Erkekler Nasıl Memeden Hoşlanır?

/ 23 Ekim 2019 / 964 views / yorumsuz
Erkekler Nasıl Memeden Hoşlanır?

Erkeklerin göğüslere olan düşkünlükleri varoluştan beri ortadadır. Ancak bunun neden olduğu henüz tam olarak kanıtlanamamıştır. Bu konuda çok fazla teori ortaya atılmış ancak sonuç alınamamıştır. Çünkü erkeklerin göğüslere olan düşkünlüklerinin aslında kişiden kişiye göre nedenleri farklıdır.

Yapılan araştırmalarda hem erkeklerin neden bu kadar göğüslere düşkün olduğu hem de nasıl memeden hoşlandıkları ortaya çıkarılmıştır. ABD ve Avrupa merkezli olarak yapılan bu araştırmada 356 erkekle konuşulmuş ve sonuçlar değerlendirilmiştir. İşte erkekler nasıl memeden hoşlanır cevapları…

Erkekler hangi tip memeden hoşlanır?

Kadınlarda ve Erkeklerde Sebepleri

Yapılan araştırmalarda erkeklere, farklı göğüs tipleri gösterilmiştir. Erkeklerin %70’lik kısmı ise büyük değil orta büyüklükte olan göğüsleri tercih etmiştir.

Büyük memeli kadınlar sekse daha mı isteklidir derseniz, aslında iri göğüslü olan kadınların oksitosin hormonu daha fazla salgılanır ve bu da koca göğüslü kadınların cinsel olarak daha aktif olduğunu gösterir. Ancak zamanla yer çekimine bağlı olarak büyük göğüslerin sarkma ihtimali daha fazla olduğu için erkekler büyük göğüslerden hoşlanmaz.

Erkekler hangi tip memeden hoşlanır sorusuna, orta büyüklükte ve diri göğüsler olarak cevap verebiliriz.

Cinsellikte memenin önemi;

Erkeklerin Beğendiği Giyim Tarzı

Göğüsler, cinselliği uyaran en önemli organlardır. Hatta kadınların vajina ve meme ucundan aynı şekilde uyarıldıkları ve pek çok kadının meme ucundan orgazm olduğu kanıtlanmıştır. Cinsellikte memenin önemi, erkeklerin kadınlarına daha çok ilgi duyması ve kadınların erkeklerine daha çok çekilmesi olarak ifade edilebilir.

Erkekler memeyi neden yalar?

Erkeklerin kadınların meme uçlarını yalaması ya da emmesi, kadınlardaki oksitosin hormonunu etkiler. Bu hormon, beyindeki cinsel uyarıyı tetikler ve kadınların erkeklerine daha çok çekilmesini sağlar.

Aynı durum bebeklerini emziren anneler için de geçelidir. Emziren annelerin oksitosin hormonu salgılanır ve bu da beyinde dolaşarak annenin bebeğine daha çok ilgi göstermesine neden olur. Erkekler memeyi neden yalar diyorsanız kadınlarının ilgilerini daha çok çekmek ve onları kendilerine daha çok yaklaştırmak istemeleri olarak açıklayabiliriz.

Erkekler memeyi neden sıkar?

erkekler hangi tip memeden hoşlanır?

Göğüsler, kadınlar kadar erkeklerin de cinsel birleşme sırasında uyarıcısı konumundadır. Erkeklerin göğüsleri sevdiği ve hayal ettiği ortadadır. Cinsel birleşme sırasında kadınlarını çok arzulayan erkeklerin göğüsleri sıktığı kanıtlanmıştır. Erkekler neden memeyi sıkar, çünkü kadının ve kendisinin daha fazla zevk aldığını düşünür.


HİTÜ Spor Bilimleri Fakültesi'ni tamamladı. Anadolu Ü. İletişim Bilimleri Fakültesi'nde 2. lisansına devam ediyor. Hobi olarak giriştiği PHP yazılım dilinde uzmanlık unvanı aldı.

Benzer Konular
Sevgiliyle Kavga Ettikten Sonra Nasıl Barışılır
Sevgiliyle kavga ettikten sonra nasıl barışılır, eşler ya da çiftler arasında kavga etmek bazen kaçınılmaz olabilir. Öyle ki aynı evde uzun süre hiç tanımadığınız biriyle yaşamak ya da uzun süre..
Erkekleri Etkileyen Kadın Davranışları
Erkekleri etkileyen kadın davranışları; karşıdaki erkeğe göre değişiklik göstermektedir. Erkekleri tahrik eden kadın davranışları, hareketleri birçok şekilde ele alınabilir. Bazı erkekler kadınların inatlaşmalarını çekici bulurken bazı erkekler bu durumdan hoşlanmamaktadırlar...
Erkeklerin Hoşlanma Belirtileri – Erkeklerde Hoşlanma
Erkeklerin hoşlanma belirtileri, bazı erkekler çok özgüvenli olurlar ve sizden hoşlandıklarını açıkça belli ederler. Ancak bazıları da içine kapanık olabilir ve sizden hoşla-nsa bile bunu açık bir şekilde ifade edemez...
Karşılıklı Hoşlanma Belirtileri – Hoşlandığını Nasıl Anlarsın
Karşılıklı hoşlanma belirtileri ya da hoşlandığını nasıl anlarsın için bazı ip uçlarını takip etmek yeterli olacaktır. Karşıdakinin kendinden hoşlandığını anlayabilmek için vücut dili etkili bir çözüm aracı olacaktır. Birinden hoşlanan..
Kadınların Hoşlanma Belirtileri Beden Dili – Hoşlanan Kadın
Kadınların hoşlanma belirtileri beden dili, karşısındaki kişiden hoşlanıp hoşlanmadığını ele vermektedir. Bir kadının karşısındaki erkekten hoşlanıp hoşlanmadığını anlamak için normal anlardaki beden dili hareketleri takip edilebilir. Kadınların düşüncelerini %90’a kadar..
Sevgiliyle Sürekli Kavga Etmek – Evlilikte Kavga Etmek
Sevgiliyle sürekli kavga etmek, sebepleri; bazen önemli nedenlerden tartışırken bazen de ota boka diye tabir edilen sebeplerden olabilir. Bu kavga sebepleri benzer olarak, evlilikte sürekli kavga etmek, sebeplerinde de yer..