Ekonomi

Bankaların Konut Kredisi Faiz Oranları – Konut Kredi Faiz Oranları

Bankaların Konut Kredisi Faiz Oranları – Konut Kredi Faiz Oranları

Bankaların konut kredisi faiz oranları; bankaların hizmet politikalarına, alınacak olan kredi tutarına, tercih edilen vadeye, hayat sigortası yaptırıp yaptırılmayacağına, başvuru sahibinin kredi notuna ve aylık gelir seviyesine göre değişiklik göstermektedir.

Bankaların konut kredisi faiz oranları ile ilgili net bilgi alabilmek için krediye konu olan konutun ekspertiz raporu ve gelir belgesi ile beraber bankaya giderek kredi hesaplaması yaptırılması gerekmektedir. Bankalar krediye konu olan konutun değerinin %80’ine kadar kredi verebilmektedirler.

Garanti BBVA Konut Kredisi Faiz Oranları Ne Kadardır

Garanti BBVA konut kredisi faizlerine bakıldığında; sabit faizli ve değişken faizli olmak üzere iki farklı konut kredisi alabilme imkanı sunmaktadır. Her iki konut kredisi de 500.000 TL üst limitli olmaktadır ve 240 aya kadar vade seçeneği sunulmaktadır.

Sabit faizli banka kredilerinde faiz oranı %1.61’de sabitlenmiştir. Değişken faizli konut kredisinin faiz oranları ise %1.47 ile %1.56 arasında değişkenlik göstermektedir.

İş Bankası Konut Kredisi Faiz Oranları Nasıldır

İş Bankası ev kredisi faizlerine bakıldığında; %1.35 faiz oranı ile konut kredisi verilmektedir. 1.000.000 TL’ye kadar 120 ay vade ile konut kredisi alınabilmektedir. %0.5 oranında kredi tahsis ücreti alınmaktadır. Kredi başvurusu için hayat sigortası yapılması zorunlu değildir.

Hayat sigortası istenip istenmediği kredi başvurusu esnasında sorulmaktadır. Bankaların konut kredisi faiz oranlarına bakıldığında; uygun faizli kredi veren bankalardan biridir.

İş Bankası’nın konut kredisi kampanyasından yararlananlar, %0.98 faiz oranı ile konut kredisi alabilmektedirler. Bu kampanyadan yararlanmak için krediye konu olan konutun anlaşmalı konut projeleri kapsamında olması gerekmektedir.

600.000 TL’ye kadar konut kredisi kullanımına izin verilmektedir ve 120 aya kadar taksit seçeneği sunulmaktadır.

ING Bank Konut Kredisine Ne Kadar Faiz Uygulanmaktadır

ING Bank konut kredisi faizi, %1.29 oranındadır. 150.000 TL üst limitli konut kredisi alma imkanı sunulmaktadır. 120 aya kadar vade seçeneği ile kredi başvurusu yapılabilmektedir. Geliri sabit olanlar, ödemeleri ve faiz oranları sabit olacak şekilde eşit taksit ödemeli konut kredisi başvurusu yapabilmektedirler.

Ödeme planını kendilerinin oluşturması durumunda da; eşit anapara ödemeli geri ödeme yapabilmektedirler. İnternet bankacılığı üzerinden veya banka şubesinden kredi başvurusu yapılabilmektedir.

Ziraat Bankası Konut Kredisi Faiz Oranı Sabit Midir

Ziraat Bankası konut kredisi faizi tercih edilen konut kredisi paketine göre değişiklik göstermektedir. 120 aya kadar vade seçeneği ile alınan konut kredilerinde faiz oranları sabittir.

Konut kredi türleri ve faiz oranları aşağıdaki gibidir:

  • Çalışanın artısı konut kredisi paketi için %1.65 oranında faiz uygulanmaktadır.
  • Emeklinin artısı konut kedisinin faiz oranı %1.65’tir.
  • Konut kredisi paketinde uygulanan faiz oranı aylık %1.7’dir.
  • Konut ürün paketi için belirlenen faiz oranı %1.65’tir.
  • Bankaların konut kredisi faiz oranlarına bakıldığında; Ziraat Bankası’nın sıfır konut kredisi faiz oranı %1.5’dir.

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL