Moda

Farklı Tarz Tesettür Giyim

Farklı Tarz Tesettür Giyim

Farklı tarz tesettür giyim seçeneklerine bakıldığında; belirli sınırların ve kalıpların olmadığı görülmektedir. Farklı tarz tesettür giyim konusunda oldukça fazla sayıda çeşit ve yeni tasarım bulunmaktadır. Farklı ortamlara uygun, özgün modeller vardır.

Günlük kombinlerinde veya özel bir davete giderken farklı tarzlardaki tesettür kıyafetlerini tercih edebilmektedirler. Günümüz modasında farklı tarzlardaki tesettür kıyafetlerinin ana parçası olarak tunikler tercih edilmektedir. Farklı aksesuarlar ile kombinleyerek, tuniklere daha farklı bir tarz kazandırabilmek mümkündür.

İş Hayatında Farklı Tesettür Giyim Tarzı

farklı tesettür giyim tarzı

İş yaşamında farklı tesettür tarzları oluşturmak isteyenler çoğunlukla tunik modelleri kullanmaktadırlar. Farklı renklerde ve aynı zamanda farklı tasarımlarda olan tunik modellerini tercih ederek moda akımlarına uyabilmektedirler.

Özgün tasarımlı olup tercih edilebilecek tunik modellerinin büyük çoğunluğu; desenli, volanlı ve düğmelidirler. İş hayatına olduğu kadar günlük hayata da uyumlanabilecek modeller oldukları için tesettürlü kadınlar için avantajlıdır. Kot pantolon veya kumaş pantolon ile kombin yapılabilmektedir. Aynı zamanda eşarp olarak da koyu renkler tercih edilmektedir.

Farklı Tarzda Etek ve Kazak Tesettür Kombinleri

tesettür giyim tarzı

Etek ve kazak tesettür kombini yapmak isteyenler; yüksek bel etek tercih etmeli ve üzerine de kazak giyerek kazağı eteğin içerisine yerleştirmelidirler. Farklı tarz tesettür giyimin modelleri üzerinde araştırma yapanlar; bu kombin ile çok daha uzun gözükebilmektedirler.

Ancak etek ve kazak tercihinde hem renklere hem de desenlere önem vermelidirler. Sade çizgilerden oluşan bir kazak tercih etmiş iseler; altına ekoseli bir etek giyebilmektedirler.

Günlük Hayatta Farklı Tarz Tesettür Giyim

farklı tarz tesettür giyim 6

Günlük yaşamda farklı tesettür tarzına sahip olmak için tunik modellerine ek olarak ferace modelleri de tercih edilebilmektedir. Özgün ve yeni tasarımlar ile farklı kombinler yapılabilmektedir. Topuklu ayakkabı ve klasik çantalar ile kombinlenerek feracelere daha farklı bir tarz kazandırılabilmektedir.

Büzgü tasarımlı feracelerin yakalarında ve eteklerinde dantel detayı olması sonucunda daha farklı bir tarz elde edilebilmektedir. Kemer, çanta ve şal gibi aksesuarlar ile tesettürlü kadınlar kombinlerini daha cazip hale getirebilmektedirler. Farklı tarz tesettür giyim için kullanılan aksesuarlar ile beraber kombinlerini klasik, modern veya sıra dışı hale getirebilmektedirler.


YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL