Moda

Elegant Giyim Tarzı Kadın – Giyim Tarzları Kadın

Elegant Giyim Tarzı Kadın – Giyim Tarzları Kadın

Elegant giyim tarzı kadın, elegant kelime anlamı olarak zarafet, şıklık demektir. 1950’li yıllarda, siyah beyaz televizyonların var olduğu dönemlerde kadınların siyah kaşmir ya da ipek elbiseler ile elegant sitilde giyindiği bilinir. Yani elegant giyim tarzı 1950’li yıllara dayanır.

Bu giyim tazının temelini ise siyah beyaz televizyonların kıyafetlere yansıması olarak düşebiliriz. Giyim tarzları kadın, kategorisinde tüm zamanların en iyi tarzları bulunuyor.

Elegant giyim tarzı kadın kombinler nasıl oluşturulur?

Elegant giyim tarzı kadın 7

Elegant giyim tarzı kadın için genellikle tüm zamanlara hitap eden ve zamansız giyim tarzıdır. Bu modanın öncüleri Lady Diana, Audrey Hepburn ve Grace Kelly gibi isimlerdir. Son zamanlarda Kazakistan’da da Elegant giyim tarzı ön plana çıkmaya başlamıştır.

2019-2020 sezonunda tekrar vitrindekilerde yerini alan Elegant giyim tarzı kadın kombinlerini nasıl yapacağınızı açıklayalım;

  • Kıyafetlerde vintage detaylar olmalıdır.
  • Elbiseler kaşmir, ipek, dantel, saten gibi kaliteli kumaşlarda üretilmelidir.
  • Kıyafetler sade ve doğru parçalar ile kombinlenmeli, kıyafetler arasında mutlaka renk uyumu olmalıdır.
  • Elegant giyim tarzında en fazla iki renk kullanılmalıdır.
  • Bu giyim tarzı için mutlaka sade ve zarif kıyafetler seçilmelidir.
  • Kıyafetler çanta, ayakkabı ya da şapka ile kombinlenmelidir.

Giyim tarzları kadın – Minimalist giyim tarzı;

kadın giyim tarzları isimleri 1

Elegant giyim tarzı asla hükmünü yitirmeyecek, modanın öncüsü olan tarzlardan biridir. Ancak her zaman geçerliliğini koruyacak olan birkaç giyim tarzları kadın kategorisinden daha bahsetmek doğru olacaktır.

Elegant giyim tarzını seven kişiler mutlaka minimalist giyim tarzını da beğenecektir. 1960’lı yıllarda ortaya çıkan minimalist giyim tarzı sadelik ve şıklığı ön plana çıkarır. Bu giyim tarzında dekolte, desenler ve parlak renkler kullanılmaz. Sade ve tek renk kıyafetler tercih edilir.

Giyim tarzları kadın – Bohem giyim tarzı;

Elegant giyim tarzı kadın 5

1970’li yılların başarında ortaya çıkan bohem giyim tarzı, özgür ruhlu kadınların tercihidir. O dönemin sosyal yaşamını kıyafetlere yansıtan bu giyim tarzı, gezmeyi seven ve anı yaşayan kişiler tarafından tercih edilir.

Giyim tarzları kadın kategorisindeki, bohem tarzını yakalamak için çok fazla para harcamanıza gerek yoktur. Üst üste takılan bilezikler ve kolyeler ile özgür ruhlu bohem tarzını kolayca oluşturabilirsiniz.

Avangart giyim tarzı;

Elegant giyim tarzı kadın 3

Avangart giyim tarzı, tıpkı elegant giyim tarzı gibi her dönemde kullanılan bir tarzdır. Giyim tarzları kadın kategorisine ait bu tarzın en önemli özelliği ise giyilebilir olmayan kıyafetlerden, yeni bir tarz oluşturulmasıdır. Genellikle sanatsal ve yaratıcı kıyafetlerin oluşturulması için kullanılır. Avangart giyim tarzında mat ya da parlak olmayan tüm renklerle kombin yapılabilir.

Elegant giyim tarzı kadın – Retro giyim tarzı;

giyim tarzı kadın 5

Günümüzde en çok kullanılan kadın giyim tarzlarından biri retro tarzıdır. Retro, geriye dönmek anlamını taşır. Retro giyim tarzı ise geçmişteki giyim tarzlarının tekrar kullanılması olarak yorumlanabilir.

Genellikle 60’lı ve 70’li yılların stilinden oluşan bu giyim tarzında, abartılı kıyafetler kullanılır. Retro giyim tarzında kolej ceketleri, bol ve yüksek bel pantolonlar, fırfırlı ve puantiyeli elbiseler, pileli etekler ve fötr şapkalar kullanılır. Elegant giyim tarzı kadın kıyafetlerine yakın tarz olan, retro tarz da kadınların en çok tercih ettiği aksesuar ise fularlardır.


YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL