Fitness Sağlık

Erkek ya da Kadında Bacak Boyu Nasıl Uzatılır?

Erkek ya da Kadında Bacak Boyu Nasıl Uzatılır?

Vücudumuz yapı olarak elastik özeliğindedir. Bu nedenle bazı uzuvlarımızı uzatabilmemiz mümkündür. Erkek ya da kadınların çok kısa boylu olması ya da bacak boyunun kısa olması giydiği kıyafetlerin yakışmamasına, özgüven eksikliğine ve bunlarla birlikte daha pek çok probleme neden olabilir.

Erkek ya da kadında bacak boyu nasıl uzatılır detaylı olarak anlatalım.

Doğal yollarla boy nasıl uzar?

esneterek bacak uzatmak
esneme-bacak uzatma

Bacakların doğal yollarla uzamasının birden fazla yolu vardır. Uzmanlar bacak boyunun belirli bir yaştan sonra da uzayabileceğini ortaya koymuştur.

Bilindiği gibi insanlar bebeklik döneminden itibaren gelişme içindedir ve bu gelişme ergenliğin bitimiyle son bulur. Ancak ergenlik döneminden sonra da bacak boyunun uzaması mümkündür.

Örneğin; voleybol ya da basketbol gibi sporlarla uğraşan kişilerin bacak boyları normalden daha uzundur.

Bunun sebebi yaptıkları spora bağlı olarak, doğru egzersiz hareketlerini kullanmalarıdır. Doğal yollarla bacak boyu nasıl uzar? İşte detaylar…

Bacak boyu uzatma takviyeleri;

boy uzaması için takviyeler

Piyasada, bacak boyunun uzaması için bazı takviyeler bulunur. Elbette doktorunuzun da onayını alarak bu takviyeleri kullanabilirsiniz.

Bacak boyu uzatma takviyeleri, Tarım ve Sağlık Bakanlığı tarafından onaylanan takviyelerdir. Kullandığınız takviyelerin onaylı olduğundan mutlak emin olun.

Boy uzatma egzersizleri;

boy uzatmak için antrenman

Bacak boyunu uzatmak bazı egzersizler mümkündür. Bu egzersizleri her gün ve düzenli olarak yapmalısınız.

Bacak boyunuzun bu egzersizler ile uzamasını istiyorsanız, mutlaka sabırlı olmanız ve bunları uzun bir süre yapmanız gerekir.

İp atlama egzersizleri;

ip atlamak boyu uzatır mı

İp atlamak, bacak kaslarınız uzatır. Bu kaslarının uzaması da bacakların uzamasını sağlar. Her gün düzenli olarak 15 dakika ip atlarsanız, bacak boyunuzun uzadığını fark edebilirsiniz.

Basketbolcu, koşucu ve uzun atlayıcı gibi branşlarda spor yapanlar, mutlaka ip atlama antrenmanı yaparlar ve bunların bacakları uzundur.

Tekme atma egzersizleri;

Erkek ya da Kadında Bacak Boyu Nasıl Uzatılır?

Tekme atma egzersizleri, bacak kaslarının esnemesini sağlar. Bu sayede kemiklerin üzerindeki baskı azalır ve bacak boyunuz uzar.

Bu egzersizi yapabilmek için bacaklarınızı öne ve arkaya savurmanız gerekir. Her gün 3 dakika boyunca bu egzersizi yapmalısınız.

Yüzme egzersizi;

boy uzatmak için ne yapılmalı

Bacak boyu uzatma egzersizleri içinde önemli bir yerde olan yüzme ile hem bacak hem de gövdenizi uzatabilir ve vücudunuzun şekillenmesini sağlayabilirsiniz. Yüzme ile hem kaslarınız kuvvetlenecek hem de vücudunuz esneyecektir.

Bu da bacaklarınızın ve gövdenizin uzamasına yardımcı olur.


YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL