Ekonomi

Bankaların Kredi Faiz Oranları – Kredi Faizleri Ne Kadar

Bankaların Kredi Faiz Oranları – Kredi Faizleri Ne Kadar

Bankaların kredi faiz oranları; talep edilen kredi tutarına, kredi vadesine ve kredi başvurusu yapan kişilerin kredi notlarına göre değişiklik göstermektedir. Bankaların kredi faiz oranları ile ilgili net bir bilgi alınabilmesi için kredi alınacak olan banka ile görüşülmesi gerekmektedir.

Kredi notu yüksek olan müşterilerine bankalar daha düşük faiz oranları ile kredi alabilme fırsatı sunmaktadır. Bankalar bazı dönemlerde kampanyalar yapmakta ve faiz oranlarını düşürebilmektedirler.

ING Bank Kredi Faiz Oranları Ne Kadardır

ING Bank ihtiyaç kredisi faiz oranları %1.44’ten başlamaktadır ve kredi vadesine, kredi tutarına göre değişiklik göstermektedir. 36 aya kadar vade seçeneği ile verilen kredi istenir ise 3 ay ertelenebilmektedir.

Kredi üst limiti 50.000 TL’dir. Başvurular ING Bank’ın web sitesi üzerinden yapılabilmektedir. 10.000 TL kredi %1.44 faiz oranı ile 36 taksitle alındığında; faiz ile beraber toplamda geri ödenecek tutar 13.514,40 TL olmaktadır.

QNB Finansbank Kredi Faiz Oranları Nelerdir

QNB Finansbank ihtiyaç kredisi faiz oranları; %1.35’ten başlamaktadır. Bankaların kredi faiz oranlarına bakıldığında; QNB Finansbank’tan %1.35 ile %2.07 arasında değişen faiz oranları ile 36 aya kadar vade seçeneği ile kredi alınabilmektedir. Ayrıca kredi geri ödemelerini 3 aya kadar erteleme seçeneği de bulunmaktadır.

Maksimum 75.000 TL kredi alınabilmektedir. Kredi başvuruları dijital bankacılık yöntemleri kullanılarak veya banka şubesine gidilerek yapılabilmektedir. 10.000 TL kredi 36 ay vade ile alındığında; uygulanan faiz oranı %1.35’tir ve taksit tutarı 368.79 TL olurken toplamda geri ödemesi yapılacak tutar 13.276,37 TL’dir.

TEB Kredi Faiz Oranları Neye Göre Değişmektedir

TEB kredi faizleri; TEB müşterilerinin kredi notlarına, aldıkları kredinin tutarına ve seçtikleri vade oranına göre farklılık göstermektedir. TEB şubesi veya TEB’in internet sitesi aracılığı ile kredi başvurusu yapılabilmektedir. Banka kefil veya ek belge isteme hakkını saklı tutmaktadır.

Piyasa koşullarına göre dönem dönem kredi faizleri ile ilgili kampanyaları olmaktadır. Standart ihtiyaç kredisinin özellikleri ise aşağıdaki gibidir:

  • 3 aydan 36 aya kadar vade seçeneği bulunmaktadır.
  • 7/24 kredi başvurusunun yapılabilmesi mümkündür.
  • 3 ay erteleyerek geri ödemeye başlanabilmektedir.
  • Kredi başvurusu onaylandıktan sonra banka şubesine giderek gerekli evrakların imzalanması gerekmektedir.

İş Bankası İhtiyaç Kredisinin Özellikleri Nelerdir

İş Bankası ihtiyaç kredisi başvuruları dijital bankacılık yöntemleri ile veya banka şubesine giderek yapılabilmektedir. Kredi geri ödemesine kredi başvurusu yapıldıktan 3 ay sonra başlanabilmektedir. Kredi başvuru formu, kimlik belgesi ve gelir belgesi ile başvuru yapılmalıdır.

Bankaların kredi faiz oranlarına bakıldığında; İş Bankası’nın kredi faiz oranı %1.50 olmaktadır. 3.000 TL ile 9.999.999 TL aralığında kredi alınabilmektedir. 36 aya kadar vade seçeneği sunulmaktadır. 36 ay vade ile 10.000 TL kredi alındığında; toplamda geri ödenecek tutar 13.674,24 TL olmaktadır.


YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL