En Çok Dinlenen Popüler Şarkılar ve Türk Sanatçılar

/ 6 Haziran 2019 / 141 views / yorumsuz
En Çok Dinlenen Popüler Şarkılar ve Türk Sanatçılar

Ülkemiz, müzik bakımından en zengin ülkelerden biridir. Çok sayıda şarkıcı ve sanatçı bulunur ve eskilerden beri çok farklı alanlarda müzikler yapılır. En çok dinlenen popüler şarkılar ise her nesil ya da her döneme göre değişiklik gösterir. İşte en çok dinlenen şarkıların listesi…

En çok dinlenen popüler şarkılar hangileridir?

en iyi rock parçalar

 

Yapılan bir araştırmaya göre 80’ler, 90’lar, pop müzik ve arabesk müzikler en çok dinlenen müzikler arasında yer alıyor. Ancak gençlerin dinlediği şarkılar ise daha çok Rock ve POP müzik tarzlarında. Özgün müzik sevenlerin sayısı da azımsanmayacak kadar fazla.

Eskimeyen şarkılar;

Özellikle 90’larda çıkan ve halen unutulamayan şarkılar, en çok dinlenen popüler şarkılar arasında yer alıyor. Sezen aksu, Tarkan, Yıldız Tilbe ve Candan Erçetin gibi sanatçıların unutulmaz şarkıları halen gündemde olmaya devam ediyor.

2019 en popüler şarkılar ve sanatçılar;

pop sanatçılar

2019 yılında hareketli şarkılar oldukça fazla ilgi görüyor. Bengü, Hadise, Ziynet Sali, Demet Akalın, Edis, Irmak Arıcı, Simge ve İrem Derici gibi sanatçıların şarkıları, vazgeçilmezler arasında yer alıyor. Radyolardan ve çeşitli müzik kanallarından alınan bilgiye göre en çok dinlenen şarkıcılar ise Edis ve Simge.

Karadeniz şarkıları;

karadeniz şarkıları

Son yılların en gözde müziklerinden biri de Karadeniz şarkılarıdır. Herkesin kendinden bir şeyler bulduğu bu şarkılar, oldukça da hareketlidir. Özellikle müzik yarışmalarında duyduğumuz ve çok beğendiğimiz Karadeniz şarkıları da en çok dinlenen popüler şarkılar listesinde yer alıyor. Turan Şahin, Herem, Ekin Uzunlar, Kazım Koyuncu gibi sanatçıların seslendirdiği şarkılar, oldukça beğenilenler arasında yerini almıştır.

Duygusal şarkılar;

ölünce sevemezsem seni

Hüzünlendiğimiz zamanlarda bizleri alıp bambaşka yerlere götüren duygusal şarkılar da popüler müzik grupları arasında yer alıyor. Bu şarkılar, özellikle 80’lı yıllardan günümüze gelen Sezen Aksu-Tükeneceğiz, Ayna Grubu- Ölünce Sevemezsem Seni, Tarkan- İkimizin Yerine, Koridor- Senin O Gözlerin Varya şeklindedir. Bu liste oldukça uzundur.

Vazgeçilmezimiz türküler;

en çok dinlenen türküler

Özellikle orta yaşlarda olan ve yaşlı kesimin dinlediği türküler, son zamanlarda pek çok gencin de ilgisini çekmeye başladı. Unutulmayan türkülerimizin yeni versiyonlarının çıkarılması, gençlerin türkülere olan ilgisini arttırdı. Türkülerimiz de en çok dinlenen şarkılar arasında yerini alıyor.


HİTÜ Spor Bilimleri Fakültesi'ni tamamladı. Anadolu Ü. İletişim Bilimleri Fakültesi'nde 2. lisansına devam ediyor. Hobi olarak giriştiği PHP yazılım dilinde uzmanlık unvanı aldı.

Benzer Konular
Uşakta Dehşet Anları! Kocasını Defalarca Bıçaklayarak Öldürdü
Geçtiğimiz gülerde Uşak’ta bir erkek cinayeti daha yaşandı. Uşak’ın merkez ilçelerinden birinde meydana gelen olayda kadın eşini bıçaklayarak öldürdü. Kadın hemen tutuklandı ve ceza evine gönderildi. Eşini bıçaklayarak öldüren kadın..
Kocasını Keserle Öldürdü Acımasız Kadın Gözüm Kararmış Dedi
Şiddetten öldürülen erkekler bir cinayet daha, geçtiğimiz günlerde Konya’da bir erkek cinayeti ile meydana geldi. Bir kadının 28 yıllık eşini, başına keserle vurarak öldürdüğü ortaya çıktı. Eşini öldüren kadın, kasten..
Kocasını Öldürdü, Kanını İçti Sonra İlişkiye Girdi İğrenç!
Geçtiğimiz günlerde şiddetten ölen erkekler ve erkek cinayeti haberinde, Rusya’da Rep şarkıcısı olan Alexander’in ölümüyle çalkalandı. 36 yaşındaki Marina Kokhal, eşini kıskançlık krinize girerek öldürdü. Cani kadın kocasını öldürdü, sonra..
Adana’da Erkek Cinayeti! Kocasını Tüfekle Öldürdü, Kazaydı Dedi
Erkek cinayeti bitmiyor. Şiddetten öldürülen erkekler sırasında, geçtiğimiz günlerde Adana’da polis ekiplerine ölüm olayı ihbarı geldi. İhbarı alan ekipler hemen olay yerine geldi. Yapılan soruşturmanın ardından kocasını öldüren kadın göz..
Yusuf Turhan – Yusuf Turhan Kimdir ve Hakkında Bilgi
Yusuf Turhan, 01.03.1981 yılı, Bingöl ili Karlıova ilçesi doğumludur. Ova Aşireti lideri Turhan, genç yaşta aile dostlarının bulunduğu Kocaeli bölgesi Dilovası ilçesine yerleşmiştir. Dilovası’nda yaşamını sürdürmeye gelen Turhan bir dönem..
Bir Arama Yüzünden Kocasını Acımadan Bıçaklayarak Öldürdü
Şiddetten ölen erkekler haberindeki Feci olay, İstanbul’da meydana geldi. 3 çocuk annesi olan Gülşen Bilgi ve eşi Vedat Bilgi ayrılmıştı. 3 sene sonra tekrar barışan karı koca, kahvaltı yaparken Vedat..