En İlginç Güzel LGBT Dizi ve Filmleri

/ 28 Kasım 2019 / 2.829 views / yorumsuz
En İlginç Güzel LGBT Dizi ve Filmleri

İlginç LGBT dizileri izleyerek keyifli vakit geçirebilirsiniz. LGBT dizisi eşcinsel çiftleri konu alır. Dizi izlemek için online dizi izleme platformlarını tercih edebilirsiniz. Son yıllarda sinema sektöründe LGBT dizi ve filmleri büyük yükselişe geçmiştir.

İnsanların her geçen gün daha fazla LGBT dizilerini tercih ettikleri bilinmektedir. Bu diziler izleyicilerine yalızca keyifli bir sinema deneyimi sunmakla sınırlı kalmıyor, aynı zamanda toplumda bilincin gelişmesine yardımcı oluyor.

İddialı bir LGBT Filmi: Call My by Your Name

gay filmleri

Call Me by Your Name filmi ilk çıktığından bu yana büyük ilgi görmüştür. Film ayrıca Oscar’a aday gösterilmiştir. Film, en iyi uyarlama dalında Oscar almayı hak kazanmıştır.

Filmde, bir aşk hikayesi konu alınır. Konular abartısız şekilde ele alınmaz, günlük hayatta karşımıza çıkacak şekilde uyarlanmıştır. Anlatımı akışkandır, izleyenleri sıkmaz.

Zorlamalardan uzak bir tarzı vardır. Filmin unutulmaz müzikleri de en az filmin kendisi kadar sevilmiştir. Filmin çekildiği bölge Kuzey İtalya olduğundan göz zevkini doyurmak isteyen kişiler bu baş yapıta bir şans verebilirler.

50’li Yıllardan Hayatımıza Uzanan bir LGBT Filmi: Carol

lezbiyen filmleri

 

Carol filmi 1950’li yılların ortalarında Amerika’da çekilmiştir. Film ünlü Carol isimli kitabın bir uyarlamasıdır. Kitabın yazarı Patricia Highsmith’tir. Filmde lezbiyen iki kadının aşk hikayesi konu alıyor. Bu efsanevi filmde baş rolde Cate Blanchett oynuyor.

Starın aşkını güzelliği ile baş döndüren Rooney Mara paylaşıyor. Filmde kadın erkek ilişkilerinden beklentiler, ilişkilerin doğası, ilişkide kadının rolünün neler olduğu gibi önemli detaylara değiniliyor. Film 2015 yapımı.

2014 Yapımı bir LGBT Filmi: Pride

en çok izlenen biseksüel filmler

Pride filmi 2014 yılında yapılmıştır. Filmde anarşist tavırlar dikkat çeker. Bizi eski zamanlara götüren bu filmde dönemin başbakanlığı Demir Leydi olarak da bilinen Margaret Thatcher bulunuyor. Filmde 80’li yılların Britanyası’na dair önemli bilgiler bulunuyor.

O dönemlerde Demir Leydi maden ocaklarını kapatma kararı almıştı. Bu nedenle maden işçileri işsiz kalma tehlikesi ile karşılaşmışlardı. Elbette gündemde olan tek konu bu değildi. Maden işçileri gibi, eşcinseller de toplumda azınlıklar arasında yer alıyorlardı.

Eşcinseller maden işçileri ile ilgili olan gelişmelere duyarsız kalmayarak, omuz omuza vereceklerdir. Eğer kısa, akıcı LGBT dizisi tadında filmleri seviyorsanız Pride’a bir şans verebilirsiniz.

Tom Ford’un İlk Denemesi bir LGBT Denemesi: A Single Man

En İlginç Güzel LGBT Dizi ve Filmleri

A single man filmi Colin Firth isimli usta oyuncu tarafından canlandırılmıştır. Film, Tom Ford tarafından yönetilmiştir. Filmde gay bir profesör bulunur. Adam, erkek arkadaşını trafik kazası yüzünden kayıp eder.

Bu olay profesörde büyük bir şok etkisi yaratır. Profesör kendini acıların içinde bulacaktır. Film gerçek bir hikayeden esinlenmiştir. Filmin bir e Christopher Isherwood tarafından yazılan bir romanı bulunmaktadır.

Film eleştirmenleri özellikle filmde kullanılan renk tercihlerine tam puan vermişlerdir. Tom Ford’un estetik zevkini filmde görmek isteyenler A Single Man’i izleyebilirler.

Xavier Dolan Hayranları Buraya: I Killed my Mother

gay film izle

I killed my mother filmi baş rolünde oynayan Xavier Dolan sayesinde çıktığı günden bu yana büyük ilgi görüyor. Dolan filmde oynadığı sırada 20’li yaşlarında. Aynı zamanda usta oyuncu filmin yönetmen koltuğuna da oturmuş durumda.

Bütün zamanların en etkileyici LGBT dizisi olarak dikkat çeken filmde, muhafazakar bir anne ile eşcinsel yönelimi olan oğlu arasında ilişki ele alınıyor. İkili nefret, sevgi ve diğer bir çok zıt duyguyu birlikte yaşıyorlar.

Naif dilli, akıcı, sıkmayan ve anlaşılması kolay film sevenler bu filmi izlemeliler.


Etiketler

SEO Manager & Editör / Ankara Üniversitesi, Bilgisayar Mühendisliği eğitimini 2013 yılında tamamladı. PHP programlama dilinde birçok yabancı firmaya hizmet verdi. 2019 Şubat ayında Piamet.com da SEO Manager & Editör unvanında yer aldı.

Benzer Konular
İngilizce Öğrenmek İçin Uygulamalar Yabancılarla Konuşarak
Yabancılarla konuşarak İngilizce öğrenmek için uygulamalardan bazıları aşağıda verilmiştir: Cambly Verbling Live Lingua Skooli English Tutor Online Preply MyEnglishTeacher İngilizce öğrenmek için uygulamalar yabancılarla konuşarak hem daha eğlenceli hem de..
E-Ticaret Nasıl Yapılır – E Ticaret Yapmak
E-ticaret yapmak için pazarlanacak olan ürün ve hizmet belirlenmelidir. E-ticaret nasıl yapılır sorusuna cevap vermek gerekir ise; e-ticaret yapacak olan kişinin şirket kurması zorunlu değildir. İş yeri açmaksızın satış yapabilme..
Flo İnternetten Alınan Ürün Mağazadan Değişir Mi?
Flo internetten alınan ürünün mağazadan değiştirilmesi mümkündür. Flo internetten alınan ürün mağazadan değişir mi sorusuna cevap vermek gerekir ise; Flo’nun değişim şartları kapsamında Flo’dan alınan ürün farklı bir renk veya..
Android ve iOS İçin En İyi Ücretsiz VPN Hangisi
Android ve IOS için en iyi ücretsiz VPN hangisi diye sorulduğunda tercih edilebilecek olan VPN servisleri şöyledir: TunnelBear ExpressVPN Hotspot Shield Windscribe me ProtonVPN Android ve IOS için en iyi..
Trendyol’da Satış Yapmak – Trendyol’dan Satış Yapmak İçin
Trendyol’da satış yapmak için Trendyol üzerinden satıcı kaydının oluşturulması gerekmektedir. Trendyol’da satış yapmak üzere başvuru yapanların başvuruları Trendyol tarafından değerlendirilmektedir. Eğer başvuru olumlu sonuçlanır ise gerekli belgeler Trendyol’a ulaştırılmalıdır. Trendyol..
Altyapısı Olmayan Evler İçin İnternet Nasıl Bağlanır
Altyapısı olmayan evler için internet bağlatmak, sabit internet bağlatmak istendiğinde mümkün olmamaktadır. Altyapısı olmayan evler için internet nasıl bağlanır sorusuna cevap vermek gerekir ise; altyapı döşenmesini talep etmek veya mobil..