En İyi Kameraya Sahip Telefon Sıralaması

/ 28 Temmuz 2020 / 928 views / yorumsuz
En İyi Kameraya Sahip Telefon Sıralaması

En iyi kameraya sahip telefon sıralaması, birbirinden farklı markaların, farklı özelliklere sahip telefonlar arasından seçilmektedir. Telefonların kameralarında kullanılan yeni teknolojiyle birlikte, telefonların kullanım alanı genişlemektedir.

Kamera sistemindeki yeniliklerle birlikte, en iyi kameraya sahip telefonlar, yazı içerisinde sırasıyla ele alınmış ve tüm özellikleri açıkça beyan edilmiştir.

Huawei P30 Pro – En İyi Kameraya Sahip Telefon Sıralaması

en iyi kameralı telefonlar

Huawei P30 Pro cep telefonu, güncel piyasadaki en iyi kameraya sahip telefonlardan bir tanesidir. Telefonun en önemli özelliği, ana kamerasının yeni teknolojiyle tasarlanmasıdır. 40 MP, 20 MP ve 8 MP sensörlere sahip 3 kamerasıyla, arka plan çekimlerinin daha kapsamlı olması sağlanır.

Çekim esnasında oluşan karlanmalar, üçlü kamera sistemiyle ortadan kaldırılmaktadır. Resim işleme ve zoom özelliklerinde en iyi örneklerden bir tanesi olan Huawei P30 Pro cep telefonu, bugünün en iyi kameralı cep telefonu olarak nitelendirilmektedir.

Samsung Galaxy S10 Plus

kamerası iyi telefon

Samsung Galaxy cep telefonu, S10 Plus sürümüyle en iyi kameralı telefonlar arasında yerini almıştır. Kamera konusunda maksimum performans sergileyen Samsung Galaxy S10 Plus cep telefonu, arka yüzünde yer alan f/1,5 diyaframa sahip çift kamerasıyla, karanlıkta bile 12 MP çift kamerayla çekim imkânı sunmaktadır.

Her türlü ışık ortamında maksimum performansta kareler yakalayan Samsung Galaxy S10 Plus cep telefonu, 960fps süper slow ağır çekim özelliğine sahiptir.

iPhone 11 Pro

en iyi kameralı telefonlar 1

iPhone 11 Pro cep telefonu, piyasada en iyi kameraya sahip üçüncü cihaz olarak değerlendirilmektedir. iPhone model cep telefonlarının en iddialı olan sürümü iPhone 11 Pro, arka yönünde 3 adet kameraya sahiptir.

iPhone XR – En İyi Kameraya Sahip Telefon

kamerası iyi olan telefonlar

iPhone XR cep telefonu, 2,942 mAh pil gücüyle piyasadaki en dayanıklı telefonlardan bir tanesi haline gelmiştir. iPhone XR en iyi kameraya sahip telefonlar sırasında, 12 MP ana güçlü kamerası, fotoğraf ve video çekimlerinde maksimum performans sunmaktadır.

Samsung Galaxy Note 10

En iyi Kameraya Sahip Telefon Sıralaması 6

Samsung Galaxy Note 10 cep telefonu, 2019 yılının en gözde cep telefonu olarak anılmaktadır. Döneminin en iyi kamerasına sahip olan Samsung Galaxy Note 10, arka yüzünde üçlü ve ön yüzünde tekli olmak üzere, toplamda 4 ana kameraya sahiptir.

16 MP ultra geniş kamera, 12 MP standart kamera ve 12 MP telefoto lens kamera sistemiyle tasarlanmıştır.

Samsung Galaxy S8 – En İyi Kameraya Sahip Telefon Sıralaması

En İyi Kameraya Sahip Telefon Sıralaması 9

Samsung Galaxy S8 cep telefonu, özel Selfy ekim modları ve arka plan çekimleri için tasarlanmış ikili kameraya sahiptir.

Selfy modunun kullanımıyla, kişilerin profesyonelce kendi fotoğraflarını çekmeleri sağlanmıştır. Samsung Galaxy S8 cep telefonuyla, ön kamera kullanılırken, Selfy çekimi için sürekli deneme yapmaya ve tekrar tekrar fotoğraf çekmeye gerek kalmayacaktır.

En iyi kameraya sahip telefon sıralaması içindeki bu telefonları alırken bu gibi özelliklere dikkat edilmesi iyi olacaktır.


SEO Manager & Editör / Ankara Üniversitesi, Bilgisayar Mühendisliği eğitimini 2013 yılında tamamladı. PHP programlama dilinde birçok yabancı firmaya hizmet verdi. 2019 Şubat ayında Piamet.com da SEO Manager & Editör unvanında yer aldı.

Benzer Konular
Telefon Rehberi Yedekleme
Telefon rehberinin yedeklenmesi cihaz değişimi ya da format işlemi öncesinde yapılmalıdır. Özellikle birbirinden farklı işletim sistemine sahip cihazlara geçiş yapıldığında, telefon rehberi yedekleme yapılmamışsa SIM Kart hafızasının sınırlı olması sebebi..
Samsung Telefon Yedekleme
Samsung verilerinin yedeklenmesi işleme yönelik geliştirilen kullanışlı uygulamalar ile gerçekleştirilebilir. Cep telefonu değişimi veya format atma gibi gereksinimler öncesinde Samsung telefon yedekleme yöntemleri ile verilerinizi PC’ye aktarmanız ve sonrasında cihazınıza..
Xiaomi Rehber Aktarma
Xiaomi telefonun rehberini taşıma işlemi Sim karta ve Gmail hesabına yapılabileceği gibi hafıza kartı kullanılarak da gerçekleştirilebilir. Tüm Android işletim sistemine sahip cihazlarda olduğu gibi benzer süreçlerle tamamlanan Xiaomi rehber..
Youtube Arka Planda Çalma Telefondan Ücretsiz Programsız
Yotube arka planda çalma, işlemi ücretsiz ve programsız yapılmaktadır. İlgili basit işlemlerle telefondan Youtube üzerinden açılan videolar, şarkılar telefon gezintisine engel olmayacaktır. Bu işlemler yapıldıktan sonra ekran komple kapatılabilir, farklı..
Samsung Telefona Format Atma
Samsung cep telefonunu sıfırlamak soft ve hard format olarak ikiye ayrılır. Android işletim sistemi ile çalışan Samsung marka cep telefonlarında, zaman zaman gereksinim duyulan temizlik işlemleri Samsung telefona format atma..
İnternet Hızı Arttırma Nasıl Yapılır
İnternetin hızı arttırma donanım yetersizlikleri ya da davetsiz kullanıcılar sebebiyle ortaya çıkabilen ihtiyaçtır. Film izlerken, online oyun oynarken veya dosya transferi sırasında sahip olduğunuz internet performansında kayıplar gözlemlediğinizde, internet hızını arttırma..