Gündem

En Çok Dinlenen Popüler Şarkılar ve Türk Sanatçılar

En Çok Dinlenen Popüler Şarkılar ve Türk Sanatçılar

Ülkemiz, müzik bakımından en zengin ülkelerden biridir. Çok sayıda şarkıcı ve sanatçı bulunur ve eskilerden beri çok farklı alanlarda müzikler yapılır. En çok dinlenen popüler şarkılar ise her nesil ya da her döneme göre değişiklik gösterir. İşte en çok dinlenen şarkıların listesi…

En çok dinlenen popüler şarkılar hangileridir?

en iyi rock parçalar

 

Yapılan bir araştırmaya göre 80’ler, 90’lar, pop müzik ve arabesk müzikler en çok dinlenen müzikler arasında yer alıyor. Ancak gençlerin dinlediği şarkılar ise daha çok Rock ve POP müzik tarzlarında. Özgün müzik sevenlerin sayısı da azımsanmayacak kadar fazla.

Eskimeyen şarkılar;

Özellikle 90’larda çıkan ve halen unutulamayan şarkılar, en çok dinlenen popüler şarkılar arasında yer alıyor. Sezen aksu, Tarkan, Yıldız Tilbe ve Candan Erçetin gibi sanatçıların unutulmaz şarkıları halen gündemde olmaya devam ediyor.

2019 en popüler şarkılar ve sanatçılar;

pop sanatçılar

2019 yılında hareketli şarkılar oldukça fazla ilgi görüyor. Bengü, Hadise, Ziynet Sali, Demet Akalın, Edis, Irmak Arıcı, Simge ve İrem Derici gibi sanatçıların şarkıları, vazgeçilmezler arasında yer alıyor. Radyolardan ve çeşitli müzik kanallarından alınan bilgiye göre en çok dinlenen şarkıcılar ise Edis ve Simge.

Karadeniz şarkıları;

karadeniz şarkıları

Son yılların en gözde müziklerinden biri de Karadeniz şarkılarıdır. Herkesin kendinden bir şeyler bulduğu bu şarkılar, oldukça da hareketlidir. Özellikle müzik yarışmalarında duyduğumuz ve çok beğendiğimiz Karadeniz şarkıları da en çok dinlenen popüler şarkılar listesinde yer alıyor. Turan Şahin, Herem, Ekin Uzunlar, Kazım Koyuncu gibi sanatçıların seslendirdiği şarkılar, oldukça beğenilenler arasında yerini almıştır.

Duygusal şarkılar;

ölünce sevemezsem seni

Hüzünlendiğimiz zamanlarda bizleri alıp bambaşka yerlere götüren duygusal şarkılar da popüler müzik grupları arasında yer alıyor. Bu şarkılar, özellikle 80’lı yıllardan günümüze gelen Sezen Aksu-Tükeneceğiz, Ayna Grubu- Ölünce Sevemezsem Seni, Tarkan- İkimizin Yerine, Koridor- Senin O Gözlerin Varya şeklindedir. Bu liste oldukça uzundur.

Vazgeçilmezimiz türküler;

en çok dinlenen türküler

Özellikle orta yaşlarda olan ve yaşlı kesimin dinlediği türküler, son zamanlarda pek çok gencin de ilgisini çekmeye başladı. Unutulmayan türkülerimizin yeni versiyonlarının çıkarılması, gençlerin türkülere olan ilgisini arttırdı. Türkülerimiz de en çok dinlenen şarkılar arasında yerini alıyor.


YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL