Ekonomi

Bitcoin Güvenilir Mi – Bitcoin Yasal Mı

Bitcoin Güvenilir Mi – Bitcoin Yasal Mı

Bitcoin’in güvenilirliğine bakıldığında; güvenilir ve istikrarlı yatırım limanı arayanların ilk tercih edebilecekleri yatırım aracı değildir. Çünkü değeri dalgalı seyretmektedir.

Bitcoin güvenilir mi sorusuna cevap vermek gerekir ise; çok hızlı şekilde yükselebileceği gibi çok hızlı düşebilmesi de mümkün olduğu için temkinli yaklaşılması gerekmektedir. Gerekli güvenlik önlemleri alınarak Bitcoin daha güvenli şartlar altında saklanabilmektedir.

Bitcoin cüzdanı şifrelendiğinde ve küçük miktarlar Bitcoin hesabında tutulup kalan Bitcoinler daha güvenli yerlerde saklandığında, Bitcoin’i güvende tutmak mümkün olmaktadır. Bitcoin ve benzeri kripto paralar ile ilgili doğrudan yasal bir düzenleme bulunmamaktadır.

Bitcoin Güvenilir Bir Kripto Para Mı?

Bitcoin’in güvenilir olup olmadığı değerlendirildiğinde; tüm ülkelerde kullanılabilmektedir ve altın kadar güvenceli bir yatırım olarak görülmese de senelerdir yatırımcısına kazandırdıkları ile güvenilir bir yatırım olduğunu göstermektedir.

Hızlı ve güvenli yatırım yapabilme imkanı sağlamaktadır. Kripto para birimleri içerisinde Bitcoin en güvenli, en gelişmiş, en fazla işlem gören ve kabul görmüş olan para birimi olma özelliği taşımaktadır.

Bitcoin Kim Tarafından Bulundu?

Bitcoin’in geliştiricisi; Satoshi Nakamoto isimli bir yazılım geliştiricisi olmaktadır. Gerçek kimliği belli olmadığı için kaç kişi ya da kimler tarafından geliştirildiği net olarak bilinmemektedir. İlk olarak 2008 senesinde geliştirilmiş olan bir kripto paradır.

Bitcoin güvenilir mi sorusuna cevap vermek gerekir ise; hala gelişim aşamasında olan deneysel bir para birimi olsa da güvenilir bulunmaktadır.

Bitcoin’in Nitelikleri Nelerdir?

Bitcoin’in özellikleri aşağıdaki gibidir:

  • Merkezi otorite tarafından kontrol edilen bir para birimi değildir. Dolayısı ile merkezi bir otoritenin para politikası ile etkileyebileceği bir kripto para birimi değildir.
  • Kurulumu kolay olduğu için saniyeler içerisinde Bitcoin alımı yapılarak Bitcoin cüzdanında güvenli bir şekilde saklanabilmektedir.
  • Kişisel bilgilere, isimlere, adreslere bağlı olmadığı için kısmi olarak anonim sayılabilmektedir.
  • Bankalar uluslararası transferlerde yüksek ücretler talep edebilirken Bitcoin için işlem ücretleri daha düşük olmaktadır.
  • Ağda meydana gelen her işlemin detayları görülebildiği için şeffaf bir kripto paradır. Bitcoin güvenilir mi sorusuna cevap vermek gerekir ise; şeffaflık özelliği sebebi ile güvenilirdir.

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL