Sağlık

Cildi Derinlemesine Temizleyen Maskeler Evde

Cildi Derinlemesine Temizleyen Maskeler Evde

Cildi derinlemesine temizleyen maskeler evde yapılırken cilt tipine ve alerjisi bulunan malzemelere göre maske tercihi yapılmalıdır.

Cildi derinlemesine temizleyen maskeler evde düzenli olarak yapıldıktan sonra cilt sorunları ortadan kalkabilmektedir. Cildin ölü derilerden arınması sağlandığı için cilt daha parlak bir görünüme sahip olabilmektedir.

Cildi Derinlemesine Temizleyen Toz Mayalı Maske

Cildi Derinlemesine Temizleyen Maskeler1

Toz maya maskesi ile cildini temizlemek isteyenlerin 1 çay kaşığı kadar toz mayaya ve bir miktar suya ihtiyaçları bulunmaktadır. Öncelikle toz maya ve su karıştırılmalıdır. Macun kıvamına gelene kadar beklenmelidir.

Kıvam aldıktan sonra cilde bu maske sürülmelidir. Hem cildin daha parlak olmasını hem de derinlemesine temizlenmesini sağlayan bir maske tarifidir. Maskenin göz çevresine sürülmemesi gerekmektedir. Sürüldükten sonra 15 dakika beklenmesi yeterli olmaktadır.

Evde Cildin Temizlenmesi İçin Kil Maskesi

evde Cildi Temizleyen Maskeler1

Kil maskesi ile cildini temizlemek isteyenlerin bir tatlı kaşığı kadar kil ve bir miktar su ile maskeyi yapmaları gerekmektedir. Kil ve su birbiri ile iyice karıştıktan sonra karışımın cilde sürülmesi gerekmektedir.

Ardından ciltte kuruyana kadar beklenmelidir. Pratik ve kolay olmasının yanı sıra; cildin yağlarından ve kirinden arınması için yapılan bir maskedir.

Cildin nefes almasını ve daha pürüzsüz olmasını sağlayan bu maske kuruduktan sonra su ile çıkartılmalıdır. Cildi derinlemesine temizleyen maskeler evde yapıldıktan sonra iyi durulandığından emin olunmalıdır.

Cildin Temizlenmesi İçin Elma Maskesi

Cildi derinlemesine temizleyen Maskeler evde4

Elma maskesi için ihtiyaç duyulan malzemeler; 1 tatlı kaşığı organik elma sirkesi ve 1 yemek kaşığı elma püresidir. Hassas bir cilde sahip olanların bu maskenin malzemelerinden olan elma sirkesini seyrelterek kullanmaları önerilmektedir.

Makyajını çıkartıp yüzünü yıkadıktan sonra karışımı yüzüne uygulamalıdır. Bir süre bekledikten sonra durulamalıdır.

Cildin Derinlerini Temizleyen Karbonat Maskesi

karbonat maskesi evde

Karbonat maskesi ile cildi temizlemek için 2 yemek kaşığı karbonat, 2 adet limon suyu ve 2 yemek kaşığı su bulundurulmalıdır.

İçeriğinde limon olduğu için gözeneklerin temizlenmesi, lekelerin kurtulması ve derinlere işlenmiş kirlerin temizlenmesi mümkün olmaktadır. Maskenin hazırlanması için izlenmesi gereken adımlar ise şöyledir:

  • İçeriğindeki bütün malzemelerin karıştırılması gerekmektedir. Amaç macun kıvamına getirmektir.
  • Maske uygulanmadan önce yüzün temizlenmesi gerekmektedir. Ardından maske uygulanmalıdır. Dairesel hareketler ile masaj yapar gibi maske sürülmelidir.
  • Maskenin yüzde yaklaşık 20 dakika süre ile bekletilmesi gerekmektedir.
  • Bekleme süresi dolduktan sonra hafif soğuk su ile maske çıkartılmalıdır. Cildi derinlemesine temizleyen maskeler evde yapıldıktan sonra mutlaka güneş kremi kullanılmalıdır.

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL