Damla Silikon mu Daha İyi Yuvarlak Protez mi?

/ 5 Kasım 2019 / 1.254 views / yorumsuz
Damla Silikon mu Daha İyi Yuvarlak Protez mi?

Estetik ameliyatlar içinde en çok tercih edileni, meme büyütme estetiğidir. Dünyanın her yerinde bulunan kadınlar, memelerinin güzel ve dolgun görünmesini ister. Bu nedenle dünya genelinde en çok uygulanan ameliyatlar, meme büyütme estetikleridir.

Bu estetikler yapılırken genellikle silikon uygulaması tercih edilir. Silikonlarda ise iki çeşit vardır. Damla ve yuvarlak olan bu çeşitlerden hangisine karar vereceğinizi ise bazı avantajlar belirler.

Sizlere damla silikon mu daha iyi yuvarlak protez mi, detaylı olarak açıklayalım;

Yuvarlak silikon avantajları;

yuvarlak silikon

  • Ülkemizde kadınların büyük bir kısmı meme büyütmek için yuvarlak silikon tercih ediyor. Bunun nedeni ise hem fiyat olarak daha daha uygun olması hem de memenin üst kısmını, yuvarlak silikonun daha iyi doldurmasıdır.

 

  • Destekli ve süngerli sutyen kullanmak istemeyen kadınlar yuvarlak silikon tercih ederler. Çünkü bu silikonlar destek gerektirmeden, göğüslerin çok daha güzel görünmesini sağlar.

 

  • Göğüs derisi ve kasları kalın olan bayanlarda yuvarlak silikonlar daha başarılı sonuç verir.

 

  • Göğüslerinde sarkma olan kişiler için en uygun protez, yuvarlak silikondur. Çünkü toparlama işlemi daha kolay yapılır.

 

  • Meme protezini yani daha önce koydurduğu silikonu değiştirmek isteyen hastalar için yuvarlak silikon daha uygundur. Çünkü oluşan boşluk yuvarlak silikon ile tam olarak doldurulabilir.

Meme estetiği olan hastaların yuvarlak silikon öncesi ve sonrası fotoğraflarına bakarsanız, çok büyük değişiklikler olduğunu ve göğüslerin daha belirgin, daha dolgun hale geldiğini görebilirsiniz.

Damla silikon yaptıranlar nasıl avantaj sağlar?

yuvarlak silikon ve damla silikon

Damla silikon daha çok yurt dışındaki yani Avrupa’daki kadınlar tarafından tercih edilir. Fiyat olarak baktığımızda ise damla protezinin yuvarlaktan daha pahalı olduğunu görebiliriz. Damla silikon yaptıranlar ise aşağıdaki avantajları elde ederler.

  • Göğüs kafesi, göğüs derisi ve göğüs kasları zayıf olan hastalarda, damla silikon çok daha güzel bir görüntü oluşturur.

 

  • Göğüs kafesi uzun olan hastaların daha doğal görünmesini sağlar.

 

  • Göğüslerinde sarkma olan ancak toplanmasını istemeyen hastalar için damla silikon uygulanır. Çünkü bu silikonlar sarkan deriyi toplar ve memenin daha güzel şekil almasını sağlar.

Damla silikon fiyatları 2019 yılında, her yıl olduğu gibi güncellenir. Bu fiyatlar, meme estetiği yaptırdığınız hastaneye, silikonun kalitesine, markasına, hastanede kalış sürenize ve doktorunuzun uzmanlığına göre değişecektir.


HİTÜ Spor Bilimleri Fakültesi'ni tamamladı. Anadolu Ü. İletişim Bilimleri Fakültesi'nde 2. lisansına devam ediyor. Hobi olarak giriştiği PHP yazılım dilinde uzmanlık unvanı aldı.

Benzer Konular
Sevgiliyle Kavga Ettikten Sonra Nasıl Barışılır
Sevgiliyle kavga ettikten sonra nasıl barışılır, eşler ya da çiftler arasında kavga etmek bazen kaçınılmaz olabilir. Öyle ki aynı evde uzun süre hiç tanımadığınız biriyle yaşamak ya da uzun süre..
Erkekleri Etkileyen Kadın Davranışları
Erkekleri etkileyen kadın davranışları; karşıdaki erkeğe göre değişiklik göstermektedir. Erkekleri tahrik eden kadın davranışları, hareketleri birçok şekilde ele alınabilir. Bazı erkekler kadınların inatlaşmalarını çekici bulurken bazı erkekler bu durumdan hoşlanmamaktadırlar...
Erkeklerin Hoşlanma Belirtileri – Erkeklerde Hoşlanma
Erkeklerin hoşlanma belirtileri, bazı erkekler çok özgüvenli olurlar ve sizden hoşlandıklarını açıkça belli ederler. Ancak bazıları da içine kapanık olabilir ve sizden hoşla-nsa bile bunu açık bir şekilde ifade edemez...
Karşılıklı Hoşlanma Belirtileri – Hoşlandığını Nasıl Anlarsın
Karşılıklı hoşlanma belirtileri ya da hoşlandığını nasıl anlarsın için bazı ip uçlarını takip etmek yeterli olacaktır. Karşıdakinin kendinden hoşlandığını anlayabilmek için vücut dili etkili bir çözüm aracı olacaktır. Birinden hoşlanan..
Kadınların Hoşlanma Belirtileri Beden Dili – Hoşlanan Kadın
Kadınların hoşlanma belirtileri beden dili, karşısındaki kişiden hoşlanıp hoşlanmadığını ele vermektedir. Bir kadının karşısındaki erkekten hoşlanıp hoşlanmadığını anlamak için normal anlardaki beden dili hareketleri takip edilebilir. Kadınların düşüncelerini %90’a kadar..
Sevgiliyle Sürekli Kavga Etmek – Evlilikte Kavga Etmek
Sevgiliyle sürekli kavga etmek, sebepleri; bazen önemli nedenlerden tartışırken bazen de ota boka diye tabir edilen sebeplerden olabilir. Bu kavga sebepleri benzer olarak, evlilikte sürekli kavga etmek, sebeplerinde de yer..