Aşk

Birinin Senden Hoşlandığını Nereden Anlarsın?

Birinin Senden Hoşlandığını Nereden Anlarsın?

Birinin senden hoşlandığını anlayabilmek için vücut diline bakılır. Kişiler, hoşlandıkları bireylere karşı daha farklı vücut dili hareketleri ile davranış sergileyip, diğer insanlara yönelik uyguladıkları tavırlardan daha incelikli tavırlar sergilerler.

Birinin senden hoşlandığını anlama için vücut dili hareketleri, bakış özellikleri, hoşlanma sinyallerinin neler olduğu, sohbet sırasında dikkat edilecekler hakkında bilgiler, alt başlıklarda yer almaktadır.

Birinin Senden Hoşlandığını Anlama İçin Vücut Dili

hoşlanan kişi nasıl davranır

Birinin senden hoşlandığını fark ettiren vücut dili, erkekler ve kadınlar için farklı hareketler üzerinden anlaşılır. Bu hareketler şu şekilde sıralanır:

 • Erkekler, kadınlardan hoşlandığında, her hangi bir konuyu anlatırken ve kendilerini ifade ederken elleriyle ve omuzlarıyla yaptıkları hareketler ile anlatıma vücut dili ile destek sağlarlar.
 • Kadınlar, erkeklerden hoşlandıklarında, her hangi bir konuyu anlatırken giysilerinin kollarıyla oynar ve esprili bir yol ile karşısında olan kişiye dokunmaya çalışırlar.

Bu beden diline yönelik hareketler, erkekler ve kadınlar tarafından istem dışı yapılan hareketlerdir. Hoşlanılan kişiye karşı duyulan yakınlık ve heyecan nedeniyle, beden dili kişilerin bu durumu dışarı yansıtmalarına neden olur.

Birinin Senden Hoşlandığını Anlama İçin Bakışlar

hoşlanan erkek

Birinin senden hoşlandığını fark ettiren bakış, erkekler ve kadınlarda ilk etapta anlaşılan özelliklerdendir. Erkek veya kadının hoşlanılan kişiye yönelik bakışları hakkında özellikler şu şekilde sıralanır:

 • Kişi hoşlandığı insanı her fırsatta gözlemlemeye ve onu görmeye çalışır.
 • İkili konuşmalarda, erkek veya kadın ilgi alanları hakkında yapılan sohbet sırasında, devamlı olarak göz teması kuruyorlarsa, aralarında duygusal bir bağ bulunur.
 • Hoşlanan kişinin bakışları, hoşlandığı kişinin gözlerinin içine yönelir. Bu ayrıntılara dikkat edilerek, birinin senden hoşlandığını anlama için gözlem sağlanır.

Birinin Senden Hoşlandığını Anlama İçin Sinyaller

hoşlantı nasıl anlaşılır

Birinin senden hoşlandığını fark ettiren sinyaller, hem vücut diliyle hem de ilgi alanlarının paylaşımı sırasında sergilenen iyi dinleyici olma özelliğinin gözlemlenmesi ile anlaşılır.

Hoşlanan kişinin verdiği sinyaller şu şekilde sıralanır:

 • Buluşma sırasında, kadının veya erkeğin karşısında olan kişiye, diğer kişilere oranla daha ince davranması,
 • Erkeğin centilmen tavırlar ile sandalye çekmesi, montunu kadına vermesi,
 • Kadının ve erkeğin birbirlerine bir yerlerde gezmek veya vakit geçirmek için diğer kişilere oranlar daha sık davette bulunması,
 • Kadın ve erkeğin birbirlerine sevgilileri olup olmadığını diğer kişilere oranla daha sık sormaları, kişilerin birbirlerinden hoşlandıklarının sinyalini veren durumlardır.

Birinin Senden Hoşlandığını Anlamak İçin Sohbet

Erkeğin veya Kadının Sizden Hoşlandığını Nereden Anlarsın?

Birinin senden hoşlandığını fark etmek için sohbet sırasında kişinin iyi bir dinleyici olup olmadığına dikkat edilir.

Kişinin, diğer bir kişiden hoşlandığının anlaşılmasında, sohbet ile ilgili dikkat edilecek özellikler şu şekilde sıralanır:

 • Kadın veya erkek karşısında olan kişi ile diğer arkadaşlarına oranla daha derin ve duygusal konular hakkında sohbet etmekten mutlu oluyorsa,
 • Sohbet süresince ortak ilgi alanları hakkında hem fikir olunup, kadın veya erkek sohbet sırasında karşısında olan kişi ile yakınlık sağlamaya çalışıyorsa,
 • Sohbet sırasında erkek veya kadın karşısında olan kişiye kimden hoşlandığını soruyorsa, kişiler birbirlerine karşı duygusal yakınlık hissederler. Sohbet sırasında gözlemlenen bu durumlar, hoşlanmanın belirtileri olarak gözlemlenir.

Birinin Senden Hoşlandığını Anlamak İçin Sözler

beden diliyle hoşlandığını göstermek

Birinin senden hoşlandığını fark ettiren sözler, destekleyici ve pozitif etki yaratıcı sözlerdir. Bu sözler şu şekilde sıralanır:

 • Kadın veya erkek karşısında olan kişiye, o gün güzel veya yakışıklı gözüktüğünü ifade ediyorsa,
 • Yapılan işlere yönelik destekleyici ve duygusal iltifatlarda bulunuyorsa,
 • Bir başka kişi ile yapılan kıyaslamalarda karşısında olan kişiye duygusal iltifatta bulunuyorsa,
 • İkili diyaloglarda ince ve zarif sözler kullanılıp, vücut dili ile yakınlaşmaya çalışıyorsa, karşısında yer alan kişi hoşlanıldığını fark eder.

Birinin senden hoşlandığını anlama için iltifata ne sıklık ile bulunduğuna, görüşmek için ne kadar fazla davette bulunduğuna, konuşma sırasında bakışlarına ve vücut diline dikkat edilir.


YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL