Giyim Tarzları Erkek Yazlık ve Kışlık

/ 24 Aralık 2019 / / yorumsuz
Giyim Tarzları Erkek Yazlık ve Kışlık

Kadınlar kadar erkeklerinde giyim tarzlarına önem verdiklerini biliyoruz. Ancak erkeklerin en büyük dezavantajı, kadınlar kadar çok çeşit ve detay bulamamaları. Oysaki moda, insanın kendine yakışanı giymesidir.

Erkekseniz ve kendinize uygun giyim tarzı arıyorsanız, öncelikle yeni sezonun renklerini ve desenlerini takip etmeli, ardından size yakışan kıyafetleri bulup kombinlemelisiniz.

Erkek giyim tarzları yazlık ve kışlık kombinler olarak farklı tasarımlar ile karşımıza çıkar. İşte detaylar…

Erkek giyim tarzı nasıl olmalı?

kısa boylu erkekler için mont

Erkekler için yaşlarına uygun olan ve hem yaz hem de kış aylarında giyebilecekleri onlarca seçenek mevcut. Geçmişe bakıldığında artık erkekler için kıyafet tasarımlarının çok daha bol çeşitli olduğunu söyleyebiliriz.

Şık görünmek isteyen erkelerin “erkek giyim tarzı nasıl olmalı” diye sorduklarını duyar gibiyiz. Şık görünmek için yapmanız gerekenler ise oldukça basit.

Marka yazılarından uzak durun;

erkek giyim tarzları

Şık görünmek istiyorsanız marka reklamı yapar gibi görünen, üzerinde kocaman Nike ya da Adidas yazan baskılı tişörtlerden ve kazaklardan uzak durun. Erkek giyim tarzları, klasik ve spor giyim olarak ikiye ayrılır.

Her iki giyim tarzında da markaların isimlerin yazılı olduğu çok sayıda seçenek var. Ancak siz bunları seçmeyin ve reklam panosu gibi gezmekten uzak durun.

Moda size ayak uydursun;

tarz giyinen erkekler

Stil ve şık giyinmek için illa modaya ayak uydurmak zorunda değilsiniz. Bırakın moda size ayak uydursun. İlk yapacağınız iş kendi stiliniz ve tarzını belirlemek olsun.

Hangi tarzın size yakıştığına ancak siz karar verebilirsiniz. Kıyafetlerini vücut şeklinize göre seçin.

Aynı renklerden uzak durun;

erkek giyim kombinleri yazlık

Özellikle genç erkek giyim tarzları arasında aynı renk tonlarında olan kombinler vardır. Ancak bu kombinler sizi olduğunuzdan şık yapmaz ve daha yaşlı gösterir.

Gerçekten göz alıcı ve şık görünmek istiyorsanız zıt ya da birbirine yakın renklerden oluşan kombinler seçmeliniz. Örneğin; bordo pantolon ve mavi kazak kombini gibi.

Yeni sezon kombinleri nasıldır?

2020 erkek giyim modası

2020-2021 sezonu için farklı ve cıvıl cıvıl erkek kombileri karşımıza çıkıyor. Erkek kombin önerileri yaz ayları için oversize parçalardan oluşuyor. 2020 yazına damga vurmak istiyorsanız neon renklerden oluşan pantolonlar, tişörtler ve takımlar tercih etmelisiniz.

Ayrıca ekose desenleri kamuflaj desenleri, hâkî renkleri, mint yeşili, pudra ve açık sarı renkler de 2020 yaz modasında erkekler için ön planda olacak.

Erkek kışlık giyim tarzı önerileri;

balıkçı yaka modası erkek

2020 erkek kışlık giyim tarzı için de balıkçı yaka kazaklar yine ön planda olacak. Bu kazakların üzerine şık bir kaban ya da ceket ile kombin yapabilirsiniz.

Ancak kazak ve ceketin renklerinin zıt olmasına önem verin. Ayrıca açık renkli giyinmeyi seviyorsanız, taş rengi kıyafetlere de tercih edebilirsiniz.

Erkek giyim kombinleri için aksesuarlar nasıl olmalı?

erkek saat ve bileklik kombini

Giyim tarzınızı tamamlayabilmek için ayakkabı ve aksesuar seçimi çok önemlidir. Ayakkabınızı siyah almak yerine kıyafetinize uygun tonlarda tercih etmelisiniz.

Ayrıca beyaz çorap kesinlikle giymemeli, bileklik ve cep mendili gibi aksesuarlar kullanmalısınız. Saat tercihinizi plastik ve büyük görünenlerden değil metal ve şık görünenlerden yana yapın.