Gündem Moda

Dünyanın En Pahalı Kıyafetlerini Kimler Tasarlıyor

Dünyanın En Pahalı Kıyafetlerini Kimler Tasarlıyor

Dünyanın En Pahalı Kıyafetlerini Kimler Tasarlıyor

Giyinme insanın en temel ihtiyacıdır. Bazı insanlar bu temel ihtiyacını sıradan kıyafetlerle karşılarken bazıları en lüksünü tercih etmektedir. Dünyanın en pahalı kıyafet tasarımları kimlere aittir konusunda yapılan araştırmada on tane isim karşımıza çıkmaktadır. Amerikalı tasarımcıların başında Donna Karan gelmektedir DK, Donna Ivy Faske be DKNY markalarının kurucusu olan Donna Karan, çalışan ve modern kadının simgesi haline gelen tasarımları ile dikkatleri çekmektedir.

dünyanın en pahalı kıyafet tasarımlar

Amerikalı bir diğer tasarımcı ise Calvin Richard Klein’dir. Minimalizmin efendisi olarak da bilinen Calvin Klein, iç giyim üretimine başlayan ilk tasarımcıdır. İç ve dış giyimin dışında parfüm, saat, mücevher gibi alanlarda da harikalar üretmektedir. Geniş enli, el yapımı kravatları tasarlayan Ralph Lauren, Polo markasının kurucusu Amerikalı tasarımcıdır. Markanın yanı sıra amblemini de tasarlamıştır.

 

Fransız En Pahalı Modacılar

Time dergisinin yüzyılın en önemli 100 kişisi arasında gösterilen Coco Chanel, dünyanın en pahalı kıyafet tasarımları yapan kişileri arasındadır. Gabrielle Bonheur Chanel, Chanel markasının kurucusudur. Özellikle kadın giyimine getirdiği yeniliklerle tanınan Chanel, yüzyılın insanları arasındaki tek modacıdır. Küçük siyah elbise kavramını bayanlar için ilk defa getiren kişidir. Siyahı yas rengi olmaktan çıkarmıştır. Kıyafetlerde sadelik ve konforu ön planda tutmuştur.

dünyanın en pahalı kıyafet tasarımlar

Kadınların vücut hatlarını ortaya çıkaran tasarımları ile tanınan Chiristian Dior, günümüzün ünlü markasının da kurucudur. Vatkaların, büstiyerlerin, ince belli korselerin ve jüponların sıklıkla kullanıldığı tasarımları oldukça yüksek fiyatlarla satılmaktadır.  Haute couture modasının önde gelen ismi Yves Saint Laurent ise diğer en pahalı kıyafetleri diken Fransız tasarımcıdır.

İtalyan En Pahalı Modacılar

Moda denilince akla gelen İtalya’nın birçok modacısı dünyanın en pahalı kıyafet tasarımları yapan kişiler arasındadır. Giorgio Armani tasarımcıların başında gelmektedir. Kalıp çizgileri ile tanınan Armani, Hollywood ünlülerine tasarladığı kıyafetlerle adından sıklıkla bahsettirmektedir. Zamansız ve zarif tasarımları ile moda tarihinde adından bahsettirmektedir. Beatles için tasarladığı kıyafet ile adından bahsettiren Pierre Cardin, özgün tasarımları ile tanınmaktadır.

dünyanın en pahalı kıyafet tasarımlar

Feminen çizgileri, soyut ve modern sanat akımlarından etkilenen tasarımları ile Gianni Versace ve Donatella Versace, mini etekleri ve büstiyerleri moda dünyasına yeniden getiren kişidir. Dünyaca ünlü sanatçıya kıyafet dikmiştir. Deri aksesuar ve kıyafetleri ile moda dünyasını etkileyen Mario ve Martino Prada kardeşler ise diğer en pahalı İtalyan tasarımcılardır.


YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL