Gündem Sağlık

Evde Çocuğumla Neler Yapabilirim

Evde Çocuğumla Neler Yapabilirim

Evde çocuğumla neler yapabilirim diye düşünenler; çocuklarının yaş grubuna göre aktiviteler seçmelidirler. Özellikle küçük yaştaki çocuklar için zeka oyunlarına ağırlık vermelidirler.

Evde çocuğumla neler yapabilirim diye düşünenler; çocuklarının aktivitelerden sıkılmamaları için bir oyunu oynadıktan sonra birkaç gün ara vererek daha sonrasında tekrar aynı oyunu oynamalıdırlar.

Evde Çocuk İle İnternetten Müze Gezmek

çocuklar için online müze

Çocuk ile dijital müzeleri ziyaret etmek, evde yapılabilecek ilgi çekici aktivitelerden biridir. Oyuncak Müzesi gibi çocukların ilgi alanlarına uygun içeriği olan müzeler tercih edilebilmektedir.

Evde Çocuk İle Aile Üyelerinin Tamamının Katıldığı Oyunlar Oynamak

evde çocuğumla neler yapabilirim 4

Çocuklar ile toplu oynanabilecek oyunlar; sessiz sinema, saklambaç, şarkı besteleme veya çeşitli kutu oyunları olabilmektedir. Aile üyeleri ile beraber vakit geçirebileceği oyunlar olduğu için çocuk için de oldukça keyifli olmaktadır.

Çocuk İle Evde Kitap Okuyarak İyi Vakit Geçirmek

evde çocuğumla ne yapabilirim

Çocuk ile kitap okumak; çocuğun hem hayal gücünün gelişmesi ve kitap okuma alışkanlığı kazanması açısından oldukça faydalı olmaktadır. Yaş grubuna uygun bir kitap seçilmelidir.

Evde çocuğumla neler yapabilirim diye düşünenler; çocuklarının eğlenirken öğrenebileceği kitaplar tercih edilmelidir.

Çocuk İle Evde Yemek Yapmak

evde çocuğumla nasıl oynarım

Çocukla birlikte yemek yapmak, çocukların keyif alarak yapabilecekleri aktiviteler arasında yer almaktadır. Birçok çocuk, evde yemek yapılırken bu süreci merak etmekte ve sürece ilgi duymaktadır.

Yemek yaparken çocuklara, çocukların herhangi bir zarar görmeyeceği basit birtakım sorumluluklar vererek beraber vakit geçirilebilmektedir.

Evde Çocuk İle Karton Bardaktan Şekiller Yapmak

çocukla evde ne yapılır

Çocukla beraber karton bardak piramidi yapmak, uzun süre vakit geçirilebilecek bir aktivitedir. Karton bardakların üst üste dizilmesi ile piramit elde edilebilmektedir veya çocuğun hayal gücüne bağlı olarak farklı bir dizilim ile farklı şekiller elde edilebilmektedir.

Evde Çocuklar İle Kartondan Evler Yapmak

evde çocuğumlar neler yapabilirim 9

Çocukla beraber kartondan ev yapmak, çocuğun üretim hazzını hissedebileceği bir aktivitedir. Kesici ve delici aletleri çocuğun kullanmasına izin vermeden istenilen renklerde maket evler yapılabilmektedir.

Evde çocuğumla neler yapabilirim diye düşünenler aynı zamanda kartonlara farklı şekillerde delikler açıp, sonrasında aynı şekle sahip olan nesneleri çocuklarının bu delikler ile eşleştirmelerini isteyebilmektedirler.


YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL