Boyalı ve Yıpranmış Saçlar İçin Evde Maske Bakım

/ 28 Haziran 2020 / 4.101 views / yorumsuz
Boyalı ve Yıpranmış Saçlar İçin Evde Maske Bakım

Boyalı saçlara ev bakımı evde zaten var olan malzemeler kullanılarak yapılabilir. Saç bakımı yapmak için illa güzellik salonlarına ya da kuaförlere gitmek zorunda değilsiniz. Evinizde de saçlarınıza doğal bakımlar uygulayarak saçınıza sağlık katabilirsiniz.

Boyalı saçlar nemini kolayca kayıp edebilir ve yıpranmıştır. Saçınıza ihtiyaç duyduğu nemi geri vermeniz ve bakım yapmanız gerekmektedir. Her ne kadar yeni boyalı saç sağlıklı görünse de bir iki yıkama sonrasında saçın kuruduğunu ve matlaştığını görebilirsiniz.

Aloe Vera ve Bira ile Boyalı Saçlara Özel Bakım Maskesi

aloe vera maske

Aloe vera ve bira maskesi boyalı saçların kendini toparlamasına yardımcı olur. Bira saçın beslenmesini sağlar ve saça parlaklık katar. Aloe vera ve bira maskesi yapmak kolaydır ve haftada 1 kere uygulamanız halinde sonuçları görürsünüz.

Aloe vera saç bakımı ve cilt bakımında sık kullanılan ve iyileştirici özelliğe sahip bir maskedir. 1 yemek kaşığı aloe vera ve yarım çay bardağı birayı karıştırarak saçınızda maskeyi 30 dk bekletin ve durulayın.

Yıpranmış Saçları Onaran Mayonez Bakımı

Boyalı ve Yıpranmış Saçlar İçin Evde Maske Bakım

Mayonez bakımı artık saç bakımında klasikleşmiş tariflerden biri haline gelmiştir. Haftada 1 kere uygulanabilir. Mayonezin içinde bulunan sirke ve yumurta saç sağlığını olumlu yönde etkiler, nem verir ve saçların güçlü olmasını sağlar.

Bu bakımdan faydalanmak için saçlarınız nemli iken, saçınızı örtecek şekilde mayonez sürün. Mayonez sürdükten sonra yarım saat kadar bekleyin. Ardından ılık su ile durulayın. Maskeyi yaptıktan sonra saçlarınızın parlamaya başladığını göreceksiniz.

Avokado ile Saçlarınızın Sağlığını Yeniden Kazanın

saç bakım maskesi

Avokado bakımı özellikle saçları kuru ve nemsiz olan ince telli saçlara sahip kişiler için uygundur. Avokadonun içinde bulunan zengin maddeler sayesinde saç derisi yenilenir ve saç telleri güçlenerek kalınlaşır. Saçlar avokado ile bakımlı ve parlak görülür.

Boyalı saçlar bu maskeyi haftada 2 kere, boyasız saçlar ise haftada bir kere yapabilirler. Maskeyi hazırlamak için avokadoyu ezin. Saçınızın uzunluğuna göre yarım avokado ya da bir tam avokado kullanabilirsiniz. Ezdiğiniz avokado içine bir çorba kaşığı kadar buğday tohumu yağı ekleyin. Daha sonra ikisini çatal yardımı ile karıştırın.

Önceden temizlediğiniz saçınıza bir fırça ya da elleriniz yardımı ile uygulayın. Saçınıza uyguladığınız maskeyi 1 saat kadar beklettin sonra saçınızı ılık suyla yıkayın.  Saç bakımından daha çok etki almak için düzenli olarak maske yapmanız önerilir.


Genel Editör / Marmara Üniversitesi, İletişim Fakültesi'nde eğitimini tamamladı. Hürriyet Gazetesi'nde yazarlık yaptı. 2019 Temmuz ayı itibari ile Piamet.com da genel editör unvanında yer aldı.

Benzer Konular
Cilt Bakım Önerileri Evde
Cilt temizliği, cildin sağlığını ve görünümünü korumak için kişisel bakımın temelini oluşturmaktadır. Özellikle eve kapanılan bu günlerde cilt bakımı, D vitamininden ve temiz havadan uzak kaldığı için önemsenmesi gereken bir..
Yüz Kırışıklığına Ne İyi Gelir Evde
Yüz kırışıklığına iyi gelen şeyler cilt tipine bağlı olarak değişkenlik göstermektedir. Bazı cilt kuru olması nedeniyle kırışıklık oluşurken bazı ciltte ise fazla yağ oranı nedeniyle kırışıklık oluşabilmektedir. Bu nedenle yüz..
Cilt Bakım Sırası Nasıl Olmalı
Cilt bakımında ürün sıralaması uygulanan ürünlerden en yüksek verimin alınmasını sağladığı için oldukça önemlidir. Cilt bakım sırası şu şekilde uygulandığında doğru kullanımlar sağlanmış olmaktadır: Cilt yapısına uygun olan bir temizleyici..
Hidrofeyşıl Cilt Bakımı – HydraFacial Cilt Bakımı
HydraFacial cilt bakımı; cildin yenilenmesini, akne ve lekelerden kurtulmayı sağlayan bir işlemdir. HydraFacial cilt bakımı kapsamında cihaz, enjeksiyon ve benzer yöntemler ile cildin derinlemesine temizlenmesi sağlanmaktadır. HydraFacial Cilt Bakımı Uygulamasının..
Adet Bittikten Sonra Gelen Leke
Adet bittikten sonra gelen leke, vajina salgısında kan olması olarak yorumlanmaktadır. Adet bittikten sonra gelen lekenin ne kadar süre geleceği ise; her kadının bünyesine göre farklılık göstermektedir. Adet Bittikten Sonra..
Tırnaktaki Beyaz Lekeler Neden Olur
Tırnaktaki beyaz lekelerin oluşma sebepleri; karaciğer rahatsızlıkları, siroz ve hepatit gibi ciddi rahatsızlıkların habercisi olabilmektedir. Ayrıca tırnaktaki beyaz lekeler neden olur sorusunun cevabı; vitamin ve mineral eksikliği gibi durumlar da..