Aşk

Eşim Benimle Birlikte Olmak İstemiyor Ne Yapmalıyım?

Eşim Benimle Birlikte Olmak İstemiyor Ne Yapmalıyım?

Severek evlenen çiftlerin bir süre sonra cinsel hayatlarında problemler yaşadığını görebilirsiniz. Cinsel isteksizlik kadından ya da erkekten kaynaklanıyor olabilir. Bir çift, belirli bir süre birlikte olduktan sonra aralarındaki heyecanı kaybedebilir ve cinsel sorunlar yaşayabilir.

Bu yaşanan cinsel sorunların birden fazla nedeni olabilir. Siz de eşim benimle birlikte olmak istemiyor ne yapmalıyım diyenlerdenseniz, bu yazıyı sizler için hazırladık?

Eşim benimle birlikte olmak istemiyor ne yapmalıyım, sebepleri nelerdir?

Eşim Benimle Birlikte Olmak İstemiyor Ne Yapmalıyım?

Eşinizin sizinle olmak istememesinin milyonlarca sebebi olabilir. Eğer eşinizle cinsel olarak sorunlar yaşıyorsanız, öncelikle bu sorunun altıda yatan nedeni araştırmanız gerekir. Erkeklerin ve kadınların cinsel isteksizlik yaşamasının ve birlikte olmak istememesinin nedenleri farklıdır.

Karım benimle birlikte olmak istemiyor;

Eşim Benimle Birlikte Olmak İstemiyor Ne Yapmalıyım?

Karınızın sizinle olmak istememesinin nedenleri sizin ona yaşattığınız bir acı, cinsel ilişkide ağrı yaşaması, psikolojik olarak kötü etkilenmiş olması ya da kendine duyduğu özgüvensizlik olabilir. Karım benimle birlikte olmak istemiyor diyorsanız, ona nedenini sorun.

Altında yatan neden fizyolojik sorunlardan kaynaklanıyorsa, mutlaka jinekolojik muayene olmasını isteyin. Eğer sorun psikolojik nedenlerden kaynaklanıyorsa önce kendinizi sorgulayın. Eşinize iyi davranıp davranmadığınızı ya da onun isteklerini öğrenin. Çözüm bulamasanız, mutlaka psikolog desteği alın.

Erkek neden ilişkiye girmek istemez?

Eşim Benimle Birlikte Olmak İstemiyor Ne Yapmalıyım?

Kadınlar gibi erkeklerin de pek çok sorun nedeniyle cinsel isteksizlik yaşaması normaldir. Kadınlar genellikle tüm erkekleri, cinsel ilişkiye her zaman hazır olarak görürler. Hatta eşiyle birlikte olmayan bir erkeğin hemen aldattığını düşünerek, “zaten sevişmesi lazım ama neden benimle birlikte olmuyor” diyebilirler.

Aslında erkeklerin de hem fizyolojik hem de psikolojik kökenli pek çok nedeni olabilir. Erkek neden ilişkiye girmek istemez anlatalım;

Erkek, eşiyle olan cinsel yaşamından memnun olmayabilir;

Eşim Benimle Birlikte Olmak İstemiyor Ne Yapmalıyım?

Erkeklerin hayalindeki cinsel ilişkiler ile yaşamlarındaki cinsel ilişkileri farklı olabilir. Bunun nedeni erkeklerin büyük bir kısmının yatakta seksi değil, çekingen ve daha saygıdeğer kadınlar istemeleridir.

Yataklarındaki kadınların saygıdeğer olması ise onların cinsel arzularını baskılamalarına neden olabilir. Erkeler, yatakta nasıl davranılması istendiğini söylemekten çekinirler. Bu da onları parayla ya da porno ile cinsel hayata zorlayabilir.

Cinsellikten kaçınabilir;

Eşim Benimle Birlikte Olmak İstemiyor Ne Yapmalıyım?

Eşim cinselliğe soğuk diyor olabilirsiniz. Bunun nedeni, erkelerin de tıpkı kadınlar gibi cinsellikten bazı nedenlerle kaçınıyor olması olabilir. Erkeklerin bazıları cinsel organlarda bulunan kıllardan, vajina akıntılardan ya da vajina kokularından rahatsız olabilir. Bu durumlar, cinsellikten uzaklaşmalarına ve sizinle birlikte olmak istememelerine neden olur.


YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL