Beli İnce-Kalçayı Büyük ve Dik Göstermenin Yolları

/ 16 Nisan 2019 / 5.961 views / yorumsuz
Beli İnce-Kalçayı Büyük ve Dik Göstermenin Yolları

Her kadın kalçasının büyük ve dik olmasını ister. Aynı görüş erkekler için de geçerlidir. Kalçası büyük ve dik duran ve beli ince olan bayanlar, her zaman erkekler tarafından daha seksi ve daha çekici bulunmuştur.

Kalçayı büyütmek için belli spor hareketleri ve diyetler olsa da bunlarla uğraşmak oldukça zordur. Kalçayı büyük gösteren pantolonlar ve birkaç basit hile ile istediğiniz görünüme kavuşmanız mümkündür. Sizlere bu yöntemleri açıklayalım;

Kalçaları büyük göstermek için nasıl giyinmeli?

kalçayı yuvarlak gösteren kıyafetler

Kilolu olan kadınların kalçaları büyük olsa da genellikle yayılan bir görünüme sahiptir. Bu görünüm, beli ince olan bayanların bile kötü görünmesine neden olur. Yaygın olan kalçaların daha dik görünmesini sağlamak için birkaç basit tavsiye verelim;

Pantolon seçimi çok önemli;

kalçayı dik gösteren pantolonlar kadın

Kalçayı büyük ve dik göstermek için ilk adım vücut tipinize uygun olan pantolon modelini seçmektir. Beli ince olan bayanların bu aşamada dar kotlar seçmesi gerekir.

Belin ince ve kalçanın dik görünmesi için vücudunuza oturan bir gömleğin altına düşük bel ve kalçanın en geniş bölümünü vurgulayan bir kot tercihi yapılmalıdır.

düşük bel pantolonlar kadın

Kalın bele sahip olan bayanların ince belli ve dik kalçalı görünmesi iç yüksek belli pantolonlar tercih etmesi gerekir. Bu pantolonlar, kalçanın daha büyük görünmesini sağlayacak şekilde, beli saran cinsten olmalıdır.

Cepleri büyük olan ya da cebi olmayan pantolonların tercih edilmemesi gerekir. Pantolon ceplerinin arkada olması ve küçük olması sayesinde kalça kısmı daha gösterişli görünecektir. Ayrıca ceplerde bulunan payet, ip ve diğer süslemeler, kalçanın daha büyük ve gösterişli durmasını sağlar.

seksi kadın pantolonu

Beli ince ve kalçayı dik göstermek için üst kıyafetlerin açık renk pantolonun ise koyu renk olmasından kaçının. Bunun tam tersini giyinmeniz gerekir. Kalça büyütme hileleri arasında daha açık renklerde pantolon giyinme kuralı vardır. Koyu renk pantolonlar kalçanın daha zayıf ve daha az dik görünmesine neden olacaktır.

Üst kıyafet tercihi nasıl yapılmalı?

bel dekoltesi için giyim tarzı

İnce bel ve büyük kalçalar için pantolon seçimini öğrendikten sonra, üst kısma nasıl kıyafetler tercih edeceğinizi de bilmeniz gerekir. Bel kısmından saran kıyafetler tercih etmelisiniz.

Özellikle belden motifleri olan ya da bel bölgesinde dekolte bulunan kıyafetler, belin ince görünmesini sağlar. Ancak beli saran kıyafetler tercihe edilirken yanlardaki fazlalıkların ortaya çıkmamasına dikkat etmeli, esnek kumaşlar tercih etmelisiniz.

beli kadın bayanlar için

Üst kısma giyilen kıyafetlerin göğüs dekoltesi olmaması ve bu bölgeye büyük kolye gibi aksesuarların takılmaması gerekir. Aksi halde bakışlar bu bölgeye kayacak ve belinizin fazlalıkları ortaya çıkacaktır.

kilolu kadın nasıl zayıf görünür

Üst kısma giyilen kıyafetlerin açık renkleri yerine koyu renkleri tercih edilmelidir. Koyu renk ve beli saran kıyafetler, bel kısmının daha ince ve zayıf görünmesini sağlar.

İç çamaşırı seçimi;

kalçayı dik tutan korse

Kalçanız küçükse ve daha büyük görünmesini istiyorsanız, yeni çıkan silikonlu külotları tercih edebilirsiniz. Eğer fazla büyük kalçanız varsa ve dik görünmesini istiyorsanız, bu durumda toparlayıcı korse giymeyi tercih etmelisiniz.

İç çamaşırlarınızın toparlayıcı özellikte olması, kalçalarınızın daha dik ve güzel görünmesine yardımcı olacaktır.


Genel Editör / Marmara Üniversitesi, İletişim Fakültesi'nde eğitimini tamamladı. Hürriyet Gazetesi'nde yazarlık yaptı. 2019 Temmuz ayı itibari ile Piamet.com da genel editör unvanında yer aldı.

Benzer Konular
Vücut Tipine Göre Giyinme Tüyoları Erkek Kadın
Vücut tipine göre giyinme tüyoları eşliğinde güzel ve şık giyinmek için modayı takip etmek elbette önemlidir. Ancak yalnız başına yeterli değildir. Kendinize yakışan kıyafetleri giyinmek için öncelikle vücut tipinizi belirlemeniz..
Yüz Şekline Göre Saç Modelleri Erkek Kadın
Yüz şekline göre saç modelleri, erkek ve kadın bireyler dış görüşünüze önem veriyorsanız, saç şeklinizin yüzünüze göre olması gerektiğini bilmelisiniz. İyi bir saç kesimi beğenmediğiniz tarafları gölgelerken, beğendiğiniz tarafları da..
Zayıf Görünmek İçin Nasıl Giyinmeli Tesettür
Zayıf görünmek için nasıl giyinmeli tesettür konusunda en önemli detaylardan biri, vücutlarını tanıyıp fazlalıklarının olduğu bölgeyi zayıf gösterecek bir kombin yapmaları gerekmesidir. Tesettürlülerin zayıf görünmek için nasıl giyinmesi gerektiği tavsiyesi..
Genç Gösteren Tesettür Giyim Modelleri
Genç gösteren tesettür giyim modelleri tesettürlü kadının kendi tarzını yansıtması için önemlidir. Genç gösteren tesettür giyim modellerinin arasında seçim yapılırken hareket özgürlüğünün kısıtlanmamasına da dikkat edilmelidir. Gün boyunca kendilerini daha rahat..
Modern Tesettür Giyim Tarzları
Modern tesettür giyim tarzları ; kişinin yaşam tarzı hakkında bilgi edinilebilmesine fırsat vermektedir. Tesettürlü kadınların kendilerini ve yaşam tarzlarını tanımaları durumunda; alışverişlerinde ürün seçmeleri daha kolay olmaktadır. Modern tesettür giyim..
Eşleri Ünlü Olmayan Ünlüler Türk
Eşleri ünlü olmayan Türk ünlüler; oldukça fazla sayıdadır ve genellikle magazinde çok fazla yer almayı tercih etmeyen kişilerdir. Eşleri ünlü olmayan ünlüler içerisinde olanların bazıları; Tarkan gibi hayranları ile evlilik kararı..