En Güzel ve En Ucuz Makyaj Modelleri Hangileridir, Nasıl Yapılır?

/ 9 Nisan 2019 / 151 views / yorumsuz
En Güzel ve En Ucuz Makyaj Modelleri Hangileridir, Nasıl Yapılır?

En güzel makyaj doğal olandır. Doğal makyaj trendi son yılların en gözde trendleri arasındadır. Bazı kadınlar doğal ve ucuz makyaj yapmak isterken aşırıya kaçabilir. Uygun fiyatlı olan ürünler kullanarak en güzel makyajı yapmanın ve her zaman doğal görünmenin sırrını, bu yazımızda bulabilirsiniz. Sizlere, uygun fiyatlara alabileceğiniz birkaç malzeme ile güzel makyaj nasıl yapılır sırasıyla açıklayalım;

Doğal görünümlü makyaj nasıl yapılır?

Doğal makyaj yaparken, adımları sırasıyla takip etmeniz gerekir. Tenden başlayarak kaşlarınızı daha belirgin yapmalı, farlarınızı sıcak renklerde seçmeli, kirpiklerinizin hacimli olmasına önem vermeli, cildinizi aydınlatmalı ve mat rujlar tercih etmelisiniz.

Tenin doğal görünmesi için makyaj sırları;

Doğal görünümlü makyaj nasıl yapılır diye merak ediyorsanız, işe ilk olarak teniniz için aydınlık bir fondöten seçerek başlamalısınız. Yüzünüzde bulunan pürüzleri, sivilceleri ve siyah noktaları yok ederek, cildin daha aydınlık görünmesini sağlayabilirsiniz. Bunun için cildinizin rengine tam uyan tonda fondöten seçmeniz gerekir. Bu noktada hem cildinizde yokmuş gibi duran hem de yüzünüzdeki pürüzleri kapatmakta başarılı olan bir fondöten seçimi yapmalısınız. Maybelline markalı olan fondötenler hem doğal görünür hem de uygun fiyatlıdır. Ayrıca istediğiniz kapatma ve aydınlatma özelliğini en iyi şekilde sağlayan markalardan biridir.

maybelline

Pürüzsüz makyaj nasıl yapılır sorusu, en çok araştırılan sorular arasında yer alır. Makyajınızın pürüzsüz olmasını istiyorsanız güzel bir fondötenin yanında kapatıcı da kullanmalısınız. Göz altı morluklarını ve kırışıklıklarını kapatan ve gün içinde çizgilerle dolmayan bir kapatıcı tercih etmeniz gerekir. Bu noktada yine Maybelline markalı göz altı kapatıcılarından faydalanabilirsiniz. Kapatıcı ve fondöteni uygularken nemli makyaj süngerlerinden faydalanmalı ve dağıtarak uygulamalısınız.

Kaşların doğal ve belirgin olmasını sağlayın;

Ucuz ve güzel makyaj yapabilmenin sırrı kaş makyajıdır. Pek çok bayan, kaş makyajını göz ardı eder ancak gün içinde güzel görünmenin sırrı kaşlardan geçer. Doğal ve belirgin kaşlar, bu yılın trendleri arasında da yer alıyor. Bu işlemi yapabilmek için kaşlarınızı doğal bir şekilde dolduran ve belirgin bir görünüm almasını sağlayan bir kaş maskarası tercih etmelisiniz.

Sıcak tonlarda far uygulayın;

Gözlerinizin doğal ve güzel görünmesi için sıcak olan kahve tonlarını tercih edebilirsiniz. Bu aşamada hem gözlerinize ışıltı katmak hem de doğal görünmek için bazı güzel makyaj yapma tekniklerini uygulamanız gerekir. Göz makyajınızı yapmaya kahve ya da bej renginde tonlardan başlayın. Kaşlarınızın altından başlayarak tüm göz kapağınıza, beyaza yakın açık bir renk uygulayın. Göz kapağı kısmına bir ton koyu olan ve ışıltı veren far rengini uygulamaya özen gösterin. Göz pınarlarına ve alt kirpik diplerine de farklı ve açık renkte bir far uyguladıktan sonra göz makyajınızı tamamlayın.

Kirpikler hacimli olmalı;

Bu aşamada gözlerinize ağırlık veren su bazlı maskara kullanmaktansa kirpiklerinizi daha belirgin hale getiren ve hacim kazandıran maskara kullanmayı tercih etmelisiniz. Maskaranızı yalnızca bir kat uygulamaya özen gösterin.

parlak cilt

Cildinizin doğal ve aydınlık olmalı;

Cildinizin doğal ve aydınlık görünmesi için allık seçiminizi doğru yapmanız gerekir. Allık seçerken genellikle pembe-şeftali tonlarını tercih ederseniz, daha doğal ve aydınlık bir görüntü elde edersiniz. Yanaklarınız kendiliğinden kızarmış gibi hafif bir ışıltı alacak ve makyajınız daha doğal görünecektir. Bunun için belirlediğiniz allık rengini yanaklarınıza, yuvarlak daireler ile uygulamanız gerekir.

Doğal dudaklar için mat renkler;

Doğal ve güzel makyaj yapabilmek için dudaklara da önem vermelisiniz. Sıcak ve mat tonlarda tercih edeceğiniz doğal rujlar ile makyajınızı tamamlayabilir ve gün boyunca hem bakımlı hem de sade güzelliğe kavuşabilirsiniz.


Genel Editör / Marmara Üniversitesi, İletişim Fakültesi'nde eğitimini tamamladı. Hürriyet Gazetesi'nde yazarlık yaptı. 2019 Temmuz ayı itibari ile Piamet.com da genel editör unvanında yer aldı.

Benzer Konular
Vücut Tipine Göre Giyinme Tüyoları Erkek Kadın
Vücut tipine göre giyinme tüyoları eşliğinde güzel ve şık giyinmek için modayı takip etmek elbette önemlidir. Ancak yalnız başına yeterli değildir. Kendinize yakışan kıyafetleri giyinmek için öncelikle vücut tipinizi belirlemeniz..
Yüz Şekline Göre Saç Modelleri Erkek Kadın
Yüz şekline göre saç modelleri, erkek ve kadın bireyler dış görüşünüze önem veriyorsanız, saç şeklinizin yüzünüze göre olması gerektiğini bilmelisiniz. İyi bir saç kesimi beğenmediğiniz tarafları gölgelerken, beğendiğiniz tarafları da..
Zayıf Görünmek İçin Nasıl Giyinmeli Tesettür
Zayıf görünmek için nasıl giyinmeli tesettür konusunda en önemli detaylardan biri, vücutlarını tanıyıp fazlalıklarının olduğu bölgeyi zayıf gösterecek bir kombin yapmaları gerekmesidir. Tesettürlülerin zayıf görünmek için nasıl giyinmesi gerektiği tavsiyesi..
Genç Gösteren Tesettür Giyim Modelleri
Genç gösteren tesettür giyim modelleri tesettürlü kadının kendi tarzını yansıtması için önemlidir. Genç gösteren tesettür giyim modellerinin arasında seçim yapılırken hareket özgürlüğünün kısıtlanmamasına da dikkat edilmelidir. Gün boyunca kendilerini daha rahat..
Modern Tesettür Giyim Tarzları
Modern tesettür giyim tarzları ; kişinin yaşam tarzı hakkında bilgi edinilebilmesine fırsat vermektedir. Tesettürlü kadınların kendilerini ve yaşam tarzlarını tanımaları durumunda; alışverişlerinde ürün seçmeleri daha kolay olmaktadır. Modern tesettür giyim..
Eşleri Ünlü Olmayan Ünlüler Türk
Eşleri ünlü olmayan Türk ünlüler; oldukça fazla sayıdadır ve genellikle magazinde çok fazla yer almayı tercih etmeyen kişilerdir. Eşleri ünlü olmayan ünlüler içerisinde olanların bazıları; Tarkan gibi hayranları ile evlilik kararı..