Ekonomi

En Çok Kazandıran Hisse Senetleri – Kazandıran Hisseler

En Çok Kazandıran Hisse Senetleri – Kazandıran Hisseler

En çok kazandıran hisse senetleri; hisse senedi alım satımı yapılan kurum aracılığı ile takip edilebilmektedir. En çok kazandıran hisse senetleri sektörler ve bu sektörlerde hizmet veren şirketler üzerinden takip edilebilmektedir.

221 milyar dolar piyasa büyüklüğüne sahip olan borsada çok sayıda ulusal şirketin hisse senedinin alım satımı yapılabilmektedir.

Hisse Senetleri İle İlgili Piyasa Beklentisi Nedir

Hisse senetleri için borsa yorumuna bakıldığında; aralık ayının başlangıcın hisse senetlerinde görülen baskının 7 Aralık tarihinde de devam ettiği görülmektedir. Endekste yatay seyir ile karşılaşılırken sanayi hisselerinin hareketliliğinin banka hisselerindeki baskıyı dengelediği görülebilmektedir.

AB Liderler Zirvesi öncesinde hisse senedi piyasasında net bir hareketlilik gözleneceği düşünülmemektedir. Ancak zirveden çıkan karara bağlı olarak yukarı veya aşağı çözülme gözlenmesi beklenmektedir.

Endekste yukarı yönlü bir hareketin görülebilmesi için kritik destek olan 1.300 seviyesinin 1.350 direncini geçmesi gerekmektedir. Aksi takdirde yukarı yönlü ivmelenme beklentisi bulunmamaktadır.

BIST 100 endeksi her ne kadar güne yükseliş ile başlamış olsa da bu yükselişin devamını getiremediği için kapanışta yatay seyir etmiştir. Göstergeler de aşağı yönlüdür.

Yukarı yönlü hareketin gözlenmesi durumunda; direnç seviyeleri 1.336 ve 1.351 olmaktadır. Aşağı yönlü hareket için destek seviyeleri ise; 1.309 ile 1.283 olmaktadır.

2020 Kasım Ayında Hisse Senedi Piyasası Nasıldı

Kasım ayında hisse piyasalarında yukarı yönlü bir seyir görülmüştür. Küresel hisse piyasalarına hem dalgalı hem de sakin bir görünüm hakim olmuştur. Aşı gelişmeleri, salgın kaynaklı duyulan kaygılar, destek paketleri ile ilgili süreçler de piyasayı etkilemektedir.

Kasım ayının sonuna gelindiğinde cuma günü 1.330.87 puanla BIST 100 endeksi yatay kapanış yapmıştır.

En Çok Kazanç Sağlayan Hisse Senetleri Nelerdir

En çok kazanan hisse senetleri aşağıda verilmiştir:

  • Kervan Gıda: %10’luk değişim ile son fiyatı 10.89 TL’dir.
  • Rodrigo Tekstil Sanayi ve Ticaret AŞ: %10 değer kazancı bulunan hisse senedinin son fiyatı 13.86 TL’dir.
  • Sasa Polyester Sanayi AŞ: %9.99 değer kazancı sağlamış ve değeri 20.58 TL’dir.
  • Selçuk Ecza Deposu Ticaret ve Sanayi AŞ: Son kapanış fiyatı 16.51 TL’dir. Değer kazancı ise %9.99’dur.
  • Akın Tekstil AŞ: 7 Aralık tarihinde en son 29.50 TL’den işlem görmüştür. En çok kazandıran hisse senetleri içerisinde olan Akın Tekstil’in hisse senetlerinde değer kazancı %9.99’dur.
  • Safkar Ege Soğutmacılık: Hisse değeri 16.52 TL’dir. Hisse fiyatındaki değişim ise %9.99 oranındadır.
  • Borusan Yatırım ve Pazarlama AŞ: %9.97 değişim oranı ile 7 Aralık tarihinde kapanışı 39.26 TL’den yapmıştır.

En Çok Kazandıran Hisse Senedi Hangisidir

En fazla kazandıran hisse senedi Kervan Gıda’ya ait hisse senetleridir. KRVGD olarak sembolize edilmektedir. 7 Aralık 2020 tarihinde günü 10.89 TL’den açan Kervan Gıda hissesi, kapanışı da 10.89 TL’den yapmıştır. %10 değer kazancı bulunmaktadır.

En çok kazandıran hisse senetleri içerisinde bulunan Kervan Gıda, 10 günlük hareketli ortalamanın üzerinde olduğu için yatırımcıların dikkatini çekmektedir.


YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL