Eşimi Seviyorum Ama Birlikte Olmak İstemiyorum

/ 18 Haziran 2019 / 131 views / yorumsuz
Eşimi Seviyorum Ama Birlikte Olmak İstemiyorum

Evli çiftler ya da uzun süre flört eden çiftler arasında cinsel uyumun olması çok önemlidir. Ancak bazı dönemlerde ya da bazı problemlerden dolayı cinsel hayat çıkmaza girebilir, eşler birbirlerini istemeyebilir.

Bu isteksizliğin nedeni fizyolojik sorunlar olabileceği gibi psikolojik sorunlar ya da bazı hastalıklar da olabilir. Eşimi seviyorum ama birlikte olmak istemiyorum diyorsanız, bunun nedenini mutlaka araştırmalısınız. Altında yatan nedeni bir an önce bulmanız, evliliğinizin tehlikeye girmemesi açısından büyük önem taşır.

Eşimi seviyorum ama isteksizim diyorsanız işte nedenleri…

eşimle birlikte olmak istemiyorum

Yapılan araştırmalar sonucunda eşimi seviyorum ama isteksizim diyen insanların sayısı artış göstermiştir. Uzmanların açıklamalarına göre bu isteksizliğin pek çok nedeni olabilir.

Psikolojik sorunlar;

eşimi seviyorum ama birlikte olmak istemiyorum

Kadınların isteksizlik nedenlerinin en başında aile ya da toplum baskısı gelmektedir. Ayrıca değişen hormonlar, hamilelik sonrası depresyon, eşini aldatması, aile baskısı nedeniyle ilk gece korkusu yaşanması, cinsel travmalar, tecavüz gibi travmaların yaşanması gibi pek çok neden, cinsel isteksizliği beraberinde getirebilir.

Bu sorunların aşılması için mutlaka psikolog yardımı alınmalıdır. Eşlerin, evlilik terapistinden birlikte destek almaları da çözüm olabilir.

Fiziksel sorunlar;

şehvetli sex

Eşimin bana dokunmasını istemiyorum” şeklinde bir görüşünüz varsa, eşinizden bir nedenle soğumuşsunuz demektir. Ancak kendinizde yaşadığınız fiziksel değişimler de buna sebep olabilir.

Kilo almak, göğüs ve vajina sarkması gibi fizyolojik nedenler, eşinizle cinsel birliktelik yaşamanıza engel olabilir. Bu durumu diyet, spor, psikolog yardımları ile çözebilirsiniz. Tabi ki anlayışlı bir eşinizin olması da bu konuda çok yardımcı olacaktır.

Çeşitli hastalıklar;

kadınlar küçük penisten hoşlanır mı

Sevişmek istememek normal mi, sorusu son zamanların en çok araştırılan konularından biridir. Vajinismus, idrar yolu enfeksiyonları, çikolata kisti, erken boşalma, ereksiyon sorunları, peniste şekil bozuklukları, vajinada şekil bozukları gibi pek çok problem, cinsel açıdan isteksiz olmanıza neden olabilir.

Özellikle cinsel ilişki sırasında ağrı yaşıyorsanız, mutlaka uzman bir doktora görünmeli ve bu ağrının sebebini araştırmalısınız. İsteksizliğe neden olan sorun ortadan kalktığında, kendinizi daha rahat hissedeceksiniz.

Jinekolog muayenesi ile birlikte psikolojik destek almanız da gerekebilir. Bu durumda eşinizle birlikte muayene olmalı ve ondan da destek almalısınız.


HİTÜ Spor Bilimleri Fakültesi'ni tamamladı. Anadolu Ü. İletişim Bilimleri Fakültesi'nde 2. lisansına devam ediyor. Hobi olarak giriştiği PHP yazılım dilinde uzmanlık unvanı aldı.

Benzer Konular
Sevgiliyle Kavga Ettikten Sonra Nasıl Barışılır
Sevgiliyle kavga ettikten sonra nasıl barışılır, eşler ya da çiftler arasında kavga etmek bazen kaçınılmaz olabilir. Öyle ki aynı evde uzun süre hiç tanımadığınız biriyle yaşamak ya da uzun süre..
Erkekleri Etkileyen Kadın Davranışları
Erkekleri etkileyen kadın davranışları; karşıdaki erkeğe göre değişiklik göstermektedir. Erkekleri tahrik eden kadın davranışları, hareketleri birçok şekilde ele alınabilir. Bazı erkekler kadınların inatlaşmalarını çekici bulurken bazı erkekler bu durumdan hoşlanmamaktadırlar...
Erkeklerin Hoşlanma Belirtileri – Erkeklerde Hoşlanma
Erkeklerin hoşlanma belirtileri, bazı erkekler çok özgüvenli olurlar ve sizden hoşlandıklarını açıkça belli ederler. Ancak bazıları da içine kapanık olabilir ve sizden hoşla-nsa bile bunu açık bir şekilde ifade edemez...
Karşılıklı Hoşlanma Belirtileri – Hoşlandığını Nasıl Anlarsın
Karşılıklı hoşlanma belirtileri ya da hoşlandığını nasıl anlarsın için bazı ip uçlarını takip etmek yeterli olacaktır. Karşıdakinin kendinden hoşlandığını anlayabilmek için vücut dili etkili bir çözüm aracı olacaktır. Birinden hoşlanan..
Kadınların Hoşlanma Belirtileri Beden Dili – Hoşlanan Kadın
Kadınların hoşlanma belirtileri beden dili, karşısındaki kişiden hoşlanıp hoşlanmadığını ele vermektedir. Bir kadının karşısındaki erkekten hoşlanıp hoşlanmadığını anlamak için normal anlardaki beden dili hareketleri takip edilebilir. Kadınların düşüncelerini %90’a kadar..
Sevgiliyle Sürekli Kavga Etmek – Evlilikte Kavga Etmek
Sevgiliyle sürekli kavga etmek, sebepleri; bazen önemli nedenlerden tartışırken bazen de ota boka diye tabir edilen sebeplerden olabilir. Bu kavga sebepleri benzer olarak, evlilikte sürekli kavga etmek, sebeplerinde de yer..