Erkek ya da Kadında Bacak Boyu Nasıl Uzatılır?

/ 20 Ekim 2019 / 3.082 views / yorumsuz
Erkek ya da Kadında Bacak Boyu Nasıl Uzatılır?

Vücudumuz yapı olarak elastik özeliğindedir. Bu nedenle bazı uzuvlarımızı uzatabilmemiz mümkündür. Erkek ya da kadınların çok kısa boylu olması ya da bacak boyunun kısa olması giydiği kıyafetlerin yakışmamasına, özgüven eksikliğine ve bunlarla birlikte daha pek çok probleme neden olabilir.

Erkek ya da kadında bacak boyu nasıl uzatılır detaylı olarak anlatalım.

Doğal yollarla boy nasıl uzar?

esneterek bacak uzatmak
esneme-bacak uzatma

Bacakların doğal yollarla uzamasının birden fazla yolu vardır. Uzmanlar bacak boyunun belirli bir yaştan sonra da uzayabileceğini ortaya koymuştur.

Bilindiği gibi insanlar bebeklik döneminden itibaren gelişme içindedir ve bu gelişme ergenliğin bitimiyle son bulur. Ancak ergenlik döneminden sonra da bacak boyunun uzaması mümkündür.

Örneğin; voleybol ya da basketbol gibi sporlarla uğraşan kişilerin bacak boyları normalden daha uzundur.

Bunun sebebi yaptıkları spora bağlı olarak, doğru egzersiz hareketlerini kullanmalarıdır. Doğal yollarla bacak boyu nasıl uzar? İşte detaylar…

Bacak boyu uzatma takviyeleri;

boy uzaması için takviyeler

Piyasada, bacak boyunun uzaması için bazı takviyeler bulunur. Elbette doktorunuzun da onayını alarak bu takviyeleri kullanabilirsiniz.

Bacak boyu uzatma takviyeleri, Tarım ve Sağlık Bakanlığı tarafından onaylanan takviyelerdir. Kullandığınız takviyelerin onaylı olduğundan mutlak emin olun.

Boy uzatma egzersizleri;

boy uzatmak için antrenman

Bacak boyunu uzatmak bazı egzersizler mümkündür. Bu egzersizleri her gün ve düzenli olarak yapmalısınız.

Bacak boyunuzun bu egzersizler ile uzamasını istiyorsanız, mutlaka sabırlı olmanız ve bunları uzun bir süre yapmanız gerekir.

İp atlama egzersizleri;

ip atlamak boyu uzatır mı

İp atlamak, bacak kaslarınız uzatır. Bu kaslarının uzaması da bacakların uzamasını sağlar. Her gün düzenli olarak 15 dakika ip atlarsanız, bacak boyunuzun uzadığını fark edebilirsiniz.

Basketbolcu, koşucu ve uzun atlayıcı gibi branşlarda spor yapanlar, mutlaka ip atlama antrenmanı yaparlar ve bunların bacakları uzundur.

Tekme atma egzersizleri;

Erkek ya da Kadında Bacak Boyu Nasıl Uzatılır?

Tekme atma egzersizleri, bacak kaslarının esnemesini sağlar. Bu sayede kemiklerin üzerindeki baskı azalır ve bacak boyunuz uzar.

Bu egzersizi yapabilmek için bacaklarınızı öne ve arkaya savurmanız gerekir. Her gün 3 dakika boyunca bu egzersizi yapmalısınız.

Yüzme egzersizi;

boy uzatmak için ne yapılmalı

Bacak boyu uzatma egzersizleri içinde önemli bir yerde olan yüzme ile hem bacak hem de gövdenizi uzatabilir ve vücudunuzun şekillenmesini sağlayabilirsiniz. Yüzme ile hem kaslarınız kuvvetlenecek hem de vücudunuz esneyecektir.

Bu da bacaklarınızın ve gövdenizin uzamasına yardımcı olur.


Genel Editör / Marmara Üniversitesi, İletişim Fakültesi'nde eğitimini tamamladı. Hürriyet Gazetesi'nde yazarlık yaptı. 2019 Temmuz ayı itibari ile Piamet.com da genel editör unvanında yer aldı.

Benzer Konular
Cilt Bakım Önerileri Evde
Cilt temizliği, cildin sağlığını ve görünümünü korumak için kişisel bakımın temelini oluşturmaktadır. Özellikle eve kapanılan bu günlerde cilt bakımı, D vitamininden ve temiz havadan uzak kaldığı için önemsenmesi gereken bir..
Yüz Kırışıklığına Ne İyi Gelir Evde
Yüz kırışıklığına iyi gelen şeyler cilt tipine bağlı olarak değişkenlik göstermektedir. Bazı cilt kuru olması nedeniyle kırışıklık oluşurken bazı ciltte ise fazla yağ oranı nedeniyle kırışıklık oluşabilmektedir. Bu nedenle yüz..
Cilt Bakım Sırası Nasıl Olmalı
Cilt bakımında ürün sıralaması uygulanan ürünlerden en yüksek verimin alınmasını sağladığı için oldukça önemlidir. Cilt bakım sırası şu şekilde uygulandığında doğru kullanımlar sağlanmış olmaktadır: Cilt yapısına uygun olan bir temizleyici..
Hidrofeyşıl Cilt Bakımı – HydraFacial Cilt Bakımı
HydraFacial cilt bakımı; cildin yenilenmesini, akne ve lekelerden kurtulmayı sağlayan bir işlemdir. HydraFacial cilt bakımı kapsamında cihaz, enjeksiyon ve benzer yöntemler ile cildin derinlemesine temizlenmesi sağlanmaktadır. HydraFacial Cilt Bakımı Uygulamasının..
Adet Bittikten Sonra Gelen Leke
Adet bittikten sonra gelen leke, vajina salgısında kan olması olarak yorumlanmaktadır. Adet bittikten sonra gelen lekenin ne kadar süre geleceği ise; her kadının bünyesine göre farklılık göstermektedir. Adet Bittikten Sonra..
Tırnaktaki Beyaz Lekeler Neden Olur
Tırnaktaki beyaz lekelerin oluşma sebepleri; karaciğer rahatsızlıkları, siroz ve hepatit gibi ciddi rahatsızlıkların habercisi olabilmektedir. Ayrıca tırnaktaki beyaz lekeler neden olur sorusunun cevabı; vitamin ve mineral eksikliği gibi durumlar da..