Farklı Tarz Tesettür Giyim

/ 28 Ağustos 2020 / 2.541 views / yorumsuz
Farklı Tarz Tesettür Giyim

Farklı tarz tesettür giyim seçeneklerine bakıldığında; belirli sınırların ve kalıpların olmadığı görülmektedir. Farklı tarz tesettür giyim konusunda oldukça fazla sayıda çeşit ve yeni tasarım bulunmaktadır. Farklı ortamlara uygun, özgün modeller vardır.

Günlük kombinlerinde veya özel bir davete giderken farklı tarzlardaki tesettür kıyafetlerini tercih edebilmektedirler. Günümüz modasında farklı tarzlardaki tesettür kıyafetlerinin ana parçası olarak tunikler tercih edilmektedir. Farklı aksesuarlar ile kombinleyerek, tuniklere daha farklı bir tarz kazandırabilmek mümkündür.

İş Hayatında Farklı Tesettür Giyim Tarzı

farklı tesettür giyim tarzı

İş yaşamında farklı tesettür tarzları oluşturmak isteyenler çoğunlukla tunik modelleri kullanmaktadırlar. Farklı renklerde ve aynı zamanda farklı tasarımlarda olan tunik modellerini tercih ederek moda akımlarına uyabilmektedirler.

Özgün tasarımlı olup tercih edilebilecek tunik modellerinin büyük çoğunluğu; desenli, volanlı ve düğmelidirler. İş hayatına olduğu kadar günlük hayata da uyumlanabilecek modeller oldukları için tesettürlü kadınlar için avantajlıdır. Kot pantolon veya kumaş pantolon ile kombin yapılabilmektedir. Aynı zamanda eşarp olarak da koyu renkler tercih edilmektedir.

Farklı Tarzda Etek ve Kazak Tesettür Kombinleri

tesettür giyim tarzı

Etek ve kazak tesettür kombini yapmak isteyenler; yüksek bel etek tercih etmeli ve üzerine de kazak giyerek kazağı eteğin içerisine yerleştirmelidirler. Farklı tarz tesettür giyimin modelleri üzerinde araştırma yapanlar; bu kombin ile çok daha uzun gözükebilmektedirler.

Ancak etek ve kazak tercihinde hem renklere hem de desenlere önem vermelidirler. Sade çizgilerden oluşan bir kazak tercih etmiş iseler; altına ekoseli bir etek giyebilmektedirler.

Günlük Hayatta Farklı Tarz Tesettür Giyim

farklı tarz tesettür giyim 6

Günlük yaşamda farklı tesettür tarzına sahip olmak için tunik modellerine ek olarak ferace modelleri de tercih edilebilmektedir. Özgün ve yeni tasarımlar ile farklı kombinler yapılabilmektedir. Topuklu ayakkabı ve klasik çantalar ile kombinlenerek feracelere daha farklı bir tarz kazandırılabilmektedir.

Büzgü tasarımlı feracelerin yakalarında ve eteklerinde dantel detayı olması sonucunda daha farklı bir tarz elde edilebilmektedir. Kemer, çanta ve şal gibi aksesuarlar ile tesettürlü kadınlar kombinlerini daha cazip hale getirebilmektedirler. Farklı tarz tesettür giyim için kullanılan aksesuarlar ile beraber kombinlerini klasik, modern veya sıra dışı hale getirebilmektedirler.


Genel Editör / Marmara Üniversitesi, İletişim Fakültesi'nde eğitimini tamamladı. Hürriyet Gazetesi'nde yazarlık yaptı. 2019 Temmuz ayı itibari ile Piamet.com da genel editör unvanında yer aldı.

Benzer Konular
Vücut Tipine Göre Giyinme Tüyoları Erkek Kadın
Vücut tipine göre giyinme tüyoları eşliğinde güzel ve şık giyinmek için modayı takip etmek elbette önemlidir. Ancak yalnız başına yeterli değildir. Kendinize yakışan kıyafetleri giyinmek için öncelikle vücut tipinizi belirlemeniz..
Yüz Şekline Göre Saç Modelleri Erkek Kadın
Yüz şekline göre saç modelleri, erkek ve kadın bireyler dış görüşünüze önem veriyorsanız, saç şeklinizin yüzünüze göre olması gerektiğini bilmelisiniz. İyi bir saç kesimi beğenmediğiniz tarafları gölgelerken, beğendiğiniz tarafları da..
Zayıf Görünmek İçin Nasıl Giyinmeli Tesettür
Zayıf görünmek için nasıl giyinmeli tesettür konusunda en önemli detaylardan biri, vücutlarını tanıyıp fazlalıklarının olduğu bölgeyi zayıf gösterecek bir kombin yapmaları gerekmesidir. Tesettürlülerin zayıf görünmek için nasıl giyinmesi gerektiği tavsiyesi..
Genç Gösteren Tesettür Giyim Modelleri
Genç gösteren tesettür giyim modelleri tesettürlü kadının kendi tarzını yansıtması için önemlidir. Genç gösteren tesettür giyim modellerinin arasında seçim yapılırken hareket özgürlüğünün kısıtlanmamasına da dikkat edilmelidir. Gün boyunca kendilerini daha rahat..
Modern Tesettür Giyim Tarzları
Modern tesettür giyim tarzları ; kişinin yaşam tarzı hakkında bilgi edinilebilmesine fırsat vermektedir. Tesettürlü kadınların kendilerini ve yaşam tarzlarını tanımaları durumunda; alışverişlerinde ürün seçmeleri daha kolay olmaktadır. Modern tesettür giyim..
Eşleri Ünlü Olmayan Ünlüler Türk
Eşleri ünlü olmayan Türk ünlüler; oldukça fazla sayıdadır ve genellikle magazinde çok fazla yer almayı tercih etmeyen kişilerdir. Eşleri ünlü olmayan ünlüler içerisinde olanların bazıları; Tarkan gibi hayranları ile evlilik kararı..