Teknoloji

Facebook Şifremi Unuttum Giremiyorum

Facebook Şifremi Unuttum Giremiyorum

Facebook şifresini unutup giremeyenler, Facebook’un unutulan şifreyi yenilemek için seçenek sunduğu web adresine giriş yaparak, yeni bir şifre edinirler. Şifresini hatırlamayan ve unutan kişilerin, hesaplarına tekrar girebilmesi için Facebook, sistem tarafından otomatik olarak verilen yeni bir şifreyi, kişiye iletir.

Facebook şifresi unutup girememe için e-posta, telefon numarası ile şifre alma, bu şifreler ile hesaba girme, şifre yenileme adresi, hakkında detayları, alt başlıklardan öğrenebilirsiniz.

Facebook Şifresi Unutup Girememe İçin Şifre Yenileme

facebook

Facebook şifresini hatırlamayıp girememe için yeni şifre alma yöntemleri uygulanarak, Facebook hesabına, tekrar giriş yapılır. Bu yöntemler şu şekilde sıralanır:

 • Facebook hesabı şifresini unutup, hesaba giriş yapamayanlar için telefon numarası ile şifre yenileme,
 • Facebook şifresini unutup hesaba giremeyenler için e-posta adresi ile şifre yenileme, yöntemleri kullanılarak, hesaba tekrar giriş yapılır.

Bu işlemler Facebook’un şifre yenileme işlemleri için belirlemiş olduğu internet adresi üzerinden yapılır.

Kişi kendine ait e-posta adresine veya telefon numarasına yeni bir şifre yollanmasını talep eder.

Facebook Şifresi Unutup Girememe İçin İnternet Adresi

face

 

Facebook şifresini unutan giremeyenlere web adresi üzerinden şifre yenileme olanağı sunulur. Yeni bir şifre talep etmek için bilinmesi gerekenler şu şekilde sıralanır:

 • Şifresini unutup, Facebook hesabına giriş yapamayanlar, ‘’ m.facebook.com/login/identify?ctx=recover ‘’ adresi üzerinden, yeni bir şifre talep ederler.
 • Bu web adresi üzerinden yeni bir Facebook şifresi talep edilirken, hesaba giriş yapamayan kişiye ait e-posta adresine veya cep telefonu numarasına gerek duyulur.

E-posta ve cep telefonu numarasının girilmesinin sebebi, Facebook tarafından kişiye yeni bir şifre yollanabilmesidir.

Bu yeni şifre ile kişi, Facebook şifresi unutup girememe problemi yaşadığı hesabına tekrar giriş yapar.

Facebook Hesabına Giriş İçin Yeni Şifre Almak

facebook iphone

Facebook hesabı girişi şifre yenileme işlemi için ilk yol telefon numarası ile şifre alımı olarak belirlenmiştir. Facebook şifresini unutup, hesaba giriş yapamayanların izlediği adımlar şu şekilde sıralanır:

 • İnternetten, ‘’ m.facebook.com/login/identify?ctx=recover ‘’ adresine girilir.
 • Açılan sayfada yer alan boşluğa, hesaba giriş yapamayan kişiye ait cep telefonu numarası yazılır.
 • Boşluğun altında yer alan, ‘’ara’’ başlıklı kutucuğa tıklanır.
 • Yeni açılan ekranda ise, ‘’ şifreyi cep telefonuna almak istiyorsun’’ başlıklı yazının altında bulunan, ‘’devam’’ kutucuğuna tıklanır.

Adımların tamamlanması ile yeni bir şifre, Facebook tarafından kişinin cep telefonu numarasına, SMS içerisinde gönderilir. Bu şifre ile kişi, Facebook’un kullanıcı girişi sayfasından hesaba tekrar giriş yapar.

Şifresi Unutulan Facebook Hesabına Giriş Yapma

facebook

Şifresi hatırlanmayan Facebook hesabına girmek için bir üst başlıkta yer alan telefon ile şifre alma adımları izlendikten sonra, SMS ile alınan şifre Facebook giriş sayfasına tanımlanır.

İşlem için izlenen adımlar, şu şekilde sıralanır:

 • İnternetten, ‘’facebook.com’’ adresine giriş yapılır.
 • Açılan sayfanın sağ üst bölümünde yer alan boşluklara, e-posta adresi bilgisi ve kişinin telefonuna SMS ile yollanan yeni şifre rakamları yazılır.
 • Boşlukların yanında yer alan, ‘’ giriş yap’’ kutucuğuna tıklanır.

Bu adımların tamamlanması ile kişiye ait Facebook sayfası görüntülenir. Facebook şifresi unutup girememe ve hesaba erişememe problemi yaşayan kişiler, bu adımların tamamlanması ile Facebook hesaplarına tekrar giriş yaparlar.

Facebook Şifresi Unutulan Hesaba E-posta İle Giriş

Facebook Şifremi Unuttum Giremiyorum

Şifresi unutulan Facebook sayfasına e-postayla giriş için e-posta adresi kullanılarak, yeni bir şifre talep edilir. İşlem için izlenen adımlar şu şekilde sıralanır:

 • İnternetten, ‘’ m.facebook.com/login/identify?ctx=recover ‘’ adresine giriş yapılır.
 • Açılan sayfada yer alan boşluğa, hesaba giremeyen kişiye ait e-posta adresi bilgisi yazılıp, ‘’ ara’’ başlıklı kutucuğa tıklanır.
 • İşlem ile açılan yeni sayfada yer alan’’ şifreyi e-posta adresine almak’’ başlığının altında yer alan, ‘’devam’’ kutucuğuna tıklanır.
 • İşlem ile yeni şifre Facebook tarafından posta adresine gönderilir.
 • Kişi internetten, ‘’outlook.live.com’’ adresine giriş yapıp, açılan ekranda yer alan boşluklara kendi mail şifresini ve e-posta adresini yazıp, ‘’giriş’’ kutucuğuna tıklar.
 • Yeni açılan sayfada yer alan ‘’gelen kutusu’’ başlığına tıklanıp, ‘’Facebook şifre bilgilendirme’’ başlığı ile gelen mesaja tıklanır.
 • Açılan mesaj metni içerisinde yer alan linkin üzerine tıklanır.
 • Linke tıklama ile yeni açılan sayfanın boşluğuna, mail mesajı içerisinde gönderilen yeni şifre rakamları yazılıp, ‘’giriş’’ kutucuğuna tıklanır.

Bu adımlar ile Facebook şifresi unutup girememe problemi yaşayan kişiler, hesaplarına yeni şifre ile tekrar giriş yaparlar.


YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL