Teknoloji

En İyi Virüs Temizleme Programı

En İyi Virüs Temizleme Programı

Kötü amaçlı yazılımlar, giderek tüm dünyamız haline gelen mobil cihazlara ve teknolojik aygıtlara karşı öncelikli tehlike olmaya devam ediyor. Kişisel verilerin saklanıldığı bilgisayarlar, mobil telefonlar ve daha birçok dijital aygıt farkında olunmayan zamanlarda bile virüsler tarafından daima tehdit ediliyor.

Siber saldırılara, internet sitelerinden gelebilecek virüslere ve daha birçok karanlık tehdide karşı dijital aygıtları koruma altına almak mümkündür. Dijital dünyayı koruma altına alacak en iyi virüs temizleme programı listesi dijital aygıtın türüne göre değişiklik göstermektedir.

Antivirüs Programı Seçerken Nelere Dikkat Etmeli?

Antivirüs programı, dijital cihazları kapsamlı olarak korumak ve tehlikelere karşı kullanıcıları uyarmak için geliştirilmiş dijital yazılımlardır. Olası virüslere karşı dijital dünyasını ve kişisel verilerini korumak isteyen kişiler antivirüs programından yararlanmaktadır.

Antivirüs programı görünümlü virüsler olabileceği için kullanılacak programlar dikkatli olarak seçilmelidir. Doğru bir antivirüs programı seçmek için dikkat edilmesi gereken birkaç husus vardır. En iyi antivirüs programları açısından belirleyici olan faktörler şu şekildedir:

 • Güvenilir kaynak tarafından üretilmesi,
 • Kolay kullanılması,
 • Kullanıcılara iyi ve tam kontrol sunması,
 • Teknolojik aygıtının performansını kötüye götürecek veya yavaşlatacak etkiye sahip olmaması,
 • Elbette ücretsiz kullanım sunması!

Bilgisayarlar İçin En İyi Antivirüs Programları

Günümüzde bilgisayarlar, gerçek dünyanın dijital haline dönüşmektedir. Sevilen kişilerin fotoğrafları, iş dünyasına ait önemli belgeler, videolar veya önemli programlar bilgisayar içerisinde saklanmaktadır. Olası bir virüs saldırısı kişinin dijital dünyasını komple yok edebilmektedir.

Daha da kötüsü özel ve kişisel fotoğraflar, belgeler veya videolar istemsizce dijital dünya içerisinde dolaşabilmektedir. Bilgisayarları virüsten korumak için yapılması gereken en iyi şey iyi bir antivirüs programı edinmektedir. Bilgisayardaki kullanabilecek en iyi virüs temizleme programı listesi şu şekildedir:

 • Avast Free Antivirus: Gelişmiş ve kişileştirilebilir özelliklere sahip olan program, bir antivirüs programından beklenenden çok daha fazlasını sunar. Kullanıcılara ekstra bir VPN hizmeti veren program, her koşulda çevrimiçi dünyayla bağlantıda kalmayı sağlar.
 • AVG AntiVirus Free: Kişileştirilebilir bir arayüz deneyimi vaat eden program, kullanıcılarına dosya temizleme olanağı da tanır. Etkili ve başarılı korumasını düşük performansla gerçekleştirerek bilgisayara yük olmaz.
 • Avira Free Antivirus: Düşük dosya boyutuna sahip olan program, güvenlik duvarı ve gelişmiş kişiselleştirme sunar. Kolay bir arayüze sahip olmasıyla da kullanıcıların kullanım deneyimini iyileştirir.
 • Bitdefender Antivirus: Etkili virüs koruması sunan program, kolay kullanımı ile diğer yazılımlardan ayrılır. Etkili koruma performansını düşük performans seviyesiyle gerçekleştirerek bilgisayarda herhangi bir yavaşlama meydana getirmez.
 • Kaspersky Free Antivirus: Ücretsiz ve ücretli olmak üzere iki ayrı kullanım sunan antivüris programı, kötü amaçlı yazılım korumasında oldukça başarılı bir performans sergiler. Hızlı ve etkili bir tarama sunan program, ücretsiz sürümünde sınırlı sunduğu kısıtlamalarla geniş bir kullanım arayüzü sunar.
 • Malwarebytes Anti-Malware: Tamamlayıcı ve kapsamlı bir koruma sunan program, istenmeyen reklam yazılımlarını da önleme de etkili bir performans sergiler.
 • Microsoft Windows Defender: Tam ve kapsamlı bir koruma sunan program, Windows işletim sistemine sahip olan bilgisayarlarda dahili olarak çalışır. Windows işletim sistemlerinde yüklü olarak gelen program, bilgisayarda herhangi bir yavaşlamaya neden olmaz.
 • Panda Free Antivirus: Koruma hizmetine ek olarak VPN hizmeti sunan program, kişiselleştirilebilir bir arayüze sahiptir.

Android Telefonlar İçin En İyi Antivirüs Programları

Uzun zamandır mobil telefonlar kişilerin yeni bilgisayarları olarak işlev görmektedir. Kendi işletim sistemi içerisinde hali hazırda bir virüs koruması sağlayan mobil aygıtlar, veri güvenliği endişesiyle ekstra programlarla donatılıyor.

Ücretsiz olarak indirilebilen bu programlardan yararlanmak isteyen kullanıcılar, mobil cihazların uygulama mağazalarını kullanmalıdır.

En iyi android virüs uygulamaları için bilgisayarda kullanılabilen Avast, Avira Security 2020, AVG Antivirüs ve Kaspersky mobil uyumluluğu da sağlıyor. Diğer öne çıkan mobil antivirüs programları şu şekildedir:

 • Bitdefender: Kolaylıkla indirilen ve ücretsiz hizmet veren antivirüs programlarından biri olan uygulama, etkili koruma performansı sergiler.
 • McAfee: Koruma fonksiyonuna ek olarak gelişmiş birçok özellik sunan program, uzaktan kontrolü de kullanıcılara sunar. Cihazı kilitleme, konumunu takip edebilme, uzaktan veri silebilme ve uygulama koruması gibi birçok avantaj sağlar. Çağrı engelleme gibi özellikler sunan program; sadece virüse karşı değil, olası çalıntı ve kayıp vakalarına karşı da telefonu korur.
 • Norton: Etkili bir virüs koruma sağlayan Norton, diğer uygulamalara göre bir dezavantajı bulunmaktadır. O da bu programın ücretsiz versiyonunda çok fazla kısıtlamaya sahip olmasıdır.
 • Safe Security: Stabil çalışma ve az yer kaplamasıyla sıkça tercih edilen programlardan biri olan uygulama, arka plandaki kullanılmayan uygulamaları da kaldırır. Akıllı pil tasarrufu ve kolay kullanım sunduğu için kullanıcıların beğenisini toplar.

iPhone Telefonlar İçin En İyi Antivirüs Programları

iOS işletim sistemine sahip olan Apple marka telefonlar, Android telefonlara göre daha güvenli kabul ediliyor. Bunun temel sebebi iOS işletim sisteminin diğer telefonlarla veri alışverişine izin vermiyor oluşudur. Dolayısıyla iOS işletim sistemi virüs taşınma riskini minimuma indirme prensibiyle çalışır.

Artırılmış önleme karşı en iyi virüs temizleme programı Iphone telefonlarda da bulunuyor. Android’e hizmet veren Avira, McAfee ve Avast uygulamaları ücretsiz iphone virüs programları olarak da Appstore’da yer almaktadır. Bunun dışında öne çıkan virüs temizleme programları şu şekildedir:

 • Lookout Personal: Şüpheli etkinlikleri pratikle algılayan program, kayıp mesajı ve telefondan konum alma gibi gelişmiş özellikler sunar.
 • Phone Guardian: Gelişmiş bir şifreleme ile telefonu koruyan program, kullanıcılarına ekstra olarak VPN desteği sağlar.

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL