saatlerde en ufak şeker ve şeker ürünleri tüketildiğini varsayarsak, pankreas hızla birden fazla insülini vücuda salar ve şekerin hemen vücuttan uzaklaştırılması emrini verir.

İnsülin hızla şekeri uzaklaştıracağı için bunları, göbek bölgesinin en yakın bölgelerine yani alt karın, basen, kalça bölgelerine yağ olarak depolar. Bu da göbek eritmek isteyenler için, daha fazla karın, kalça, basen ve alt karın yağlanması demektir.

Göbek Eritmek İçin Ne Yapmalı?

Göbek Eritmek İçin Ne Yapmak Lazım

Yukarıda da belirtildiği gibi göbek eritmek için akşam yemekleri erken saate çekilmelidir. 23:00’a yakın saatlerde acıktıysanız, hayvansal proteinler tüketebilirsiniz ve bunların 2-3 katı kadar da yeşillik yemelisiniz.

Hayvansal proteinler insülin salınımı yapmasa da beraberinde yeşillik tüketilmiyorsa bunlar da göbekten kilo almamıza yağlanmamıza sebep olur.

Yeşillik yenilmediğinde hayvansal proteinler vücutta işlevini gerçekleştiremez ve bağırsakta çürür. Bağırsak da çok fazla çürük besinler olduğunda da dışkı olarak çıkarken koku yapar; ne kadar çok çürük gıda varsa dışkı o kadar koku yapar. İdrar rengi koyu renkte olmaya başlar. İdrar renginin açık renkte olması için ve göbek yağlarından kurtulmak için daha çok su ve daha çok yeşillik tüketilmelidir.

Alt Karın ve Göbek Yağlarını Eritmek İçin Ne Yemeli?

Göbek Eritmek İçin Ne Yapmak Lazım

Yeşillik çok iyi bir antioksidan besin çeşididir. Alt karın yağlarını eritmek için ne yemeli diye soruyorsanız, yeşillik; göbek eritmek için ne yapmalı diyorsanız yine yeşillik! Yeşil gıdalar antioksidan içerdiği için vücuttaki kötü atıkları dışarıya atar.

Fazla kilolu ve yağlı bireylerin vücudunda da zararlı hale gelmiş besinler bulunur. Yani alt karın yağlarını ve göbek bölgesini eritmek için en etkili diyet yiyeceklerinden birisi yeşilliktir. Bu yöntem erkek için de kadın için de değişmez; her öğününde yeşillik bulunduran kadın ve erkekler göbek bölgesini eritebilir.

Göbek Eritmek İçin Diyet

Göbek Eritmek İçin Ne Yapmak Lazım

Göbek eritmek için belirli bir diyet uygulaması olmadığını bilmemiz gerekiyor. Çünkü bir başkası için hazırlanan göbek eritme diyeti, sizin için zararlı olabilir hatta daha fazla yağlanma yapabilir. Bu sebeple burada genel geçer, denenmiş bilimsel bilgiler bulunuyor. Söylemek gerekirse de en etkili zayıflama yöntemleri bunlardır.

Özellikle Alt karın, basen ve kalça bölgelerini eritmek, zayıflatmak için akşam yemeklerine dikkat edilmelidir. Göbek yağlarını eritmek için suyu da bol tüketmeliyiz. Günlük su içme limitinin standart bir oranı yoktur. Günlük su içme limiti 20 kg başına 1 litredir.

Göbek Eritmek İçin Ne Yapmak Lazım

Yağ yakma göbek eritme testi için dışkı ve idrar rengine bakabiliriz. Dışkı koyu renkte olmamalı çıkarken acı yapmamalı ve koku olmamalı. İdrar rengi de açık renkte olmalıdır. Dışkı çıkarken acı yapıyorsa veya çıkmakta zorlanıyorsa yeşillik tüketimini arttırmalıyız.

Fazla tuz,  vücutta su tutacağı ve göbek bölgesini şişkin göstereceği için, tuz tüketimini sınırlandırmalıyız. Göbek eritmek için çok uzun saatler ya da günlerce aç kalmamız karın bölgesindeki yağlanmayı arttırır. Çok uzun saatlerce yemek yemeyip birden yüklendiğimizde vücut şaşırır ve yediğimiz yemeklerin büyük oranını kilo ve yağ olarak karın bölgesinde toplar, göbek yapar.

Erkek veya kadınların, göbek eritmek için, yağlı yiyecekleri aza indirmesi etkilidir; fazla yağlardan kurtulmak için ekmek, un ve un ürünlerini sınırlandırmaları da önemlidir. Kahvaltı hafif besinlerden oluşmalıdır. Alt karın eritmek için kahve yerine, yeşil çay tercih edilebilir


YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL