Teknoloji

Facebook Watch İzleme Geçmişi Silme

Facebook Watch İzleme Geçmişi Silme

Facebook Watch izleme geçmişi silme işlemi için izlenen videoların bulunduğu sayfanın açılması gerekmektedir. Facebook Watch izleme geçmişi silme işlemi yapıldıktan sonra sayfanın yenilenmesi ve oturumun tekrar açılması gerekmektedir. İzleme geçmişi silindikten sonram mutlaka gerçekten silinip silinmediğini görmek için kontrol edilmelidir.

İzleme geçmişinde hangi videonun hangi tarihte izlendiği net bir şekilde görülebilmektedir. Daha önceden izlenmiş bir videoyu şikayet etmek isteyenler ise; videonun yanında bulunan üç noktaya tıklayıp videoyu şikayet et butonuna tıklayarak şikayet oluşturabilmektedirler.

Facebook Watch Özelliği Nedir

Facebook Watch; Facebook üzerinden paylaşımı yapılmış olan video içeriklerinin izlenebilmesini sağlayan bir özellik olmaktadır. Bu video on demand servisi ise 9 Ağustos 2017 tarihinde kullanıma sunulmuştur.

Facebook Watch’un orijinal içerikleri, şirketin reklam gelirinin %55’ini alan ortaklar tarafından üretilmektedir ve içeriklerin kalanı da tutulan şirketler tarafından üretilmektedir. 2018 yılında Facebook Watch’un içerik bütçesi 1 milyar dolar civarındadır.

Kısa ve uzun eğlenceleri hedefleyen bu videoların aralarında reklamlar gösterilmektedir ve bu reklamlar ile para kazanılmaktadır. Esas videodan önce gösterilen reklamcılığın testini yapmak amacı ile de kullanılmıştır.

Facebook Web Üzerinden Giriş Yaparak Facebook Watch İzleme Geçmişi Nasıl Silinir

Facebook web’den izleme geçmişini silmek için takip edilmesi gereken adımlar aşağıda verilmiştir:

  • Facebook hesabına giriş yapılmalıdır.
  • Hareket dökümü seçilmelidir.
  • İzlediğin videolar tercih edilmelidir.
  • Video izleme geçmişini temizle butonuna tıklanmalıdır ve Facebook Watch izleme geçmişi silme  gerçekleşmiş olmaktadır.

Facebook Watch İzleme Geçmişi Silme Nasıl Yapılır

Facebook Watch izleme geçmişini temizlemek için izlenmesi gereken adımlar aşağıdaki gibidir:

  • Öncelikle Facebook hesabına giriş yapılması gerekmektedir.
  • Hareket Dökümünü gör sekmesine geçiş yapılmalıdır.
  • Solda bir menü görülmektedir ve bu menüden Daha Fazla butonuna tıklanmalıdır.
  • Ardından liste içerisinden İzlediğin Videolar seçeneğine tıklanmalıdır.
  • Açılan sayfanın sağ üst köşesinde video izleme geçmişini temizle seçeneği bulunmaktadır. Buna tıklandıktan sonra Facebook Watch izleme geçmişi silme işlemi gerçekleşmiş olmaktadır. Sayfa yenilemesi yaparak işlemin gerçekleşip gerçekleşmediği teyit edilebilmektedir.

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL