Eşim Benimle Birlikte Olmak İstemiyor Ne Yapmalıyım?

/ 7 Ekim 2019 / 160 views / yorumsuz
Eşim Benimle Birlikte Olmak İstemiyor Ne Yapmalıyım?

Severek evlenen çiftlerin bir süre sonra cinsel hayatlarında problemler yaşadığını görebilirsiniz. Cinsel isteksizlik kadından ya da erkekten kaynaklanıyor olabilir. Bir çift, belirli bir süre birlikte olduktan sonra aralarındaki heyecanı kaybedebilir ve cinsel sorunlar yaşayabilir.

Bu yaşanan cinsel sorunların birden fazla nedeni olabilir. Siz de eşim benimle birlikte olmak istemiyor ne yapmalıyım diyenlerdenseniz, bu yazıyı sizler için hazırladık?

Eşim benimle birlikte olmak istemiyor ne yapmalıyım, sebepleri nelerdir?

Eşim Benimle Birlikte Olmak İstemiyor Ne Yapmalıyım?

Eşinizin sizinle olmak istememesinin milyonlarca sebebi olabilir. Eğer eşinizle cinsel olarak sorunlar yaşıyorsanız, öncelikle bu sorunun altıda yatan nedeni araştırmanız gerekir. Erkeklerin ve kadınların cinsel isteksizlik yaşamasının ve birlikte olmak istememesinin nedenleri farklıdır.

Karım benimle birlikte olmak istemiyor;

Eşim Benimle Birlikte Olmak İstemiyor Ne Yapmalıyım?

Karınızın sizinle olmak istememesinin nedenleri sizin ona yaşattığınız bir acı, cinsel ilişkide ağrı yaşaması, psikolojik olarak kötü etkilenmiş olması ya da kendine duyduğu özgüvensizlik olabilir. Karım benimle birlikte olmak istemiyor diyorsanız, ona nedenini sorun.

Altında yatan neden fizyolojik sorunlardan kaynaklanıyorsa, mutlaka jinekolojik muayene olmasını isteyin. Eğer sorun psikolojik nedenlerden kaynaklanıyorsa önce kendinizi sorgulayın. Eşinize iyi davranıp davranmadığınızı ya da onun isteklerini öğrenin. Çözüm bulamasanız, mutlaka psikolog desteği alın.

Erkek neden ilişkiye girmek istemez?

Eşim Benimle Birlikte Olmak İstemiyor Ne Yapmalıyım?

Kadınlar gibi erkeklerin de pek çok sorun nedeniyle cinsel isteksizlik yaşaması normaldir. Kadınlar genellikle tüm erkekleri, cinsel ilişkiye her zaman hazır olarak görürler. Hatta eşiyle birlikte olmayan bir erkeğin hemen aldattığını düşünerek, “zaten sevişmesi lazım ama neden benimle birlikte olmuyor” diyebilirler.

Aslında erkeklerin de hem fizyolojik hem de psikolojik kökenli pek çok nedeni olabilir. Erkek neden ilişkiye girmek istemez anlatalım;

Erkek, eşiyle olan cinsel yaşamından memnun olmayabilir;

Eşim Benimle Birlikte Olmak İstemiyor Ne Yapmalıyım?

Erkeklerin hayalindeki cinsel ilişkiler ile yaşamlarındaki cinsel ilişkileri farklı olabilir. Bunun nedeni erkeklerin büyük bir kısmının yatakta seksi değil, çekingen ve daha saygıdeğer kadınlar istemeleridir.

Yataklarındaki kadınların saygıdeğer olması ise onların cinsel arzularını baskılamalarına neden olabilir. Erkeler, yatakta nasıl davranılması istendiğini söylemekten çekinirler. Bu da onları parayla ya da porno ile cinsel hayata zorlayabilir.

Cinsellikten kaçınabilir;

Eşim Benimle Birlikte Olmak İstemiyor Ne Yapmalıyım?

Eşim cinselliğe soğuk diyor olabilirsiniz. Bunun nedeni, erkelerin de tıpkı kadınlar gibi cinsellikten bazı nedenlerle kaçınıyor olması olabilir. Erkeklerin bazıları cinsel organlarda bulunan kıllardan, vajina akıntılardan ya da vajina kokularından rahatsız olabilir. Bu durumlar, cinsellikten uzaklaşmalarına ve sizinle birlikte olmak istememelerine neden olur.


HİTÜ Spor Bilimleri Fakültesi'ni tamamladı. Anadolu Ü. İletişim Bilimleri Fakültesi'nde 2. lisansına devam ediyor. Hobi olarak giriştiği PHP yazılım dilinde uzmanlık unvanı aldı.

Benzer Konular
Sevgiliyle Kavga Ettikten Sonra Nasıl Barışılır
Sevgiliyle kavga ettikten sonra nasıl barışılır, eşler ya da çiftler arasında kavga etmek bazen kaçınılmaz olabilir. Öyle ki aynı evde uzun süre hiç tanımadığınız biriyle yaşamak ya da uzun süre..
Erkekleri Etkileyen Kadın Davranışları
Erkekleri etkileyen kadın davranışları; karşıdaki erkeğe göre değişiklik göstermektedir. Erkekleri tahrik eden kadın davranışları, hareketleri birçok şekilde ele alınabilir. Bazı erkekler kadınların inatlaşmalarını çekici bulurken bazı erkekler bu durumdan hoşlanmamaktadırlar...
Erkeklerin Hoşlanma Belirtileri – Erkeklerde Hoşlanma
Erkeklerin hoşlanma belirtileri, bazı erkekler çok özgüvenli olurlar ve sizden hoşlandıklarını açıkça belli ederler. Ancak bazıları da içine kapanık olabilir ve sizden hoşla-nsa bile bunu açık bir şekilde ifade edemez...
Karşılıklı Hoşlanma Belirtileri – Hoşlandığını Nasıl Anlarsın
Karşılıklı hoşlanma belirtileri ya da hoşlandığını nasıl anlarsın için bazı ip uçlarını takip etmek yeterli olacaktır. Karşıdakinin kendinden hoşlandığını anlayabilmek için vücut dili etkili bir çözüm aracı olacaktır. Birinden hoşlanan..
Kadınların Hoşlanma Belirtileri Beden Dili – Hoşlanan Kadın
Kadınların hoşlanma belirtileri beden dili, karşısındaki kişiden hoşlanıp hoşlanmadığını ele vermektedir. Bir kadının karşısındaki erkekten hoşlanıp hoşlanmadığını anlamak için normal anlardaki beden dili hareketleri takip edilebilir. Kadınların düşüncelerini %90’a kadar..
Sevgiliyle Sürekli Kavga Etmek – Evlilikte Kavga Etmek
Sevgiliyle sürekli kavga etmek, sebepleri; bazen önemli nedenlerden tartışırken bazen de ota boka diye tabir edilen sebeplerden olabilir. Bu kavga sebepleri benzer olarak, evlilikte sürekli kavga etmek, sebeplerinde de yer..