Çamaşır Suyu Lekesi Nasıl Geçer

/ 30 Kasım 2020 / 6.631 views / yorumsuz
Çamaşır Suyu Lekesi Nasıl Geçer

Çamaşır suyu lekesinin geçmesi için alkol veya karbonat gibi maddeler kullanılabilmektedir. Ancak çamaşır suyu lekesi nasıl geçer sorusunun cevapları ile leke geçirilemez ise; bu durumda lekenin olduğu bölge kumaş boyası ile boyanarak veya ilgili bölgeye yama yaparak çamaşır suyu lekesinden kurtulabilmek mümkündür.

Kıyafetlere veya halıya bulaşan çamaşır suyu lekesini çıkartmak için tek seferlik uygulanabilecek veya bir gece beklenmesini gerektirecek pek çok yöntem bulunmaktadır.

Çamaşır suyu cilde zarar verebileceği ve el çatlamalarına neden olabileceği için çamaşır suyu lekesi çıkartılmaya çalışılırken mutlaka bir eldiven kullanılması gerekmektedir. Ayrıca lekenin olduğu bölge gözden uzak tutulmalıdır.

Metil Alkol İle Çamaşır Suyu Lekesini Çıkartmak İçin Ne Yapılmalıdır

Metil alkolle çamaşır suyu lekesini geçirmek için metil alkole ve pamuğa gerek vardır. Çamaşır suyu lekesi nasıl geçer sorusunun en çok tercih edilen cevaplarından biridir. Bir kabın içerisinde sökülmüş olan metil alkole küçük bir parça pamuk batırılmalıdır.

Ardından bu pamuk çamaşır suyu lekesinin olduğu bölgeye uygulanmalıdır. Yaklaşık olarak bir gece süresince lekenin olduğu kıyafet başka işlem uygulanmadan bekletilmelidir. Ertesi gün lekenin arındığı gözlenebilmektedir.

Karbonat İle Çamaşır Suyu Lekesi Nasıl Geçer

Karbonatla çamaşır suyu lekesini çıkartmak için öncelikle soğuk suya karbonat eklenmelidir. Suyun yoğun bir kıvamının olması ve ölçülerin buna göre belirlenmesi gerekmektedir. Çamaşır suyu lekesinin olduğu bölgeye bu karışım sürülmelidir.

Yaklaşık 10-15 dakika kadar karışım lekenin olduğu bölgede bekletilmelidir. Kuruması beklenmelidir. Kuruduktan sonra da temiz bir diş fırçası ile lekeli olan bölge çitilenmelidir. En son durulandığında lekenin çıkmış olduğu görülmektedir.

Beyaz Kıyafetlerdeki Çamaşır Suyu Lekesi Nasıl Geçer

Beyaz kıyafetlerdeki çamaşır suyu lekesinin çıkması için en çok tercih edilen yöntemlerden biri, sodyum tiyosülfat kullanmaktır. Çoğunlukla pet shoplarda satılmaktadır. Çamaşır suyu lekesi nasıl geçer sorusuna verilen cevaplar uygulandıktan sonra eğer hala leke çıkmamış olursa tercih edilmesi gereken bir yöntemdir.

Lekenin olduğu bölgeye uygulanması ve sonrasında bol su ile durulanması gerekmektedir. Ayrıca sonrasında lekenin olduğu bölgeye beyaz sirke sürülüp durulanmalıdır.


Genel Editör / İstanbul Üniversitesi, İletişim Fakültesi'nde lisansını tamamladı. Milliyet Gazetesi'nde staj yaptı. 2019 Mayıs ayı itibari ile Piamet.com Genel Editör, unvanına imza attı.

Benzer Konular
Uşakta Dehşet Anları! Kocasını Defalarca Bıçaklayarak Öldürdü
Geçtiğimiz gülerde Uşak’ta bir erkek cinayeti daha yaşandı. Uşak’ın merkez ilçelerinden birinde meydana gelen olayda kadın eşini bıçaklayarak öldürdü. Kadın hemen tutuklandı ve ceza evine gönderildi. Eşini bıçaklayarak öldüren kadın..
Kocasını Keserle Öldürdü Acımasız Kadın Gözüm Kararmış Dedi
Şiddetten öldürülen erkekler bir cinayet daha, geçtiğimiz günlerde Konya’da bir erkek cinayeti ile meydana geldi. Bir kadının 28 yıllık eşini, başına keserle vurarak öldürdüğü ortaya çıktı. Eşini öldüren kadın, kasten..
Kocasını Öldürdü, Kanını İçti Sonra İlişkiye Girdi İğrenç!
Geçtiğimiz günlerde şiddetten ölen erkekler ve erkek cinayeti haberinde, Rusya’da Rep şarkıcısı olan Alexander’in ölümüyle çalkalandı. 36 yaşındaki Marina Kokhal, eşini kıskançlık krinize girerek öldürdü. Cani kadın kocasını öldürdü, sonra..
Adana’da Erkek Cinayeti! Kocasını Tüfekle Öldürdü, Kazaydı Dedi
Erkek cinayeti bitmiyor. Şiddetten öldürülen erkekler sırasında, geçtiğimiz günlerde Adana’da polis ekiplerine ölüm olayı ihbarı geldi. İhbarı alan ekipler hemen olay yerine geldi. Yapılan soruşturmanın ardından kocasını öldüren kadın göz..
Yusuf Turhan – Yusuf Turhan Kimdir ve Hakkında Bilgi
Yusuf Turhan, 01.03.1981 yılı, Bingöl ili Karlıova ilçesi doğumludur. Ova Aşireti lideri Turhan, genç yaşta aile dostlarının bulunduğu Kocaeli bölgesi Dilovası ilçesine yerleşmiştir. Dilovası’nda yaşamını sürdürmeye gelen Turhan bir dönem..
Bir Arama Yüzünden Kocasını Acımadan Bıçaklayarak Öldürdü
Şiddetten ölen erkekler haberindeki Feci olay, İstanbul’da meydana geldi. 3 çocuk annesi olan Gülşen Bilgi ve eşi Vedat Bilgi ayrılmıştı. 3 sene sonra tekrar barışan karı koca, kahvaltı yaparken Vedat..