Cinsellikte Memenin Önemi İşte Gerçekler!

/ 20 Ekim 2019 / 1.018 views / yorumsuz
Cinsellikte Memenin Önemi İşte Gerçekler!

Göğüsler, erkeklerin hayalini kurduğu, her zaman düşlediği ve cinsel anlamlar yükseldiği organlardır. Ancak yapılan araştırmalara göre kadınlar, göğüslerine erkeklerden daha fazla anlam yüklüyorlar. Kadınlar için göğüsleri bazen anneliği çağrıştıran bir organ, bazen özgüven duymalarına yarayan bir varlık bazen de cinselliğin en önemli temsilcisi haline geliyor.

Kadın ve erkek için aynı şeyleri ifade etmese de göğüslerin cinsellikte büyük bir yeri var. İşte cinsellikte memenin önemi

Cinsellikte memenin önemi nedir?

kadın memesi

Kadınlar, karşılarındaki erkekleri göğüsleri ile etkilemeye çalışabilirler. Bu davranış aynı zamanda onların kendilerine olan özgüvenlerini de temsil eder. Bazı kadınlar küçük dekolteli giysiler giyerek, erkeklerin devamını görmeyi istemesini arzular. Bazı kadınlar ise daha büyük dekolteler ile erkeklerinin akıllarını başlarından almak ister.

Bütün bu davranışların altında göğüslerin, cinsellikte ne kadar önemli olduğu yatar. Bu konuda çeşitli araştırmalar yapılmış ve erkekler için göğüslerin çok farklı şeyler çağrıştırdığı ortaya çıkmıştır.

Aynı zamanda kadınların erkeklere olan davranışlarını değiştirmelerinde de önemli bir rolü olduğu ortaya çıkarılmıştır.

Meme ucunun uyarılması;

 çift

Kadınların meme ucunun uyarılması, cinsel olarak partnerleri ile bağ kurmalarını sağlıyor. 2012’de yapılan bir araştırmaya göre erkeklerin, kadınların göğüsleriyle neden bu kadar ilgilendiği orta çıkarılmıştır.

Bu araştırmaya göre erkekler, kadınlarını meme uçlarından uyarınca kadınlar onlara daha çok yakınlaşırlar. Bu da göğüsleri erkekler için önemli bir kavram haline getirir.

Orgazm olma;

Yine 2012 yılında yapılan bir araştırmaya göre bazı kadınların meme uçlarından orgazm oldukları kanıtlanmıştır.

Bunun nedeni ise kadınların beyninin, genital organ ve meme ucu uyarılmasını aynı şekilde algılamasıdır.

Kadınlar daha çok seviyor;

 tepki vermeyen kadın

Yapılan bu araştırmalarda, kadınların kendi göğüslerini erkeklerden daha çok sevdiği de ortaya çıkarılmıştır. Kadınlar, kendilerini üstün ve önemli olarak görüyorlar.

Ergenlik döneminde her ne kadar göğüslerini sevmeseler de bu durum daha sonra değişiyor ve kadınlar göğüsleri vasıtasıyla kendilerini daha çekici hissediyor.

Doğru yaklaşım;

dekolteli kadınlar

Cinsellikte memenin önemi büyüktür. Ancak bu önemi ortaya çıkarmak için kadınlarınıza doğru yaklaşmanız gerekir. Örneğin televizyon izlerken göğüslerine yattığınızda, size daha çok güvenmesini sağlayabilirsiniz. Dekolte giydiğinde ise ona son derece nazik ve ruhunu okşayacak iltifatlar edebilirsiniz.

Bu sayede kadınınızı kendinize daha çok yakınlaştırmış ve cinsel olarak onu etkilemiş olursunuz.


HİTÜ Spor Bilimleri Fakültesi'ni tamamladı. Anadolu Ü. İletişim Bilimleri Fakültesi'nde 2. lisansına devam ediyor. Hobi olarak giriştiği PHP yazılım dilinde uzmanlık unvanı aldı.

Benzer Konular
Sevgiliyle Kavga Ettikten Sonra Nasıl Barışılır
Sevgiliyle kavga ettikten sonra nasıl barışılır, eşler ya da çiftler arasında kavga etmek bazen kaçınılmaz olabilir. Öyle ki aynı evde uzun süre hiç tanımadığınız biriyle yaşamak ya da uzun süre..
Erkekleri Etkileyen Kadın Davranışları
Erkekleri etkileyen kadın davranışları; karşıdaki erkeğe göre değişiklik göstermektedir. Erkekleri tahrik eden kadın davranışları, hareketleri birçok şekilde ele alınabilir. Bazı erkekler kadınların inatlaşmalarını çekici bulurken bazı erkekler bu durumdan hoşlanmamaktadırlar...
Erkeklerin Hoşlanma Belirtileri – Erkeklerde Hoşlanma
Erkeklerin hoşlanma belirtileri, bazı erkekler çok özgüvenli olurlar ve sizden hoşlandıklarını açıkça belli ederler. Ancak bazıları da içine kapanık olabilir ve sizden hoşla-nsa bile bunu açık bir şekilde ifade edemez...
Karşılıklı Hoşlanma Belirtileri – Hoşlandığını Nasıl Anlarsın
Karşılıklı hoşlanma belirtileri ya da hoşlandığını nasıl anlarsın için bazı ip uçlarını takip etmek yeterli olacaktır. Karşıdakinin kendinden hoşlandığını anlayabilmek için vücut dili etkili bir çözüm aracı olacaktır. Birinden hoşlanan..
Kadınların Hoşlanma Belirtileri Beden Dili – Hoşlanan Kadın
Kadınların hoşlanma belirtileri beden dili, karşısındaki kişiden hoşlanıp hoşlanmadığını ele vermektedir. Bir kadının karşısındaki erkekten hoşlanıp hoşlanmadığını anlamak için normal anlardaki beden dili hareketleri takip edilebilir. Kadınların düşüncelerini %90’a kadar..
Sevgiliyle Sürekli Kavga Etmek – Evlilikte Kavga Etmek
Sevgiliyle sürekli kavga etmek, sebepleri; bazen önemli nedenlerden tartışırken bazen de ota boka diye tabir edilen sebeplerden olabilir. Bu kavga sebepleri benzer olarak, evlilikte sürekli kavga etmek, sebeplerinde de yer..