E-Ticarette En Çok Satılan Ürünler Nelerdir

/ 1 Nisan 2021 / 18.802 views / yorumsuz
E-Ticarette En Çok Satılan Ürünler Nelerdir

E-ticarette en çok satışı yapılan ürünler farklı kategoriler içerisinde yer almakta olup değişkenlik göstermektedir. Farklı siteler göz önünde bulundurulduğunda E-ticarette en çok satılan ürünler şu şekilde sıralanmaktadır:

  • Kadın ve erkek giyim ürünleri
  • Bebek ürünleri
  • Ev dekorasyon ürünleri
  • Telefon aksesuarları
  • Spor malzemeleri
  • Baskılı ürünler
  • Kişiselleştirilmiş hediyeler
  • Evcil hayvan ürünleri

Kadın ve Erkek Giyim Kategorisindeki Ürünler

Kadın ve erkek giyim ürünleri hem iç giyim hem de dış giyim kategorisi içerisinde çok fazla satılmaktadır. Bu ürünlerin indirim dönemlerinde ya da özel günlerde ilk tercihler arasında yer aldıkları bilinmektedir.

Kadın ve erkek giyim kategorilerinde çok fazla çeşitlilik bulunması nedeniyle tek bir mağazaya giderek ürün alınmasına karşın e-ticaret siteleri üzerinden bu ürün çeşitliliklerinden faydalanılması mümkün olmaktadır.

Bebek Ürünleri

Bebek ürünleri anne adaylarının ve yeni anne olanların en çok ziyaret ettiği kategoriler içerisinde yer almaktadır. Bebek giyimden ziyade bebek beşiği, biberonu ya da oyuncağı gibi ürünler çok fazla satılmaktadır.

E-ticarette en çok satılan ürünler arasında yer almakta olan bebek ürünlerinin de sıklıkla kampanyalı bir biçimde satışa sunulduğu bilinmektedir. Bu nedenle anne adayları da bu kategorileri sıklıkla ziyaret etmektedir.

Ev Eşyaları Kategorisindeki Ürünler

Ev eşyaları içerisinden özellikle dekorasyona yönelik olan ürünler en çok satışa sunulan ürünler arasında gösterilmektedir. Lambalar, minderler ya da tablolar ise bu kategoriler içerisinde en çok tercih edilenler olarak bilinmektedir.  

Telefon Aksesuar Ürünleri

Telefon aksesuarları son dönemde sürekli yeni modeli çıkan telefonlar için oldukça fazla bir biçimde rağbet görmektedir.

Hem avantajlı fiyatlarla satın alınması hem de daha fazla çeşide ulaşılması açısından önemli bir satış alanı olarak bilinmektedir.

Spor Malzemeleri

Spor malzemeleri hem erkeklerin hem de kadınların e-ticaret mağazaları içerisinde en çok ilgilendikleri ürünler arasında gösterilmektedir. Özellikle evde spor faaliyetlerinin artış göstermesi bu ürünlere de talebi arttırmıştır.

E-ticarette en çok satılan ürünler arasında yer almakta olan spor malzemelerinin farklı markalar tarafından satışa sunulmasının yanı sıra ortak e-ticaret siteleri üzerinden de satın alınmaları mümkün olmaktadır.


Genel Editör / Marmara Üniversitesi, İletişim Fakültesi'nde eğitimini tamamladı. Hürriyet Gazetesi'nde yazarlık yaptı. 2019 Temmuz ayı itibari ile Piamet.com da genel editör unvanında yer aldı.

Benzer Konular
Azar Benzeri Uygulamalar
Flört uygulamaları, mobil dünyanın nasıl da hayatımızdaki her alanı kaplamaya başladığının kanıtlarından bir tanesidir. Yeni arkadaşlar edinmek, flört yapmak veya sadece keyifli vakit geçirmek için kullanılan uygulamalardan tanışarak evlenenlerin sayısı..
Bilgisayar Hızlandırma Yolları
5 adımda bilgisayarı hızlandırmak sanıldığı kadar zor işlem adımlarından oluşmaz. Gün içinde sürekli kullanılan bilgisayarlar, bir süre sonra yavaşlamakta ve istenilen performansı sağlayamamaktadır. Bu çok olağan bir durumdur. Bilgisayar sistemleri..
En İyi Virüs Temizleme Programı
Kötü amaçlı yazılımlar, giderek tüm dünyamız haline gelen mobil cihazlara ve teknolojik aygıtlara karşı öncelikli tehlike olmaya devam ediyor. Kişisel verilerin saklanıldığı bilgisayarlar, mobil telefonlar ve daha birçok dijital aygıt..
Trendyol Para Nasıl Kullanılır?
Trendyol paranın kullanılması için Trendyol cüzdan bölümünün aktif hale getirilmesi gerekmektedir. Bu cüzdan içerisine kredi kartı ya da havale ile para gönderildikten sonra alışverişlerin bu cüzdan üzerinden yapılması mümkün olmaktadır...
Tiktok Keşfete Düşme Saatleri
Tiktok algoritması diğer sosyal medya uygulamalarında olduğu gibi kendine has ve benzersiz bir şekilde çalışır. Tiktok’ta fenomen olmak için bu algoritmayı doğru algılamak ve bu doğrultuda yayınlar düzenlemek yeterlidir. Tiktok’un..
Logo Tasarım Programları Ücretsiz
Bedava logo tasarım uygulamaları aracılığıyla markalara ya da işletmelere belli bir logo tasarlamak mümkündür. Logolar, markaların kimliği yerine geçmekte ve bir müddet sonra müşteriler gördükleri logolardan markaları çıkarabilmektedir. Ancak logo..