Aşk Moda

Erkekler Hangi Tip Memeden Hoşlanır?

Erkekler Hangi Tip Memeden Hoşlanır?

Erkeklerin hoşlandığı meme tipleri bilim insanları tarafından araştırılan konulardan bir tanesidir. Erkeklerin de tıpkı bebekler gibi memeleri çok sevdikleri biliniyor. Uzmanların yapmış oldukları açıklamaya göre erkekler yer çekiminden dolayı sarkmış olan göğüslerden ziyade diri ve şekilli göğüslerden hoşlandıkları biliniyor.

Yani meme tipleri yalnıza meme boyutunu ilgilendiren bir konu değil. Boyuta gelirsek, bazı erkekler büyük göğüslerden hoşlanırken, bazı erkekler ise daha küçük olan göğüslerden hoşlanıyorlar. Bunun kişisel bir tercih meselesi olduğu biliniyor.

Üniversitenin Yürüttüğü Çalışma Erkeklerin Nasıl Göğüslerden Hoşlandığını Ortaya Koydu

 meme nasıl olur

Üniversite araştırması ile erkeklerin hangi tip memeden hoşlandığı tespit edildi. Konu ile ilgili araştırma Prag’da yer alan Charles Üniversitesi tarafından yürütüldü. Çalışma kapsamında erkekleri hangi kadın formlarının daha çok cezp ettiği araştırıldı. Hangi kültürde oldukları fark etmeksizin bütün kültür erkeklerinin aynı şeyin peşinde oldukları anlaşıldı.

Buna göre erkekler doğurganlık potansiyelinin yüksek olduğu kadınların göğüslerini tercih ediyorlar. Yani bu seçim bir nevi isteyerek yapılmıyor.

Büyük Göğüsler Doğurganlık ile İlişkilendiriliyor

koca popolu bayanlar

Büyük göğüsler ve doğurganlık arasında gerçekten bir ilişki olup olmadığı bilinmiyor. Bununla birlikte büyük olan meme tipleri erkelerin kafasında doğurganlık ile kodlanmış halde. Üniversite bu hipotez üzerinde çalışırken toplam 267 kişiye anket sorusu sordu. Bu sorular sorulurken bir yandan görseller kullanıldı. Görsellerde farklı şekil ve boyutlar memeler gösterildi.

Her erkek aynı göğsü seçmemiş olsa da, genele bakıldığı zaman erkeklerin orta boy göğüsleri tercih ettikleri görüldü. Daha sonra erkekler için büyük göğüsler tercih edildi.

Büyük Göğüslü Kadınların Östrojen Seviyeleri Daha Yüksek

koca memeli kadın

Büyük göğüslü kadınların östrojen seviyelerindeki yükseklik doğurganlık potansiyelinin bir göstergesi olduğu biliniyor. Ne var ki büyük göğüslere sahip olan kadınlar, özellikle ileriki zamanlarda göğüslerinin dikliğini yer çekiminin etkisi ile beraber kayıp ediyorlar.

Bu nedenle erkekler fazla büyük göğüslerden ziyade orta boy göğüsleri tercih ediyorlar.

İşte Charles Darwin’e Göre Erkeklerin Meme Sevme Nedeni

ilişkide göğüsleri sıkmak

Charles Darwin’e göre erkeklerin meme sevmesi bilinç altı düzeyini ilgilendiren bir yorumdur. Göğüsler Darwin’e göre üremeyi gösterir. Erkekler göğüsler sayesinde üreme düşüncesine daha yakın oluyor ve fantezilerini gerçekleştirmiş oluyorlar. Göğüsler kadınlar için tahrik edici bir unsur olduğundan erkekler göğüsler ile kadınları uyarabilirler. Bu durum hem erkeğin hem de kadının seksten daha fazla haz almasına yardımcı olur.

Darwin, göğüslerin aynı zamanda eğlence noktası gibi göründüğünü söylemişlerdir. Çünkü bebekler göğüs emdikleri zaman oyun oynamış olurlar. Erkekler içinde en büyük eğlence bu nedenle halen göğüslerdir.

Göğüsler Görsel Olarak Erkeklere Çekici Geliyor

erkekler hangi tip memeden hoşlanır

Göğüslerin görsel çekiciliği olduğu yadsınamaz bir gerçek. Genital bölgeden sonra en uyaran nokta göğüslerdir. Erkeklere göre görüntüleri ve kuvvetli bir uyaran olmaları sebebi ile göğüsler çok kışkırtıcı gelir. Reklamlarda, video kliplerde ve bazı kampanyalarda özellikle göğüslerin bu kadar ön plana çıkarılmasının nedeni budur.

Bazı bilim insanları göğüslerin bu kadar çekici olmasının nedeninin tabu olduğunu savunurlar. Çünkü kadın göğüsleri her zaman kapalı ve saklı olmak zorundadır. Bu durum erkeklerin aklına göğüslerin daha fazla gelmesine neden olur.

Her durumda insanlar olarak saklı olan şeyi daha fazla merak ederiz. Bu tarz durumlara yasak elma gibi benzetmeler yaparak yaklaşılır. Belki kadın göğüsleri erkeklerde olduğu gibi açıkta olsaydı o zaman meme tipleri erkekler için bu kadar çekici olmayabilirdi. Bütün bu unsurlar birleştiği zaman erkekler için göğüsler çok daha çekici bir hal almış oluyor.


YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL