Eşimi Seviyorum Ama Mutsuzum

/ 28 Eylül 2019 / / yorumsuz
Eşimi Seviyorum Ama Mutsuzum

İnsanlar, yıllardır süre gelen alışkanlıklarından kolay kolay vazgeçmezler ya da annelerinden veya babalarından sıkılıp, onları değiştirmek istemezler. Ancak iş evliliğe ve eşe geldiğinde, durum değişir.

Eşimi seviyorum ama mutsuzum, ayrılmak istiyorum diyenlerin sayısı gün geçtikçe artıyor. Bunun pek çok nedeni olabilir ancak altında yatan en önemli sorun ön kabul aşamasının tamamlanmamış olmasıdır.

Nasıl ki çok sevdiğiniz annenizden, çocuğunuzdan ya da pazar kahvaltılarınızdan vazgeçemiyorsanız, aslında eşinizden de vazgeçmeniz mümkün değildir.

Evlilik, sıkılmayı gerektiren bir süreç değil aslında hayatı güzelleştiren ve insanları birbirine daha çok yakınlaştıran bir olgudur.

Eşimle anlaşamıyorum diyenlere…

Eşimi Seviyorum Ama Mutsuzum

Evliliğinizde, henüz çok zaman geçmemiş olmasına rağmen sıkıntılar varsa ve artık eşinizden eskisi kadar memnun değilseniz, mutlaka altında yatan nedeni araştırmanız gerekir. Bir evlilik yapmak ve yuva kurmak kolay değildir ancak bu yuvayı yıkmak, yalnızca saniyelerinizi alır.

Yuvanızı yıkmadan önce elinizden geleni yapmanızı ve sorunlarınızı halletmenizi tavsiye ederiz. Eşimle anlaşamıyorum diyenlere birkaç küçük tavsiye verelim;

Ön kabul aşamasını atlamayın;

nikah yüzüğü atanlar
Nikah Yüzüğü

İnsanlar, ön kabul aşamasını atladıklarında, karşılarındaki insanın en ufak hareketinden bile rahatsız olurlar. Ön kabul aşaması, karşınızdaki insanı koşulsuz olarak sevdiğiniz ve güvendiğiniz aşamadır.

Eğer bu aşamayı geçtiyseniz, eşinizle olan ilişkiniz çok daha güzel olur. Onun tüm yaptıklarına daha kolay katlanırsınız. Aranızdaki sorunları, gelecekte güzel günler yaşamak ümidiyle göz ardı edersiniz.

Kötü bir olay yaşadıysanız bile, geçmişte yaşadığınız iyi günleri hatırlayıp mutlu olursunuz ve karşınızdakini de mutlu edersiniz. Eğer bu aşamayı atladıysanız ve eşinizi olduğu gibi kabul etmediyseniz, büyük sorununuz var demektir.

Eşimi seviyorum ama anlaşamıyorum demenizin en önemli nedeni, bu aşmayı atlamanızdır. Bu sorunu yaşıyorsanız hemen bir uzmandan tavsiye almalısınız.

Eşinizle sürekli tartışmayın;

Eşimi Seviyorum Ama Mutsuzum

Eşimi seviyorum ama ayrılmak istiyorum diyen kişilerin genellikle cinsel hayatlarında sıkıntı olduğu ve eşlerinden bekledikleri ilgiyi göremedikleri kanıtlanmıştır. Siz de böyle hissediyorsanız, öncelikle eşinizle iletişim kurmalı ve aranızdaki cinsel sorunları halletmeye çalışmalısınız.

Evlilikteki tüm sorunların cinsellikten kaynaklandığını unutmamalısınız.

Geçmişte yaşanan kötü deneyimler;

Erkek Neden Erken Boşalır

Eşiniz geçmişte sizi aldattıysa ve her şeye rağmen onu hayatınızdan çıkarmadıysanız, bu durum ilerde sorun yaşamanıza ve eşinizden sıkılmanıza neden olabilir.

Bu nedenden dolayı evlendiğimden beri mutsuzum diyorsanız hem eşinizin hem de sizin mutlaka bir psikologla görüşmeniz gerektiğini bilmelisiniz. Bu tür durumlarda her zaman profesyonel destek alarak hayatınızı daha kolay ve daha mutlu hale getirebilirsiniz.