Erkek Gözüyle Kadın Nasıl Olmalı?

/ 24 Ağustos 2019 / / yorumsuz
Erkek Gözüyle Kadın Nasıl Olmalı?

Yüzyıllardır erkek gözüyle kadın nasıl olmalı veya kadın gözüyle erkek nasıl olmalı tartışmaları yapılmaktadır. Herkes tarafından kadınlar ve erkeklerin hem yaradılış olarak hem de düşünce yapısı olarak birbirinden çok farklı olduğu bilinmektedir.

Bu nedenle hem erkekler hem de kadınlar karşı cinsle yaptıkları sohbetlerde sıkça bu tarz soruları gündeme getirerek fikir sahibi olmaya çalışmaktadır. Ancak her erkek için beğeneceği kadın tipi farklı olabilir veya bunu dile getirmek isteyebilir. Yine aynı şekilde her kadın için de aynı durum olabilir.

Erkek gözüyle kadın nasıl olmalı, kriterleri nelerdir?

Erkek Gözüyle Kadın Nasıl Olmalı?

Erkek gözüyle kadın nasıl olmalı diye düşünüldüğünde ve sorulduğunda akla birçok kriter gelmektedir. Yine de belli başlı özellikler, genel olarak benzerlik göstermektedir. Ayrıca bu kriterlerden yola çıkılarak kadınlar tarafından en çok merak edilen ve dile getirilen erkekler nasıl bağlanır sorusuna da yanıt verilmiş olacaktır.  Başlıca kriterler;

Karakter;

Erkek Gözüyle Kadın Nasıl Olmalı?

Erkekler kadınlarda ilk olarak görünüşe dikkat etse de kadınların görsel olarak yarattığı bu algı zamanla etkisini yitirmekte ve yerini karakter olarak isimlendirdiğimiz ruh güzelliğine bırakmaktadır. Özellikle hemcinsleri ile birlikteyken rahat olabildikleri kadar kendileri ile zaman geçirirken de aynı rahatlığa sahip kadınlara hayran olmaktadırlar.

Saygı;

eskilerin kadını

Hiç şüphesiz ki herkes için en önemli unsurlardan biri de saygıdır. Burada dikkat edilmesi gereken husus ise; erkekler sadece konuşma tarzı ve tavırlarıyla ona saygı duyan bir kadın değil; aynı zamanda arkadaşlarına, kendi sınırlarına, hobilerine de saygı duyan kadınları hayatlarında istemektedirler.

Sevgi;

aşk dolu çift

Sevilmek her insanı mutlu eder. Bir erkek ilişki boyunca sevgi gördüğü bir kadınla kalmak için elinden gelen tüm çabayı gösterecektir.

Zeka;

iş hayatında başarılı kadın

İlk bakışta biraz farklı gelse de zeka konusu erkeklerde bağlılığı arttırıyor. Sadece moda veya televizyon gibi konularda konuşan ve bilgi sahibi olan kadınlar yerine; hayatı sorgulayan, keşfetmek için uğraşan ve sadece etrafında olup bitenlerle sınırlı kalmayıp dünya olup bitenleri de takip eden kadınlar hayal edilen kadınlar olmaktadır. Zor kadın nasıl olunur diye düşünen kadınlar için bu madde bir cevaptır.

Özgüven;

ağır kadın pozu

Kendisi ve bedeniyle barışık olabilen kadınlar, erkekler için özgüven sahibi kadınlardır ve bu pozitif enerji ise onlara doğru kadın imajı vermektedir.