Fitness

Çok Zayıfım Kilo Almak İstiyorum Ne Yapmalıyım?

Çok Zayıfım Kilo Almak İstiyorum Ne Yapmalıyım?

Çok zayıfım kilo almak istiyorum, diyenlerin ne yapması gerektiğini bilimsel detaylarla sunacağız. Bu yöntemleri uygulayan hem kadınlar hem de erkekler kısa sürede kilo aldıran besinleri öğrenecekler ve nasıl alındığını görecektir. Yalnız çok zayıf olan birinin kilo almak için ne yapmalıyım derken çok da hızlı davranmaması gerekir.

Doğal yollardan kalıcı ve sağlıklı kilo almak için hızlı olmayan yollara başvurulmalıdır. Çok zayıf birinin, kilo almak için spor yapması gerekir mi yoksa gerekmez mi? Kilo almakta sporun etkisi nedir ya da hangi spor branşları yapılmalıdır, bakalım…

Çok Zayıfım Kilo Almak İstiyorum Deyip Metabolizması Hızlı Çalışanlar

Çok Zayıfım Kilo Almak İstiyorum Ne Yapmalıyım

 

Zayıf görünen erkek veya kadınların metabolizması genelde kilolu insanlara göre biraz daha hızlı olabilir. Çok zayıfım kilo almak istiyorum ne yapmalıyım diye soranlar için karbonhidrat önemli olmalı. Karbonhidrat kilo aldıran en etkili yiyecekler arasındadır.

Kilo almak isteyenler için etkili karbonhidrat çeşitleri; pilav, patates, kahvaltı da yulaf yemek iyi bir tercih olabilir. Kilo almak istiyorum diyenlerin, her öğününe karbonhidrat ekleyip aşamalı aşamalı her öğündeki pilav miktarını arttırması gerekiyor.

Nasıl kilo alınır diyen çok zayıf erkeklerin veya kadınların kilo almak için düzenli olarak pilav yemesi başlangıçta zor olabilir ancak zamanla vücut buna alışır. Vücut bu besinlere alıştığında kilo almak artık çok daha kolay ve hızlı olur; aynı zamanda kalıcı ve sağlıklı görünür.

Çok Zayıfım Kilo Almak İstiyorum Ne Kadar Yesem de Kilo Alamıyorum

Çok Zayıfım Kilo Almak İstiyorum Ne Yapmalıyım

Bazı erkek veya kadınlar çok zayıfım ne kadar yesem de kilo alamıyorum diyebilir ancak kilo almak istiyorum ne yapmalıyım nasıl alınır diyorsanız, doğru diyeti tercih etmelisiniz. Çok fazla ekmek un ve un ürünleri yemek kilo almayı desteklemiyor. Çok zayıf olup da kilo almak istiyorum diyen kadın veya erkeklerin en başta pilav yemeleri etkili oluyor.

Spor yapmıyorsanız, kilo almak için hedefinize göre vücut ağırlığınızın 1-1,5-2-3-4 katı kadar karbonhidrat tüketebilirsiniz. Başladığınız gram miktarını kilo alımının durmaması için zamanla attırmanız gerektiğini unutmamalısınız.

Çok Zayıfım Kilo Almak istiyorum 1 Haftada Kilo Aldıran Karışım

Çok Zayıfım Kilo Almak İstiyorum Ne Yapmalıyım?

Yine çok hızlı kilo almak istiyorum ne yapmalıyım diyorsanız, bunun için bazı takviyeler bulunuyor. Bunlar dengelenemediğinde alınan kilolar çok da kalıcı olmayabilir. Ancak yine de 1 haftada ya da kısa süre içinde hızlı kilo almak istiyorsanız, kullanabilirsiniz.

Sporcu takviyeleri olarak bilinen takviye ürünlerinden gainer içerikli takviyeler kilo almak için yararlıdır. Bunların günlük ne kadar içilmesi gerektiği bilgisi ürünün üzerine yazar, ya da aldığınız yerden öğrenebilirsiniz.

Sporcu takviyeleri dışında sağlıklı yaşam için ve kilo almak istiyorum diyen herkesin kullanması gereken omega-3 de çok etkilidir. Çok zayıf erkek veya kadın bireylerin omega-3 kullanması etkili olabiliyor. Omega-3 vücuttaki sağlıklı yağları arttırdığı için vücut sinir sisteminin iletişimini dengeler. Sinir sistemi ne kadar iyi olursa kilo almak da o kadar kolay olabilir.

Çok Zayıfım Kilo Almak İstiyorum Spor Yapmalı mıyım?

Çok Zayıfım Kilo Almak İstiyorum Ne Yapmalıyım

Çok zayıf olan kadın veya erkeklerin birçoğu belki de bu soruları soruyor. Kilo almak istiyorum spor yapmalı mıyım, fitness yapmaya başlarsam daha çok zayıflamaz mıyım, kilo aldıktan sonra mı spora başlamalıyım yoksa spor yaparak kilo alınır mı?

Anlatılan bu kadar şey içerisinde aslında kilo almak için 5 gün 1 hafta yöntemi değil de belki de en hızlı ve etkili yöntem spor yapmaktır. Spor yapan kadın veya erkeğin kan dolaşımının hızlı olmasıyla beraber oksijen geçişleri ve kuvveti de etkilidir. Kas protein karbonhidrat ihtiyaçları artar.

Bütün bunlar eşliğinde spor yapan kişi daha çok iştahlı oluyor. Spor yapan kişilerde kan dolaşımının hızlı olması sebebiyle yedikleri yemekler sağlıklı kilo olarak onlara geri döner. Bunlar çok zayıfım kilo almak istiyorum ne yapmalıyım diyen hem erkek hem kadın için geçerlidir.

Özetle Çok Zayıfım Kilo Almak İstiyorum

Çok Zayıfım Kilo Almak İstiyorum Ne Yapmalıyım

Sağlıklı ve kalıcı kilo alma yöntemleri için, en başta pilav olmak üzere beraberinde patates, yulaf, haşlanmış yumurta, tavuk ve  et ürünleri yenilebilir. Kilo almak için muz da yenilebilir. Kilo aldıran takviye besinleri olarak da omega-3 ve gainer sporcu takviyeleri kullanılabilir.

Çok zayıfım kilo almak istiyorum ne yapmalıyım, sorusunun belki de en hızlı ve kolay yöntemi spor yapmaktır. Spor yapmak iştahı açar, daha çok yeme isteği duyarsınız; iştahın açılması nasıl kilo alınır sorusunu büyük oranla cevaplıyor. Spor yapan kadın ya da erkek, hedefine göre kilo da alabilir kilo da verebilir.


YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL