Erkeklerin En Beğendiği Kadın Yüzü

/ 7 Aralık 2019 / / yorumsuz
Erkeklerin En Beğendiği Kadın Yüzü

Erkeklerin en çekici bulduğu kadın yüzü genellikle kadınlar tarafından merak edilmektedir. Dünya üzerinde milyonlarca kadın ve milyonlarca farklı kadın yüzü bulunmaktadır. Bunlardan bazıları erkekler tarafından daha fazla ilgi görmektedir.

Erkeklerin En Beğendiği Kadın Yüzü

Erkeklerin en beğendiği kadın yüz tipi birden fazla seçenekle karşımıza çıkmaktadır. İnce ve uzun yüz tipi erkeklerin birçoğu tarafından beğenilir birçoğu ise kemikli yüzden hoşlanmaz.

Fakat bazı özellikler tüm erkeklerin ortak olarak hoşlandığı özelliklerdir. Güzel bir gülümseme, çarpıcı bakışlar, doldun dudaklar ve daha nicesi çoğu erkeğin ilgisini çeker.

Güzel Bir Gülümseme Her Erkeği Etkiler

serenay sarıkaya

Güzel gülen kadınlar tüm dünya üzerinde erkeklerin en beğendiği kadınlardır. Bir kadının yüz güzelliğinin büyük bir bölümünü ağız bölgesi ortaya çıkarmaktadır.

Güzel bir gülüş, düzgün ve temiz dişler ve dudaklar erkeklerin en çok ilgisini çeken yerlerdir.

Erkeklerin En Beğendiği Kadın Yüzü

Gülümseme bir kadını hem daha güzel hem daha samimi hem de daha cazibeli kılmaktadır. Güler yüzlü bir kadın her zaman hem kendisini hem de karşı tarafı mutlu etmektedir.

Güzel bir gülüş için de mutlaka samimi olmak gerekir. Gülümsemek bulaşıcıdır ve tüm erkekler onunla gülen, gülerken gözleri parlayan ve onları da güldüren kadınlardan hoşlanır.

Etkileyici Bakışlar

çekici bakış nasıl olur kadın

Çarpıcı bakışlar bir kadını en cazip yapan şeylerden biridir. Erkekler kadınlarda gülümseme gibi gözlere ve bakışlara da çok dikkat ederler.

Bakışlar bir kadının gözleriyle kendisini, hislerini ve ruhunu ortaya koymasını sağlar. Gözler çok şeyi kendi kendine anlatabilir ve hisleri karşı tarafa geçirebilir.

Çarpıcı bakışlara sahip olmak için makyaj oldukça önemlidir. Göz şekline göre farklı makyaj stilleri olsa da en önemlisi az ve etkili bir göz makyajı yapmaktır.

Erkeklerin En Beğendiği Kadın Yüzü

Örneğin mavi ve yeşil gibi renkli gözlere yapılacak olan buğulu bir makyaj erkekleri daha çok etkileyecek ve bakışları ortaya koyacaktır.

Erkeklerin kadınlarda en beğendiği yüzlere bakıldığı zaman genel olarak büyük gözlü kadınlar görülmektedir. Büyük gözlerin yanı sıra keskin bakan renkli gözler de erkekler tarafından beğenilmektedir.

Hem Sempatik Hem Çekici Çilli Yüzler

Erkeklerin En Beğendiği Kadın Yüzü

Çilli yüzlü kadınlar dünyanın neredeyse her yerindeki erkekler tarafından beğenilmektedir. Birçok kaynak ve araştırma erkeklerin kadınlarda çilli yüzü hem çok sempatik hem de çekici bulduğunu söylemektedir.

Çil kadınlarda doğal olarak bulunan bir yüz özelliğidir. Fakat günümüzde makyaj malzemeleriyle ya da pigment yoluyla yapılan estetiklerle kadınlar yüzlerinde çil görünümü elde edebilmektedir.

Gülümsemeye İçtenlik Katan Gamzeler

Erkeklerin En Beğendiği Kadın Yüzü

Gamzeli yüzler erkeklerin en beğendiği kadın yüzü arasında görülmektedir. Yukarıda da bahsedildiği gibi gülümseme erkekler için olmazsa olmazdır.

Hem güzel bir gülümseme hem de ortaya çıkan gamzeler erkekler tarafından çok beğenilmektedir. Gamze kadına hem samimi ve sempatik bir görünüm katar hem de gülümsemeye içtenlik katar.

Gamze de doğuştan gelen yüz özelliğidir. Fakat yine estetik operasyonlarla yüze gamze yapılabilmektedir.

Doğal ve Kusursuz Yüzler

doğal kadın

 

Doğal ve az makyajlı bir yüz bir erkeği tamamen etkileyen özelliklerden biridir.

Kadınlar her ne kadar kendilerini daha güzel göstermek ve hissetmek için bolca makyaj yapmayı tercih etse de erkeklerin en beğendiği kadın yüzü genellikle az makyajlı, doğal ve ışıldayan bir kadın yüzüdür.

Erkeklerin En Beğendiği Kadın Yüzü

Doğal bir yüz yalnızca makyajsız gezilmesi anlamına gelmemektedir. Az makyaj ya da doğal görünümlü ten makyajları ile de sağlıklı, ışıldayan ve dikkat çeken bir yüze sahip olabilirsiniz.

Doğal bir güzellik daima erkekler tarafından daha fazla beğenilmektedir. Yapılan araştırmalarda da erkeklerin çok ağır makyajlardan hoşlanmadığı ve kadınları az makyajlı hatta makyajsız beğendiği görülmektedir.