Erkeklerde Kalça Büyüklüğü Neden Olur?

/ 13 Aralık 2019 / / yorumsuz
Erkeklerde Kalça Büyüklüğü Neden Olur?

Erkeklerde kalça büyüklüğü, aslında kadınlarda olduğu kadar çok büyük önem taşımasa bile birçok kişi için oldukça zor durumlara neden olmaktadır.  Özellikle beli ince olan fakat kalçası yağlı olan erkekler için kalça büyüklüğü fiziksel görünüş itibariyle sorun olabilmektedir.

Kalça Küçültmek Mümkün mü?

kalçası büyük erkek

Kalça küçültmek, kadınlar için olduğu gibi dengesiz vücut hatlarına sahip olan erkeklerin de talep ettiği bir durumdur. Çeşitli yöntemler ile erkekler için de kalça küçültmek mümkündür.

Erkeklere Özel Kalça Küçültme

kalça küçülür mü erkek

Erkekler için kalça küçültme, spor ile ve kalça eritme hareketlerinden sonuç alınamayan durumlarda, günümüzde ufak çaplı tıbbi operasyonlar ile mümkün hale gelmiş bir durumdur. Vücut estetiği ve fit bir vücut, erkekler için oldukça önemlidir.

Vücudun bütün bölgelerinin birbiri ile uyumu kişiye estetik bir görünümü sağlamak oldukça önemlidir. Bu estetiği bozan en önemli faktörlerden biri de erkekler için büyük ve sarkık kalça görünümüdür. Erkeklerde kalça büyüklüğü, kişinin olduğundan çok daha kilolu görünmesine neden olur.

Erkeklerde Kalça Büyüklüğü Neden Olur?

Yaş faktörü ve yer çekiminin etkisiyle erkeklerde kalça aşağı doğru sarkar ve fit olmayan, dışarıdan bakınca estetik durmayan bir görüntü meydana gelmektedir. Çok ciddi olmayan durumlarda, kalça büyüklüğüne düzenli spor, kalça eritme ve dikleştirme hareketleri çözüm olabilmektedir. Ancak bunların yetmediği durumlarda tıbbi yöntemlere başvurulabilir.

Günümüzde erkeklerin genç ve dinamik görünmek için en sık yaptırdığı ameliyatlardan biri de kalça küçültme ve dikleştirme operasyonlarıdır. Liposuction yani yağ alma tekniği ile kalça bölgesinde biriken yağ dokusu çıkarılarak kişiye daha sıkı bir kalça sağlanır.

Kalça Küçültme Nasıl Yapılır?

kalça küçültme erkek

Erkeklerde kalça küçültme Vaser Liposuction tekniği ile yapılır. Öncelikle hastanın vücudundaki yağ dokusu incelenerek ne kadar yağ çıkarılacağına karar verilir. Vaser liposuction, ultrasanografik ses dalgalarını kullanarak kalça bölgesindeki fazla yağ dokusunu ince kanüller yardımıyla çeker.

Yağları parçalayarak sıvı hale getirebilen Vaser Liposuction, operasyon sonrası kalça bölgesinde dalgalı yüzey oluşumunu engellemektedir. Böylece klasik liposuction işleminde görülen dalgalı cilt görünümü kalça bölgesinde oluşmaz. Ultrasonik ses dalgaları sadece yağ hücrelerini hedef alır.

Klasik liposuction da olduğu gibi bağ dokusu, damar ve sinir gibi önemli dokulara zarar vermeden kalça bölgesindeki fazla yağın çıkartılmasına yardımcı olur. Vaser liposuctionda iyi yönlerinden biri ise, diğer dokulara zarar verilmediği için operasyon sonrası kişide yoğun bir morluk ve şişlik görülmemesidir. Bu yöntem ile kalça büyüklüğünün önüne geçilebilir.

Kalça Küçültme Operasyonunda Vaser Liposuction ile ne kadar yağ alınabilir?

popo küçültme erkek

Erkeklerde kalça küçültme operasyonunda ne kadar yağ alınabileceği kişiden kişiye göre değişen bir durumdur. Kişinin yağ kütlesi, boyu ve yaşına uygun olarak Vaser Liposuction ile kalçadan alınacak yağ oranına karar verilir.

Erkeklerde kalçadan ortalama olarak 1,5 litre yağ alınabilmektedir. Bazı durumlarda bu basen bölgesi de dahil olmak üzere 4 litreye kadar yağ alınabilmektedir. Bu aşamada önemli olan kalçadaki yağ oranı ve cilt dokusudur.

Kalça dikleştirme nasıl yapılır?

iri kalça nedenleri erkek

Kalça dikleştirmesi için de sporla tolere edilemediği noktada medikal yöntemlere başvurulmaktadır. Kalça sarkması, kalça büyüklüğü olan kişilerde liposuction sonrası meydana gelebilmektedir. Özellikle yaş faktörü dolayısıyla cilt elastikiyetini kaybeden kişiler liposuction sonrası kalça sarkması sorunu ile sık sık karşı karşıya kalabilmektedir.

Medikal estetikte kullanılan iple askı tekniğinde erkeklerdeki sarkan kalça dikleştirilerek daha fit bir görünüm meydana getirilmektedir. İple askı tekniğin de kalçaya yukarı doğru bir eğim verilmektedir. Bu şekilde daha dik bir hale getirilir. Kalça dikleştirme ameliyatından sonra kişinin beslenme düzenine dikkat etmesi önerilir. Tekrar yoğun kilo alımında kalça eski sarkık haline dönebilir.