Facebook Watch İzleme Geçmişi Silme

/ 10 Kasım 2020 / 4.949 views / yorumsuz
Facebook Watch İzleme Geçmişi Silme

Facebook Watch izleme geçmişi silme işlemi için izlenen videoların bulunduğu sayfanın açılması gerekmektedir. Facebook Watch izleme geçmişi silme işlemi yapıldıktan sonra sayfanın yenilenmesi ve oturumun tekrar açılması gerekmektedir. İzleme geçmişi silindikten sonram mutlaka gerçekten silinip silinmediğini görmek için kontrol edilmelidir.

İzleme geçmişinde hangi videonun hangi tarihte izlendiği net bir şekilde görülebilmektedir. Daha önceden izlenmiş bir videoyu şikayet etmek isteyenler ise; videonun yanında bulunan üç noktaya tıklayıp videoyu şikayet et butonuna tıklayarak şikayet oluşturabilmektedirler.

Facebook Watch Özelliği Nedir

Facebook Watch; Facebook üzerinden paylaşımı yapılmış olan video içeriklerinin izlenebilmesini sağlayan bir özellik olmaktadır. Bu video on demand servisi ise 9 Ağustos 2017 tarihinde kullanıma sunulmuştur.

Facebook Watch’un orijinal içerikleri, şirketin reklam gelirinin %55’ini alan ortaklar tarafından üretilmektedir ve içeriklerin kalanı da tutulan şirketler tarafından üretilmektedir. 2018 yılında Facebook Watch’un içerik bütçesi 1 milyar dolar civarındadır.

Kısa ve uzun eğlenceleri hedefleyen bu videoların aralarında reklamlar gösterilmektedir ve bu reklamlar ile para kazanılmaktadır. Esas videodan önce gösterilen reklamcılığın testini yapmak amacı ile de kullanılmıştır.

Facebook Web Üzerinden Giriş Yaparak Facebook Watch İzleme Geçmişi Nasıl Silinir

Facebook web’den izleme geçmişini silmek için takip edilmesi gereken adımlar aşağıda verilmiştir:

  • Facebook hesabına giriş yapılmalıdır.
  • Hareket dökümü seçilmelidir.
  • İzlediğin videolar tercih edilmelidir.
  • Video izleme geçmişini temizle butonuna tıklanmalıdır ve Facebook Watch izleme geçmişi silme  gerçekleşmiş olmaktadır.

Facebook Watch İzleme Geçmişi Silme Nasıl Yapılır

Facebook Watch izleme geçmişini temizlemek için izlenmesi gereken adımlar aşağıdaki gibidir:

  • Öncelikle Facebook hesabına giriş yapılması gerekmektedir.
  • Hareket Dökümünü gör sekmesine geçiş yapılmalıdır.
  • Solda bir menü görülmektedir ve bu menüden Daha Fazla butonuna tıklanmalıdır.
  • Ardından liste içerisinden İzlediğin Videolar seçeneğine tıklanmalıdır.
  • Açılan sayfanın sağ üst köşesinde video izleme geçmişini temizle seçeneği bulunmaktadır. Buna tıklandıktan sonra Facebook Watch izleme geçmişi silme işlemi gerçekleşmiş olmaktadır. Sayfa yenilemesi yaparak işlemin gerçekleşip gerçekleşmediği teyit edilebilmektedir.

SEO Manager & Editör / Ankara Üniversitesi, Bilgisayar Mühendisliği eğitimini 2013 yılında tamamladı. PHP programlama dilinde birçok yabancı firmaya hizmet verdi. 2019 Şubat ayında Piamet.com da SEO Manager & Editör unvanında yer aldı.

Benzer Konular
Instagram Alışveriş Özelliği Nasıl Açılır
Instagram alışveriş özelliğini açmak için öncelikle işletme profiline sahip olunması gerekmektedir. Instagram alışveriş özelliği nasıl açılır sorusuna cevap vermek gerekir ise; ürün kataloğunun oluşturulması ve bu katalog hesaba bağlandıktan sonra..
İngilizce Öğrenmek İçin Uygulamalar Yabancılarla Konuşarak
Yabancılarla konuşarak İngilizce öğrenmek için uygulamalardan bazıları aşağıda verilmiştir: Cambly Verbling Live Lingua Skooli English Tutor Online Preply MyEnglishTeacher İngilizce öğrenmek için uygulamalar yabancılarla konuşarak hem daha eğlenceli hem de..
E-Ticaret Nasıl Yapılır – E Ticaret Yapmak
E-ticaret yapmak için pazarlanacak olan ürün ve hizmet belirlenmelidir. E-ticaret nasıl yapılır sorusuna cevap vermek gerekir ise; e-ticaret yapacak olan kişinin şirket kurması zorunlu değildir. İş yeri açmaksızın satış yapabilme..
Flo İnternetten Alınan Ürün Mağazadan Değişir Mi?
Flo internetten alınan ürünün mağazadan değiştirilmesi mümkündür. Flo internetten alınan ürün mağazadan değişir mi sorusuna cevap vermek gerekir ise; Flo’nun değişim şartları kapsamında Flo’dan alınan ürün farklı bir renk veya..
Android ve iOS İçin En İyi Ücretsiz VPN Hangisi
Android ve IOS için en iyi ücretsiz VPN hangisi diye sorulduğunda tercih edilebilecek olan VPN servisleri şöyledir: TunnelBear ExpressVPN Hotspot Shield Windscribe me ProtonVPN Android ve IOS için en iyi..
Trendyol’da Satış Yapmak – Trendyol’dan Satış Yapmak İçin
Trendyol’da satış yapmak için Trendyol üzerinden satıcı kaydının oluşturulması gerekmektedir. Trendyol’da satış yapmak üzere başvuru yapanların başvuruları Trendyol tarafından değerlendirilmektedir. Eğer başvuru olumlu sonuçlanır ise gerekli belgeler Trendyol’a ulaştırılmalıdır. Trendyol..