Facebook Watch İzleme Geçmişi Silme

/ 10 Kasım 2020 / 7.454 views / yorumsuz
Facebook Watch İzleme Geçmişi Silme

Facebook Watch izleme geçmişi silme işlemi için izlenen videoların bulunduğu sayfanın açılması gerekmektedir. Facebook Watch izleme geçmişi silme işlemi yapıldıktan sonra sayfanın yenilenmesi ve oturumun tekrar açılması gerekmektedir. İzleme geçmişi silindikten sonram mutlaka gerçekten silinip silinmediğini görmek için kontrol edilmelidir.

İzleme geçmişinde hangi videonun hangi tarihte izlendiği net bir şekilde görülebilmektedir. Daha önceden izlenmiş bir videoyu şikayet etmek isteyenler ise; videonun yanında bulunan üç noktaya tıklayıp videoyu şikayet et butonuna tıklayarak şikayet oluşturabilmektedirler.

Facebook Watch Özelliği Nedir

Facebook Watch; Facebook üzerinden paylaşımı yapılmış olan video içeriklerinin izlenebilmesini sağlayan bir özellik olmaktadır. Bu video on demand servisi ise 9 Ağustos 2017 tarihinde kullanıma sunulmuştur.

Facebook Watch’un orijinal içerikleri, şirketin reklam gelirinin %55’ini alan ortaklar tarafından üretilmektedir ve içeriklerin kalanı da tutulan şirketler tarafından üretilmektedir. 2018 yılında Facebook Watch’un içerik bütçesi 1 milyar dolar civarındadır.

Kısa ve uzun eğlenceleri hedefleyen bu videoların aralarında reklamlar gösterilmektedir ve bu reklamlar ile para kazanılmaktadır. Esas videodan önce gösterilen reklamcılığın testini yapmak amacı ile de kullanılmıştır.

Facebook Web Üzerinden Giriş Yaparak Facebook Watch İzleme Geçmişi Nasıl Silinir

Facebook web’den izleme geçmişini silmek için takip edilmesi gereken adımlar aşağıda verilmiştir:

  • Facebook hesabına giriş yapılmalıdır.
  • Hareket dökümü seçilmelidir.
  • İzlediğin videolar tercih edilmelidir.
  • Video izleme geçmişini temizle butonuna tıklanmalıdır ve Facebook Watch izleme geçmişi silme  gerçekleşmiş olmaktadır.

Facebook Watch İzleme Geçmişi Silme Nasıl Yapılır

Facebook Watch izleme geçmişini temizlemek için izlenmesi gereken adımlar aşağıdaki gibidir:

  • Öncelikle Facebook hesabına giriş yapılması gerekmektedir.
  • Hareket Dökümünü gör sekmesine geçiş yapılmalıdır.
  • Solda bir menü görülmektedir ve bu menüden Daha Fazla butonuna tıklanmalıdır.
  • Ardından liste içerisinden İzlediğin Videolar seçeneğine tıklanmalıdır.
  • Açılan sayfanın sağ üst köşesinde video izleme geçmişini temizle seçeneği bulunmaktadır. Buna tıklandıktan sonra Facebook Watch izleme geçmişi silme işlemi gerçekleşmiş olmaktadır. Sayfa yenilemesi yaparak işlemin gerçekleşip gerçekleşmediği teyit edilebilmektedir.

SEO Manager & Editör / Ankara Üniversitesi, Bilgisayar Mühendisliği eğitimini 2013 yılında tamamladı. PHP programlama dilinde birçok yabancı firmaya hizmet verdi. 2019 Şubat ayında Piamet.com da SEO Manager & Editör unvanında yer aldı.

Benzer Konular
Azar Benzeri Uygulamalar
Flört uygulamaları, mobil dünyanın nasıl da hayatımızdaki her alanı kaplamaya başladığının kanıtlarından bir tanesidir. Yeni arkadaşlar edinmek, flört yapmak veya sadece keyifli vakit geçirmek için kullanılan uygulamalardan tanışarak evlenenlerin sayısı..
Bilgisayar Hızlandırma Yolları
5 adımda bilgisayarı hızlandırmak sanıldığı kadar zor işlem adımlarından oluşmaz. Gün içinde sürekli kullanılan bilgisayarlar, bir süre sonra yavaşlamakta ve istenilen performansı sağlayamamaktadır. Bu çok olağan bir durumdur. Bilgisayar sistemleri..
En İyi Virüs Temizleme Programı
Kötü amaçlı yazılımlar, giderek tüm dünyamız haline gelen mobil cihazlara ve teknolojik aygıtlara karşı öncelikli tehlike olmaya devam ediyor. Kişisel verilerin saklanıldığı bilgisayarlar, mobil telefonlar ve daha birçok dijital aygıt..
Trendyol Para Nasıl Kullanılır?
Trendyol paranın kullanılması için Trendyol cüzdan bölümünün aktif hale getirilmesi gerekmektedir. Bu cüzdan içerisine kredi kartı ya da havale ile para gönderildikten sonra alışverişlerin bu cüzdan üzerinden yapılması mümkün olmaktadır...
Tiktok Keşfete Düşme Saatleri
Tiktok algoritması diğer sosyal medya uygulamalarında olduğu gibi kendine has ve benzersiz bir şekilde çalışır. Tiktok’ta fenomen olmak için bu algoritmayı doğru algılamak ve bu doğrultuda yayınlar düzenlemek yeterlidir. Tiktok’un..
Logo Tasarım Programları Ücretsiz
Bedava logo tasarım uygulamaları aracılığıyla markalara ya da işletmelere belli bir logo tasarlamak mümkündür. Logolar, markaların kimliği yerine geçmekte ve bir müddet sonra müşteriler gördükleri logolardan markaları çıkarabilmektedir. Ancak logo..