E-Ticarette En Çok Satılan Ürünler Nelerdir

/ 1 Nisan 2021 / 18.788 views / yorumsuz
E-Ticarette En Çok Satılan Ürünler Nelerdir

E-ticarette en çok satışı yapılan ürünler farklı kategoriler içerisinde yer almakta olup değişkenlik göstermektedir. Farklı siteler göz önünde bulundurulduğunda E-ticarette en çok satılan ürünler şu şekilde sıralanmaktadır:

  • Kadın ve erkek giyim ürünleri
  • Bebek ürünleri
  • Ev dekorasyon ürünleri
  • Telefon aksesuarları
  • Spor malzemeleri
  • Baskılı ürünler
  • Kişiselleştirilmiş hediyeler
  • Evcil hayvan ürünleri

Kadın ve Erkek Giyim Kategorisindeki Ürünler

Kadın ve erkek giyim ürünleri hem iç giyim hem de dış giyim kategorisi içerisinde çok fazla satılmaktadır. Bu ürünlerin indirim dönemlerinde ya da özel günlerde ilk tercihler arasında yer aldıkları bilinmektedir.

Kadın ve erkek giyim kategorilerinde çok fazla çeşitlilik bulunması nedeniyle tek bir mağazaya giderek ürün alınmasına karşın e-ticaret siteleri üzerinden bu ürün çeşitliliklerinden faydalanılması mümkün olmaktadır.

Bebek Ürünleri

Bebek ürünleri anne adaylarının ve yeni anne olanların en çok ziyaret ettiği kategoriler içerisinde yer almaktadır. Bebek giyimden ziyade bebek beşiği, biberonu ya da oyuncağı gibi ürünler çok fazla satılmaktadır.

E-ticarette en çok satılan ürünler arasında yer almakta olan bebek ürünlerinin de sıklıkla kampanyalı bir biçimde satışa sunulduğu bilinmektedir. Bu nedenle anne adayları da bu kategorileri sıklıkla ziyaret etmektedir.

Ev Eşyaları Kategorisindeki Ürünler

Ev eşyaları içerisinden özellikle dekorasyona yönelik olan ürünler en çok satışa sunulan ürünler arasında gösterilmektedir. Lambalar, minderler ya da tablolar ise bu kategoriler içerisinde en çok tercih edilenler olarak bilinmektedir.  

Telefon Aksesuar Ürünleri

Telefon aksesuarları son dönemde sürekli yeni modeli çıkan telefonlar için oldukça fazla bir biçimde rağbet görmektedir.

Hem avantajlı fiyatlarla satın alınması hem de daha fazla çeşide ulaşılması açısından önemli bir satış alanı olarak bilinmektedir.

Spor Malzemeleri

Spor malzemeleri hem erkeklerin hem de kadınların e-ticaret mağazaları içerisinde en çok ilgilendikleri ürünler arasında gösterilmektedir. Özellikle evde spor faaliyetlerinin artış göstermesi bu ürünlere de talebi arttırmıştır.

E-ticarette en çok satılan ürünler arasında yer almakta olan spor malzemelerinin farklı markalar tarafından satışa sunulmasının yanı sıra ortak e-ticaret siteleri üzerinden de satın alınmaları mümkün olmaktadır.


Genel Editör / Marmara Üniversitesi, İletişim Fakültesi'nde eğitimini tamamladı. Hürriyet Gazetesi'nde yazarlık yaptı. 2019 Temmuz ayı itibari ile Piamet.com da genel editör unvanında yer aldı.

Benzer Konular
Google Fotoğraflar Güvenli Mi?
Google Fotoğraflar ile ilgili güvenlik durumu bir depolama alanı olması nedeniyle merak konusu haline gelmiştir. Google fotoğraflar güvenli mi sorusu ise sunmuş olduğu güvenlikli sistem ağı sayesinde piyasa içerisindeki en..
Kalıcı Olarak Silinen Fotoğrafları Geri Getirme
Kalıcı olarak silinen fotoğrafların geri getirilmesi bilgisayar cihazlarında çöp kutusu klasörü içerisinden yapmak mümkün olmaktadır. Kalıcı olarak silinen fotoğrafları geri getirme işleminin mobil cihazlarda yapılması için ise farklı uygulamaların yüklenmesi..
Güvenilir Kripto Para Siteleri ve Uygulamaları
Güvenilir kripto para siteleri ya da uygulamaları sayesinde sanal madencilik alanında karlı işlemler yapılabilmektedir. Sistemin güvenilir olmaması durumunda ise maddi kayıpların oluşma riski bulunmaktadır. Güvenilir kripto para siteleri ve uygulamaları..
Snapchat’te Silinen Fotoğrafları Geri Getirme
Snapchatte silinen fotoğrafların geri getirilmesi için belirli programların kullanılması gerekmektedir. Verilerin geri getirilmesini sağlayan uygulamalar sayesinde Snapchatte silinen fotoğrafları geri getirme işlemleri de kolaylıkla yapılabilmektedir. Snapchat uygulamasının kullanılma prensibine göre..
Oyuncu Telefonu – Oyun İçin En İyi Telefonlar
Oyuncu telefonu olarak seçilebilecek en iyi telefonlara örnekler aşağıdaki gibidir: ROG Phone 2 Black Shark 3 Nubia Red Magic 5G Razer Phone 2 Oyuncu telefonu seçilirken yüksek donanım özelliklerinin yanı..
Android Telefon Hızlandırma Programı
Android telefon hızlandırma programı; Android cihazların çalışmalarından verim alınabilmesini sağlamaktadır. Android telefon hızlandırma programı; cihazın çalışmasında stabilite sağladığı gibi performans ve hız arttırma özelliği de bulunmaktadır. Piyasadaki bazı Android telefon..