Ekonomi Teknoloji

BSCPad Nedir Nasıl Kullanılır

BSCPad Nedir Nasıl Kullanılır

BSCPad nedir nasıl kullanılır, Coin Binance Smart Chain ağındaki ilk merkeziyetsiz IDO platformu BSCPad’dir. Bu platform kripto para projelerindeki yatırıcımcılarına güç kazandırır. Bunu, lansmana hazırlanan DeFi token’lerinin satış yapabilmeleri için likiditelerini yükseltmelerinde aracı olarak yapar.

BSCPad platformu küçük büyük bütün kullanıcıları coin piyasasına teşvik amacıyla muhtelif seçenekler geliştiriyor. BSCPad mevcuttaki launchpad’lerin önemli problemlerini, ekosisteme girmek için uygun sayıda token bulundurmanın yasaklanmasını ve token kurucusu olduğunuzda dahi dağıtım için konumuzun kesin olmaması olarak biliniyor. Bunun yanında white list’ler içinde bulunan botların çok kısa süre içinde dağıtıma girdiğini ve önce gelen hizmet alır konusunun da aslında doğru olmadığını bilmek de fayda var. İşte böylesi eşit olmayan token dağıtımı için, BSCPad eşit ve merkeziyetsiz olarak token dağıtım lansmanlarını hedeflemektedir.

BSCPad nedir coin nasıl kullanılır alınır derken, bunun en büyük niteliği de her katman seviyesine göre bir dağıtımı kesinleştiren iki aşamalı token dağıtım sistemi olarak öne çıkıyor. İki kademeli token dağıtım ağında otomatik botları ortadan kaldırarak, dağıtım esnasında eşit token alım imkanı sağlıyor. BSCPad’in tam da bu özelliği sayesinde token dağıtımları esnasındaki şans ibaresi ortadan kalkıyor. Çünkü bu sistemde botlar yoktur ve tamamiyle insan emeği ve gücü vardır. Bu yüzden BSCPad nasıl kullanılır derken bu sistem eşit ve güvenli bir ağ olarak bilinir.

BSCPad Katman Nedir

BSCPad, mevcuttaki token adedine göre sabit bir katman sistemleri bulundurur. BSCPad’teki yeni çıkan DeFi ve tokenlerin satışına girmek isteyen kullanıcıların MetaMask cüzdanlarını BSCPad ile ilişkilendirmeleri gerekir. BSC katman sistemleri platformda bulunan bütün kullanıcıların BSCPad ekosisteminden faydalanası için özellikle tasarlanmıştır. BSCPad katman sisteminde, kamu tokenleri satışında bulunan kullanıcıların bulunduğu katman kademesine göre token satışısından faydalanacağı kesinleştirilir. İlgili kullanıcının katman seviyesi yükseldikçe satın alabileceği token adedi de yükselecektir.

Katman sistemleri bütün kullanıcıları ele alacak biçimde ilk katmandan ikinci katmana kadar girişlerin rahat olduğu bir sistemde ayarlanmıştır. Piyasadaki büyük yatırımcılar, çok sayıda token dağıtımı için daha az fiyat hareketliliği gösteren üst katmanlara girmeye teşvik edilir.

BSCPad Katman Sistemi Nasıl Çalışır Kullanılır

BSC launchpad de bulunan XYZ tokenini örnek bir proje varsayalım. Örneğe göre ilk tur kamu satışı için 1 milyon token bulunduğunu ve 100 bronz, 25 gümüş, 10 altın ve 5 platin kullanıcı olduğunu düşünelim.

Bronz katmandaki kişilerin havuzdaki toplam yükü 10, gümüş kullanıcıları 30, altın kullanıcıları 65 ve platin kullanan kişilerin 145’tir.

Örneğe göre XYZ token’i için token dağıtımında bulunan kullanıcıların havuzdaki toplam ağırlığı ise kişi sayısı*katmandaki ağırlık olarak hesaplanır. Örneğimize göre toplam ağırlık, ((100*100)+(25*30)+(10*65)+(5*145)=3125) çıkmaktadır.

Toplam ağırlık hesaplandıktan sonra, bütün katmanlara pay verilecek olan token adedi hesaplanmaktadır. Pay verilecek token sayısı, (katmandaki toplam kullanıcı sayısı*pay edilen token adedi*havuzdaki toplam ağırlık) olarak hesaplanır.

Buna göre pay verilecek token sayısı oranı (1.000.000/3.125=320) şeklinde hesaplanarak bulunur.

  1. Bronz katman için token sayısı (100*320*10=320.000)
  2. Gümüş katmanı için token miktarı (25*320*30=240.000)
  3. Altın katmanı için token adedi (10*320*65=208.000)
  4. Platin katmanı için token miktarı (5*320*145=232.000)

İlgili hesaplamalardan sonra her katmanda bulunan yatırımcıların satın alabileceği toplam token sayısı belirlenir. Katmanda yer edinen yatırımcıların satın alabileceği toplam token sayısı (katmandaki toplam token adedi/katmandaki toplam yatırımcı rakamı) şeklinde hesaplanarak bulunur. İlgili hesaplamayla beraberi, diğer katmanda yer edinen yatırımcıların satın alabileceği bütün token adedi aşağıdaki belirtilmiştir:

  1. Bronzda katmandaki her yatırımcı için toplam token sayısı (320.000/100=3.200)
  2. Gümüş katmandaki her yatırımcı için toplam token sayısı (240.000/25=9.600)
  3. Altın katmandaki her yatırımcı için toplam token sayısı (208.000/10=20.800)
  4. Platin katmandaki her yatırımcı için toplam token sayısı (232.000/5=46.400)

BSCPad de ikinci tuda ilk turdaki satılmayan tokenler satışa açılır. Diğer katmanlarda yer edinen yatırımcılar, katman kademelerine göre ikinci tur satışında da token satın alabilir. İkinci turdaki toke satışı, kullanıcıların katman kademelerinden bağımsız olarak bütün yatırımcılar için aynı anda satışa çıkar. İlgili tur, bütün token’ler satılana kadar sürecektir ve genellikle de birkaç dakika içinde ikinci tur token satışı bitmektedir. Bütün token’ler bittikten sonra da IDO sonuçlanır.

BSCPad, sistemini zamanla optimize etmek, topluluk geri bildirimlerini önemsemek, potansiyel DAO tekliflerine bakmak için IDO yapısı hakkında yatırımcılarından hem veri hem de geri bildirim toplamayı amaçlamaktadır. Sisteminin her kişiye göre teşvikler verdiğini ve eşit bir sistem olduğunu gösteren BSCPad, zamanla bütün yatırımcılar için rekabetçi ve eşit bir sistem olan katmanları tekrardan optimize edeceğini ve parametrelerini düzenleyeceğini söylemektedir.

BSCPad Coin Kullanımı

BSC hakkında detaylı bilgiler anlattık. BSCPad nedir nasıl kullanılır, coin kullanımı, nasıl alınır fiyatları gibi birçok şey yukarıda belirtilmiştir. BSCPad nasıl çalışır diye kısaca özetlemek gerekirse merkeziyetsiz bir sisteme sahiptir. Güvenli olmayı ve adil bir yatırımcı ağı kurmayı hedeflemektedir.


YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL