Ekonomi

Bitcoin Al Sat Yaparak Para Kazanmak

Bitcoin Al Sat Yaparak Para Kazanmak

Bitcoin al sat yaparak para kazanmak, son dönemlerde adından söz ettiren yatırım araçları arasında kripto paralar yer alır. Kripto para ile yatırım yapmak ve kar elde etmek isteyen kişi sayısı gün geçtikçe artar. Hatta bu konuda eğitim veren pek çok platform ve pek çok yazılı kaynak bulunur. Yatırım yapmak için en çok tercih edilen kripto para ise Bitcoin’dir.

2009 yılında tanıştığımız Bitcoin, sanal para dünyasına girdiği ilk günden bugüne kadar çok sayıda yatırımcıya kar sağlamıştır. Ancak yatırım yapmayı bilmeyen ya da bu alanda bilgi sahibi olmayan pek çok insanın zarar ettiği de görülmektedir. Peki Kripto para dünyasına nasıl adım atacasınız? Bitcoin al sat yaparak para kazanma mümkün mü? Detayları açıklayalım…

Bitcoin Al Sat Yaparak Para Kazanmak İçin Nereden Başlamalıyım?

Kripto para dünyasına henüz adım atmadıysanız, bu alanda bilgi sahibi değilseniz ve sanal paralar ile yatırım yapmayı öğrenmek istiyorsanız, Bitcoin al sat yapmak tam size göre bir seçenek olabilir. Çünkü elinizde ne kadar para olursa olsun bir miktar Bitcoin alabilir ve bunu dilediğiniz zaman satabilirsiniz. Burada önemli olan nokta, Bitcoin al sat yaparak para kazanmak için BTC değerini çok iyi takip etmektir.

Üstelik Bitcoin al sat yaparak para kazanma için grafik takip etmenize ya da saatlerce analistleri dinlemenize de gerek yok. Yalnızca anlık piyasa verilerini takip ederek küçük de olsa kazanç elde etmeye başlayabilirsiniz. Bu sayede, kripto parayı nasıl kullanacağınızı ne zaman alıp ne zaman satmanız gerektiğini ya da nasıl piyasayı nasıl takip etmeniz gerektiğini de öğrenmiş olursunuz. Peki piyasaya nasıl adım atacasınız? Nasıl bitcoin al sat yapacaksınız?

Bitcoin Al Sat Nasıl Yapılır?

Bitcoin al sat yapmak için herhangi bir kripto para borsasına üye olanız gerekir. Kripto para borsaları Dolar, Euro ya da Türk Lirası üzerinden kripto para satın alıp, dilediğiniz zaman satabileceğiniz yerlerdir. Bu burslarda dilediğiniz coin ya da altcoin’i satın alarak işlem yapabilir, yapılan işlemleri takip edebilir, yatırımlarınızı cüzdanlarınıza aktararak, bekletebilirsiniz.

Kripto para borsalarında satın aldığınız coin’leri başka coin’ler ya da altcoin’lerle değiştirme imkânınız da bulunur. Ancak bütün bunları yapabilmek için belirli bir seviyede uzmanlaşmış olmanız gerekir. İlk etapta Bitcoin alıp satabilmek için güvenilir bir kripto para borsası seçmeliniz. Bu alanda Türkiye’de ve dünya genelinde çok fazla kullanılan, yüksek güvenlik sunan çok sayıda kripto para borsası bulunmaktadır.

Bitcoin al sat yaparak para kazanmak için hangi borsada işlem yapacağınızı belirledikten sonra üyelik kaydınızı oluşturmanız gerekir. Ardından kredi kartınızı ya da banka kartınızı kullanarak, dilediğiniz kadar Bitcoin alabilirsiniz. Aldığınız Bitcoin’leri piyasanın iniş çıkışlarını takip ederek anında satabilir ya da bekletip, biraz daha değerlendiğinde satmayı düşünebilirsiniz. Bitcoin al sat yapmak için anlık alım satım fiyatlarını iyi takip etmeniz gerekir.

Başlangıç aşamasında üye olduğunuz borsadaki alım satım fiyatını takip ederken kendinize bir alım ve bir satım fiyatı belirleyebilirsiniz. Al sat emrinizi bu değerleri girerek verirsiniz. Bitcoin değeri alım yapmak istediğiniz değere indiğinde otomatik olarak Bitcoin satın alınır. Bitcoin değeri satmak istediğiniz değer yükseldiğinde ise otomatik olarak satım yapılır. Bu işlemi Bitcoin al sat yaparak para kazanmak için manuel olarak da yani emir vermeden de yapmanız mümkündür.

Bitcoin Al Sat Yaparak Para Kazanmak İçin Hangi Borsalar Tercih Edilmelidir?

Piyasada çok sayıda kripto para olmasına rağmen çok fazla işlem yapan ve yatırıcımlar tarafından güvenlik duvarı güçlü olduğu için tercih edilen birkaç tane borsa vardır. Bunlardan ilki Binance. Binance hem dünya genelinde hem de Türkiye için çıkarmış olduğu özel uygulamasıyla oldukça yüksek işlem hacmine sahip bir borsadır. En büyük kripto para alım satım borsalarından biri olan Binance’nin günlük 30 milyona yakın ziyaretçisi olduğu bilinmektedir ve Bitcoin al sat yaparak para kazanmak isteyenlerin yüksek oranı buradadır.

BTCTurk, Türkiye’de en çok kullanılan bir diğer kripto para borsası konumunda. Kolay kullanımı ve kolay işlem yapılması açısından tercih edilen bu borsanın da güvenlik duvarının oldukça iyi olduğu biliniyor. Telefon için mobil uygulaması da bulunan bu borsada kolayca Bitcoin al sat yaparak para kazanma mümkün.

Oldukça güvenilir olan ve kullanıcı sayısı 1 milyonu aşan bir diğer borsa ise Paribu. Yine kolay kullanılması, işlem hacminin yüksek olması, para aktarma işlemlerinin hızlı olması ve komisyon ücretlerinin ortalama seviyede olması bakımından tercih ediliyor.

Yabancı kripto para borsalarından olan CoinBase ise yine çok tercih edilen borsalardan. Türkiye’de diğer borsalar kadar çok sayıda Coin ve altcoin alımı yapılmıyor olsa bile işlem hacmi yüksek olduğu için kullanıcılarına güzel kazançlar sağlayan bir borsa olarak biliniyor.

Türkçe dil desteği olan, 2011 yılından beri piyasada bulunan ve çok sayıda altcoin’e ulaşabileceğiniz bir diğer kripto para borsası da Kraken. Kraken de kolaylıkla Bitcoin alıp satabileceğinizi bir uygulama. Şu anda 180 ülkede hizmet verdiği biliniyor. Yukarıda belirtilen detaylar ve gerekli bilgi birikimleri ile yola çıkılarak Bitcoin al sat yaparak para kazanmak fikri gerçekleştirilebilir.

Not: Bu makalede yer alan bilgiler kesinlikle yatırım tavsiyesi değildir.


YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL