Feminen Giyim Tarzı ve Kombinler

/ 14 Aralık 2019 / / yorumsuz
Feminen Giyim Tarzı ve Kombinler

Feminen giyim tarzı, her kadının mutlaka dolabında bulunması gereken, kadınları daha alımlı ve şık gösteren tarzlardır. Giyim tarzları arasında bayanların en çok tercih ettiği feminen’dir. İşçiliğin ve çekiciliğin ön planda olduğu bu tarzda, romantik esintiler yer alır.

Feminen tarz ne demek?

feminen elbiseler bayan

Feminen, kelime anlamı olarak kadınsı demektir. Feminen giyim tarzı ise kadınsı giyim olarak adlandırılabilir. Feminen tarzdan hoşlanan kadınlar daha hanım hanımcık ve daha sade giyinmeyi tercih ederler.

Bu kadınlar için cesur ve dekolte kavramları söz konusu değildir. Feminen tarzın günlük hayatta kullanılmasıyla birlikte kadınlar vücut hatlarını, çekicilikleriyle ön plana çıkarır.

Feminen giyim tarz ve kombinleri nasıl yapılır?

feminen giyim tarzı

Elegant ve masikülen giyim tarzlarından uzak ama onları da içinde barındıran bir tarz olan feminen giyim, taşlı ve dantelli tasarımları ile ön plana çıkar. İşte iyi bir feminen tarzı yaratmak için ip uçları…

Mütevazi ve dekoltesiz olan şık kıyafetler;

feminen giyim modası

Feminen giyim tarzı, kadınları daha sade ve daha mütevazi göstermesi ile bilinir. Feminen tarzda giyinmek istiyorsanız mütevazi olan elbiseler, dekoltesi bulunmayan etek ve pantolonlar ya da yırtmaç detayları olmayan kalem etekler tercih edebilirsiniz.

Beli ince gösteren kıyafetler;

beli ince gösteren kıyafetler bayan

Feminen giyim tarzını yakalamak için tonlarca alışveriş yapmanıza gerek yok. Dolabınızda duran ve belinizi saran kazaklar ya da bluzlar ile bu tarzı yakalayabilirsiniz. Feminen giyimin en önemli ayrıntısı bele vurgu yapan ve belin inceliğini ön plana çıkaran kıyafetlerdir.

Kloş kesimli etekler ve elbiseler;

feminen giyim tarzı

Kloş etekler de belin ön plana çıkmasını sağlar. Bu tarz etekler belden saran ve altlarda açılan özelliktedir. Ayrıca bu kıyafetler şık görünmenizin yanında, zayıf görünmeniz de sağlar. Bu tarz elbise ve etekler ile aradığınız şıklığı yakalayabilirsiniz.

Romantik bluzlar;

bayan bluz

Feminen giyim tarzı, romantik ve şık olan bluzlar ile yaratılır. Dantel ve tül detayları olan bluzlar ile feminen tarzınızı tamamlayabilirsiniz. Bluzlarınızda bulunan ince detaylar ya da çizgiler de olduğunuzdan daha kadınsı görünmenizi sağlayacaktır.

Dantel ve tül detayları;

feminen elbiseler

Feminen giyim tarzı denince dantel ve tül detaylı akla gelir. Bu detaylar tokadan tutun da ayakkabıya kadar karşımıza çıkar. Feminen giyim tarzı yaparken baştan aşağı danteli ya da tüylü giyinmenize gerek yok. Ayakkabınızla kombinleyeceğiniz bir toka ile sade bir bluz ve şık bir kalem etek tercih edebilirsiniz.

Fiyonklar, taşlar ve boncuk detayları;

feminen takılar

Kadınsı giyim tarzını hem günlük hayatta hem iş hayatında hem de akşamları romantik yemeklerde ya da eğlencelerde kullanmak istiyorsanız bluzlarınızda fiyonk desenleri, taşlar veya boncuk detaylarını tercih edebilirsiniz.

Ayakkabılar ince topuk olmalı;

giyim tarzı kadın

Feminen giyim tarzı için olmazsa olmaz ayakkabılar, ince topuklulardır. Stiletto ayakkabılar ile çok daha kadınsı ve şık görünürsünüz. Platform topuk tercih edenler de olabilir ancak bunların taş detaylı olanları tercih edilmelidir.