Sağlık

Doktorların Önerdiği Cilt Bakım Ürünleri

Doktorların Önerdiği Cilt Bakım Ürünleri

Doktorların önerdiği cilt bakım ürünleri ve dermatologların önerdiği cilt bakım önerileri, güvenilir markaların güvenilir ürünleri olmaktadır. Cilt tipine e ciltteki problemlere göre kullanılacak ürünler farklılık göstermektedir.

Doktorların önerdiği cilt bakım ürünleri ne kadar kullanılırsa kullanılsın; cildin temizliği sağlanmadığı sürece cilt bakım ürünlerinden istenen verim alınamamaktadır.

Kirli eller ile yüze dokunmama, eşyaların sık sık temizlenmesi ve değiştirilmesi, cildin düzenli olarak temizlenmesi ve cilt bakım ürünlerinin doğru kullanım tekniği ile kullanılması gerekmektedir. Cildin yumuşaması ve kan akışının sağlanabilmesi için yüz masajı da yapılabilmektedir. Uzmanlardan cilt bakım önerileri ve dermatologların kullandığı cilt bakım ürünleri aşağıda listelenmiştir.

Ole Henriksen Banana Bright Eye Creme

Ole Henriksen Banana Bright Eye Creme

Banana Bright Eye Creme; göz altlarının nemlendirilmesi için kullanılmaktadır ve doktorlar tarafından da kullanılmasında herhangi bir sakınca olmadığı bildirilmiştir. İçerisinde jojoba yağı, shea yağı, gliserin ve dimetikon bulunmaktadır. Göz çevresinde düzenli kullanımı ile beraber, kırışıklık oluşumunun önlenebilmesi mümkün olmaktadır.

La Mer Creme de la Mer Moisturizing Cream

dermatologların önerdiği cilt bakım ürünleri

La Mer krem ile cildin nemlendirilmesi ve yatıştırılması mümkün olmaktadır. İçeriğine bakıldığında; doğal yağların yanı sıra, deniz yosunu özü de bulunmaktadır.

Kuru ciltlilerin kullanması için daha uygun olan bir bakım ürünüdür. Cildinin daha pürüzsüz ve nemli olmasını isteyenler bu kremi düzenli olarak uygulayabilmektedirler. Uzmanlardan cilt bakım önerileri içindeki bu ürün dermatologların kullandığı cilt bakım ürünleri arasındadır.

Biologique Recherche Lotion P50

cilt bakım kremi

Biologique Recherche; bitkisel bir içeriği sahip olmasının yanı sıra, akne karşıtı bir losyon olma özelliğini taşımaktadır. Doktorlar özellikle akne tedavileri için bu losyonun kullanılmasında bir sakınca görmemektedirler. İçeriğinde turp ve soğan gibi bitkiler bulunmaktadır.

Dolayısı ile koku bakımından değerlendirildiğinde, çok çekici bir kokusu bulunmamaktadır. Cilt bariyerini güçlendiren, cildin pH değerini dengeleyen ve akneleri söndüren bileşenlere sahip bir losyondur.

Doktorların önerdiği cilt bakım ürünlerinden biri olan bu ürünün kullanım sıklığı konusunda doktora danışılmalıdır.

Drunk Elephant TLC Sukari Babyfacial

dermatologların önerdiği cilt bakım ürünleri3

TLC Sukari Babyfacial; bebeksi bir tene sahip olmak isteyenlerin kullanabilecekleri bir üründür ve doktorlar bu ürünün herhangi bir zararı olduğunu düşünmemektedirler.

Cildin daha aydınlık gözükmesine ve daha pürüzsüz olmasına yönelik bir içeriğe sahiptir. Hyalüronik asit bulundurduğu için cildin daha nemli olmasını da sağlamaktadır. İlgili ürün, dermatologların önerdiği cilt bakım ürünleri içindeki en iyi kaliteye ve etkiye sahip bir ürün olabilir.

Charlotte Tilbury Charlotte’s Magic Cream

dermatologların kullandığı cilt bakım ürünleri

Charlotte’s Magic Cream; cildin çok daha yumuşak bir dokuda olmasını sağlamaktadır. Bunu yaparken de nemi cilde hapsetme özelliği bulunmaktadır.

Doktorların önerdiği cilt bakım ürünleri arasında olan Charlotte Tilbury krem; yaşlanma karşıtı bir kremdir. Cildin güçlenebilmesi için peptit ve yatışıp korunabilmesi için de antioksidan içeren bir formüle sahiptir. Uzmanlardan cilt bakım önerileri olan bu kremler, dermatologların önerdiği cilt bakım ürünleri arasında da geçer. Bu ürünler aynı zamanda dermatologların kullandığı cilt bakım ürünleri arasından seçilmiştir.


YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL