Ekonomi

Borsa Yatırım Şirketleri – En İyi Yatırım Şirketleri

Borsa Yatırım Şirketleri – En İyi Yatırım Şirketleri

Borsa yatırım şirketleri aşağıdaki gibidir:

  • Acar Yatırım Menkul Değerler A.Ş.
  • Ak Yatırım Menkul Değerler A.Ş.
  • Akdeniz Menkul Değerler A.Ş.
  • Alan Yatırım Menkul Değerler A.Ş.
  • Alternatif Yatırım Menkul Değerler A.Ş.
  • Anadolu Yatırım Menkul Kıymetler A.Ş.
  • Ata Yatırım Menkul Kıymetler A.Ş.

Borsa yatırım şirketleri ve en iyi yatırım şirketleri sayesinde, borsada yatırım yaparak kazanç elde edilebilmektedir.

Bağımsız kuruluşlar tarafından denetlenen güvenli aracı kurumlar; yatırımcıya borsa işlemleri konusunda eğitim vermekte ve alım satım yapacakları yatırım enstrümanlarının fiyatlarını takip edebilmelerini sağlamaktadır.

Borsa Yatırım Şirketlerinden Acar Yatırım Menkul Değerler A.Ş.

Acar Yatırım Menkul Değerler A.Ş. merkezi İstanbul’da bulunan bir şirkettir. Ayrıca İzmir’de de şubesi bulunmaktadır. Borsa aracılığı ve vadeli işlemler gibi menkul kıymetler ile alakalı aracılık yapan kuruluşlardan biridir.

Bağımsız denetim kuruluşu; Güreli Yeminli Mali Müşavirlik ve Bağımsız Denetim Hizmetleri A.Ş. olmaktadır. 2015 senesinde Kısmi Yetkili Aracı Kurumu yetki belgesini almış bir şirkettir. 27.05.1991 tarihinde borsaya üye olmuştur. Firmanın web sitesi üzerinden veya iletişim adreslerinden iletişime geçerek borsa işlemleri yapılabilmektedir.

Alternatif Yatırım Menkul Değerler A.Ş. İle Borsada Yatırım Yapmak

Alternatif Yatırım Menkul Değerler A.Ş.’nin merkezi İstanbul’un Sarıyer semtindedir. Güney Bağımsız Denetim ve Serbest Muhasebeci Mali müşavirlik A.Ş. tarafından denetlenmektedir. 20.05.2019 tarihi ile beraber Geniş Yetkili Aracı Kurum olarak faaliyet göstermeye devam etmektedir.

Borsa Aracı Kurumlarından Ak Yatırım Menkul Değerler A.Ş.

Ak Yatırım Menkul Değerler A.Ş. İstanbul merkezli aracı kurumlardan biridir. 6 farklı şehirde şubesi bulunmaktadır. Bu şehirler İstanbul, Adana, Ankara, Bursa, İzmir ve Antalya olmaktadır.

Borsa yatırım şirketlerinden olan Ak Yatırım Menkul Değerler A.Ş.’nin bağımsız denetim kuruluşu PwC Bağımsız Denetim ve Serbest Muhasebeci Mali Müşavirlik A.Ş. tarafından denetlenmektedir. 27.10.2015 tarihinde Geniş Yetkili Aracı Kurum yetkisi verilen firmanın borsaya üyelik tarihi 06.01.1997 olmaktadır.

Akdeniz Yatırım Holding A.Ş. İle Borsa İşlemlerinin Yapılması

Akdeniz Yatırım Holding A.Ş.; İstanbul Bağcılar merkezli bir borsa aracı kurumudur. Işık Yeminli Mali Müşavirlik ve Bağımsız Denetim A.Ş.; bağımsız denetim kuruluşu olmaktadır.

Borsa ile ilgili işlemlerin Akdeniz Yatırım Holding A.Ş. aracılığı ile yapılabilmesi için web sitesi üzerinden hesap oluşturulması ve bu hesaba para aktarılarak borsa işlemleri yapılmalıdır.

Alan Yatırım Menkul Değerler A.Ş. İle Borsa Piyasasında İşlem Yapmak

Alan Yatırım Menkul Değerler A.Ş.; merkezi İstanbul Beşiktaş’ta olan ve hala faaliyetlerini sürdüren bir borsa aracı kurumudur. Bağımsız denetleyici kurum ise; Güreli Yeminli Mali Müşavirlik ve Bağımsız Denetim Hizmetleri A.Ş. olmaktadır.

İstanbul’daki merkezine ek olarak Ankara ve İzmir’de de irtibat bürosu bulunan bir şirkettir. Borsa yatırım şirketlerinden olan Alan Yatırım Menkul Değerler A.Ş. 24.11.2015 tarihi ile beraber Geniş Yetkili Aracı Kurum olarak isimlendirilmektedir. 28.03.1991 tarihi, firmanın borsa üyelik tarihi olmaktadır. En iyi yatırım şirketleri listesinden isteğe göre, ilgili isimlerden herhangi biri tercih edilebilir.


YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL