Evde Çocuğumla Neler Yapabilirim

/ 29 Ağustos 2020 / 1.954 views / yorumsuz
Evde Çocuğumla Neler Yapabilirim

Evde çocuğumla neler yapabilirim diye düşünenler; çocuklarının yaş grubuna göre aktiviteler seçmelidirler. Özellikle küçük yaştaki çocuklar için zeka oyunlarına ağırlık vermelidirler.

Evde çocuğumla neler yapabilirim diye düşünenler; çocuklarının aktivitelerden sıkılmamaları için bir oyunu oynadıktan sonra birkaç gün ara vererek daha sonrasında tekrar aynı oyunu oynamalıdırlar.

Evde Çocuk İle İnternetten Müze Gezmek

çocuklar için online müze

Çocuk ile dijital müzeleri ziyaret etmek, evde yapılabilecek ilgi çekici aktivitelerden biridir. Oyuncak Müzesi gibi çocukların ilgi alanlarına uygun içeriği olan müzeler tercih edilebilmektedir.

Evde Çocuk İle Aile Üyelerinin Tamamının Katıldığı Oyunlar Oynamak

evde çocuğumla neler yapabilirim 4

Çocuklar ile toplu oynanabilecek oyunlar; sessiz sinema, saklambaç, şarkı besteleme veya çeşitli kutu oyunları olabilmektedir. Aile üyeleri ile beraber vakit geçirebileceği oyunlar olduğu için çocuk için de oldukça keyifli olmaktadır.

Çocuk İle Evde Kitap Okuyarak İyi Vakit Geçirmek

evde çocuğumla ne yapabilirim

Çocuk ile kitap okumak; çocuğun hem hayal gücünün gelişmesi ve kitap okuma alışkanlığı kazanması açısından oldukça faydalı olmaktadır. Yaş grubuna uygun bir kitap seçilmelidir.

Evde çocuğumla neler yapabilirim diye düşünenler; çocuklarının eğlenirken öğrenebileceği kitaplar tercih edilmelidir.

Çocuk İle Evde Yemek Yapmak

evde çocuğumla nasıl oynarım

Çocukla birlikte yemek yapmak, çocukların keyif alarak yapabilecekleri aktiviteler arasında yer almaktadır. Birçok çocuk, evde yemek yapılırken bu süreci merak etmekte ve sürece ilgi duymaktadır.

Yemek yaparken çocuklara, çocukların herhangi bir zarar görmeyeceği basit birtakım sorumluluklar vererek beraber vakit geçirilebilmektedir.

Evde Çocuk İle Karton Bardaktan Şekiller Yapmak

çocukla evde ne yapılır

Çocukla beraber karton bardak piramidi yapmak, uzun süre vakit geçirilebilecek bir aktivitedir. Karton bardakların üst üste dizilmesi ile piramit elde edilebilmektedir veya çocuğun hayal gücüne bağlı olarak farklı bir dizilim ile farklı şekiller elde edilebilmektedir.

Evde Çocuklar İle Kartondan Evler Yapmak

evde çocuğumlar neler yapabilirim 9

Çocukla beraber kartondan ev yapmak, çocuğun üretim hazzını hissedebileceği bir aktivitedir. Kesici ve delici aletleri çocuğun kullanmasına izin vermeden istenilen renklerde maket evler yapılabilmektedir.

Evde çocuğumla neler yapabilirim diye düşünenler aynı zamanda kartonlara farklı şekillerde delikler açıp, sonrasında aynı şekle sahip olan nesneleri çocuklarının bu delikler ile eşleştirmelerini isteyebilmektedirler.


Genel Editör / İstanbul Üniversitesi, İletişim Fakültesi'nde lisansını tamamladı. Milliyet Gazetesi'nde staj yaptı. 2019 Mayıs ayı itibari ile Piamet.com Genel Editör, unvanına imza attı.

Benzer Konular
Cilt Bakım Önerileri Evde
Cilt temizliği, cildin sağlığını ve görünümünü korumak için kişisel bakımın temelini oluşturmaktadır. Özellikle eve kapanılan bu günlerde cilt bakımı, D vitamininden ve temiz havadan uzak kaldığı için önemsenmesi gereken bir..
Yüz Kırışıklığına Ne İyi Gelir Evde
Yüz kırışıklığına iyi gelen şeyler cilt tipine bağlı olarak değişkenlik göstermektedir. Bazı cilt kuru olması nedeniyle kırışıklık oluşurken bazı ciltte ise fazla yağ oranı nedeniyle kırışıklık oluşabilmektedir. Bu nedenle yüz..
Cilt Bakım Sırası Nasıl Olmalı
Cilt bakımında ürün sıralaması uygulanan ürünlerden en yüksek verimin alınmasını sağladığı için oldukça önemlidir. Cilt bakım sırası şu şekilde uygulandığında doğru kullanımlar sağlanmış olmaktadır: Cilt yapısına uygun olan bir temizleyici..
Uşakta Dehşet Anları! Kocasını Defalarca Bıçaklayarak Öldürdü
Geçtiğimiz gülerde Uşak’ta bir erkek cinayeti daha yaşandı. Uşak’ın merkez ilçelerinden birinde meydana gelen olayda kadın eşini bıçaklayarak öldürdü. Kadın hemen tutuklandı ve ceza evine gönderildi. Eşini bıçaklayarak öldüren kadın..
Kocasını Keserle Öldürdü Acımasız Kadın Gözüm Kararmış Dedi
Şiddetten öldürülen erkekler bir cinayet daha, geçtiğimiz günlerde Konya’da bir erkek cinayeti ile meydana geldi. Bir kadının 28 yıllık eşini, başına keserle vurarak öldürdüğü ortaya çıktı. Eşini öldüren kadın, kasten..
Kocasını Öldürdü, Kanını İçti Sonra İlişkiye Girdi İğrenç!
Geçtiğimiz günlerde şiddetten ölen erkekler ve erkek cinayeti haberinde, Rusya’da Rep şarkıcısı olan Alexander’in ölümüyle çalkalandı. 36 yaşındaki Marina Kokhal, eşini kıskançlık krinize girerek öldürdü. Cani kadın kocasını öldürdü, sonra..