Azar Benzeri Uygulamalar

/ 28 Haziran 2021 / 21.463 views / yorumsuz
Azar Benzeri Uygulamalar

Flört uygulamaları, mobil dünyanın nasıl da hayatımızdaki her alanı kaplamaya başladığının kanıtlarından bir tanesidir. Yeni arkadaşlar edinmek, flört yapmak veya sadece keyifli vakit geçirmek için kullanılan uygulamalardan tanışarak evlenenlerin sayısı hiç de az değildir!

Öte yandan bu uygulamalar; görüntülü sohbet, fotoğraf veya video gönderimi gibi sunduğu seçeneklerle karşıdaki kişinin gerçekliği konusunda da yardımcı olur. En bilinen sohbet uygulamalarından biri olan Azar, şimdiden 100 milyondan fazla kullanıcı tarafından indirilmiş durumdadır. Kullanıcılar tarafından sıkça tercih edilen azar benzeri uygulamalar içerisinde en sevilen 5 uygulama öne çıkar.

Arkadaşlıktan Daha Fazlası: MTJF (More Than Just Friends)

Tepeden tırnağa en iyi çöpçatan siteleri içerisinde yer alan More Than Just Friends (MTJF), tam bir gizlilik sunuyor. Arkadaşların birbirine açılamama sorununu sonsuza dek çözen MTJF, rehberde bulunan kişilerle eşleşebilme olanağı tanıyor.

Anonim sohbet, benzer profillerle eşleşme ve sahte profilleri düzenli olarak temizleme desteğiyle arkadaşlık uygulamasından beklenilen her bir detayı karşılamayı hedefliyor.

Çekicilik İsteyenlere: Hot or Not

Yeni tanıştığı insanlarda özellikle çekicilik arayan kişiler için fotoğraf gönderme özelliği sunan Hot or Not, popüler bir flört uygulamasıdır. 10 milyondan fazla kullanıcıya sahip olan Hot or Not, şu an sadece Android kullanıcılarına özel olarak hizmet vermektedir.

Uygulama davranışsal bazlı eşleşme algoritmasıyla en iyi flört uygulamaları içerisinde yerini alıyor ve kullanıcılarına en iyi seçeneği sunmayı hedefliyor!

Hayat Tarzı Arayanlara: Aura

İndirme sayısı bakımından oldukça popüler bir olan Aura, diğer uygulamalara göre daha yeni ortaya çıkış tarihine sahiptir. Hem Android hem de IOS işletim sistemleri tarafından yüklenebilen uygulamanın arkadaş arama tarzı da diğerlerinden biraz farklıdır. Bir arkadaştan daha fazlasını vaat ederek en iyi arkadaşlık uygulamaları içerisinde “hayat tarzı” eşleşmesiyle öne çıkmaktadır.

Azar benzeri uygulamalar içerisinde yer alan Aura, sahip olduğu algoritma ile profilinize yani yaşam tarzınıza uygun olan kişilerle eşleşmenizi sağlar. Yanlış flört seçmemeniz için her detayı düşünen uygulama, gelişmiş güvenlik teknolojisiyle sahte profillere de izin vermez.

İster Sağa İster Sola: Tinder

Kuşkusuz Tinder, en çok tercih edilen flört uygulamaları içerisinde yerini çoktan almıştır. Tinder’in sağa ve sola kaydırarak yeni insanlarla eşleşme olanağı sağlıyor olması kullanıcılar tarafından oldukça eğlenceli bulunuyor. Algoritması biraz farklı çalışan Tinder, temel de konumu baz alsa da çevresel konum içerisindeki en iyilerini seçiyor.

Bunu da ELO puan sitemiyle gerçekleştiren Tinder, çevrenizde bulunan ve en çok sağa kaydıran kişileri seçenek olarak sunuyor. Böylelikle kullanıcılarına en iyi sunmayı hedefleyen Tinder, birçok kişinin yaşam tarzına çoktan dönüşmüş durumdadır!

Tanış Benimle: MeetME

100 milyondan daha fazla kullanıcıya sahip olan uygulama hem bir flört alanı hem de sosyal medya olarak kullanılma seçeneği sunuyor. Basit ve şık arayüze sahip olması en çok tercih edilen chat uygulamaları içerisinde yer almasında etkin bir faktör olarak görülüyor. İlgi alanları eşleşme algoritmasına sahip olan uygulama, kullanıcılarına canlı yayın yapma opsiyonu da sağlıyor.

Bonus: Coffee Meets Bagel

İsminden de anlaşılacağı üzere bu uygulama bulacağınızın flört ile kahve ve bagel kadar birbirinize yakışacağınızı iddia ediyor. Ani karar verilen flört uygulamalarına meydan okuyan Coffee Meets Bagel, kullanıcılarına detaylı özellikler girerek eşleşme olanağı tanıyor.

En yeni flört uygulamaları arasında yerini alan Coffee Meets Bagel, şimdiden dünya genelinde popüler olmuş durumdadır! Azar benzeri uygulamalar içerisinde yer alan bu uygulamaya girmek için Android veya IOS işletim sistemine sahip herhangi bir aygıt yeterlidir.


Genel Editör / Marmara Üniversitesi, İletişim Fakültesi'nde eğitimini tamamladı. Hürriyet Gazetesi'nde yazarlık yaptı. 2019 Temmuz ayı itibari ile Piamet.com da genel editör unvanında yer aldı.

Benzer Konular
Bilgisayar Hızlandırma Yolları
5 adımda bilgisayarı hızlandırmak sanıldığı kadar zor işlem adımlarından oluşmaz. Gün içinde sürekli kullanılan bilgisayarlar, bir süre sonra yavaşlamakta ve istenilen performansı sağlayamamaktadır. Bu çok olağan bir durumdur. Bilgisayar sistemleri..
En İyi Virüs Temizleme Programı
Kötü amaçlı yazılımlar, giderek tüm dünyamız haline gelen mobil cihazlara ve teknolojik aygıtlara karşı öncelikli tehlike olmaya devam ediyor. Kişisel verilerin saklanıldığı bilgisayarlar, mobil telefonlar ve daha birçok dijital aygıt..
Trendyol Para Nasıl Kullanılır?
Trendyol paranın kullanılması için Trendyol cüzdan bölümünün aktif hale getirilmesi gerekmektedir. Bu cüzdan içerisine kredi kartı ya da havale ile para gönderildikten sonra alışverişlerin bu cüzdan üzerinden yapılması mümkün olmaktadır...
Tiktok Keşfete Düşme Saatleri
Tiktok algoritması diğer sosyal medya uygulamalarında olduğu gibi kendine has ve benzersiz bir şekilde çalışır. Tiktok’ta fenomen olmak için bu algoritmayı doğru algılamak ve bu doğrultuda yayınlar düzenlemek yeterlidir. Tiktok’un..
Logo Tasarım Programları Ücretsiz
Bedava logo tasarım uygulamaları aracılığıyla markalara ya da işletmelere belli bir logo tasarlamak mümkündür. Logolar, markaların kimliği yerine geçmekte ve bir müddet sonra müşteriler gördükleri logolardan markaları çıkarabilmektedir. Ancak logo..
Google Fotoğraflar Güvenli Mi?
Google Fotoğraflar ile ilgili güvenlik durumu bir depolama alanı olması nedeniyle merak konusu haline gelmiştir. Google fotoğraflar güvenli mi sorusu ise sunmuş olduğu güvenlikli sistem ağı sayesinde piyasa içerisindeki en..