Aynı Telefonda 2 İnstagram Kullanma

/ 25 Kasım 2019 / 1.633 views / yorumsuz
Aynı Telefonda 2 İnstagram Kullanma

Aynı telefonda 2 İnstagram hesabı kullanımı için iki farlı e-posta adresine sahip olunması sağlanır. Farklı e-posta adresi bilgileri kullanılarak, Bir instagram hesabı üzerinden yapılan yönlendirmeler ile iki farklı hesap açılışı sağlanır.

Aynı telefonda 2 İnstagram kullanma avantajları, iki hesap açmak için e-posta adresi alımı, yeni kullanıcı profil adı belirlenmesi, şifre girilmesi gibi bilgi işlemler hakkında bilgiler, alt başlıklardan öğrenilir.

Aynı Telefonda 2 İnstagram Kullanma İçin E-posta

birden fazla hesap açmak instagram

Aynı cihazda 2 İnstagram kullanımı için mail adresi, bilgileri kullanılarak, iki farklı hesap açılışı sağlanır. Yöntem için sahip olunan İnstagram adresi için kullanılan e-posta adresinden farklı bir adres açılışı daha yapılması sağlanır.

İşlem için izlenen adımlar şu şekilde sıralanır:

 • İnternetten,‘’https://support.google.com/mail/answer/56256?hl=tr ‘’ adresine giriş yapılır.
 • Açılan sayfada yer alan, ‘’ hesap oluşturun’’ başlıklı kutucuğa tıklanır.
 • Yeni görüntülenen sayfada yer alan boşluklara, isim, soy isim, sahip olunan İnstagram adresi için kullanılan mail adresinin kullanıcı adından farklı bir kullanıcı adı ve şifre bilgisi yazılıp, ‘’ next’’ kutucuğuna tıklanır.
 • Açılan sayfada yer alan boşluğa, telefon numarası bilgisi girilip, ‘’hesap oluştur’’ kutucuğuna tıklanır.

Bu adımlar ile kişi, sahip olduğu e-mail adresine ek olarak, yeni bir e-posta adresi daha oluşturur. Bu yeni e-posta adresi, 2. İnstagram adresini açmak için kullanılır.

Aynı Telefonda 2 İnstagram Kullanma İçin Profil Adı

aşk acısından kurtulmak için

Aynı cihazda 2 İnstagaram kullanımı profil ismi belirlenirken, ilk sahip olunan hesabın profili için kullanılan, kullanıcı isminden farlı bir isim belirlenir. 2. Hesapta kullanılan kullanıcı isminin belirlenmesi hakkında detaylar şu şekilde sıralanır:

 • İkinci hesap için kullanıcı ismi belirlenirken, ilk hesap için kullanılan kullanıcı isminden farklı bir isim ile hesap açılır.
 • Bu hesap için ilk hesapta yer alan kullanıcı isminin birkaç harfi farklı yazılarak veya kişiye ait bir firma var ise bu firmanın ismi kullanılıp, açıklama kısmına kişinin ad ve soy ad bilgisi eklenerek, aynı telefonda 2 İnstagram kullanma olanağı sağlanır.

Aynı Telefonda 2 İnstagram Kullanma İçin Şifre

çoklu hesap açma instagram

 

Aynı Telefonla 2 İnstagram kullanımı için kod, ilk kullanılan İnstagram hesabı şifresinden farklı olarak belirlenir. Açılan 2. İnstagram hesabı için kod belirlenirken dikkat edilen ayrıntılar şu şekilde sıralanır:

 • Aynı telefonda iki İnstagram hesabı kullanmak için telefonda bulunan ilk İnstagram hesabının sahip olduğu kullanıcı şifresinden, farklı bir şifre belirlemesi ile hesap açılır.
 • Farklı şifre belirlemesi ile cihaz üzerinden ikinci İnstagram hesabının açılması için işlemler, ilk sahip olunan İnstagram hesabı üzerinden yapılır.
 • İlk sahip olunan İnstagram hesabının ayarlar bölümü kullanılarak, ikinci bir hesap ve hesaba ilişkin yeni bir şifre tanımlanır.

Aynı Telefonda 2 İnstagram Kullanma Avantajı

2 instagram açma nasıl olur

 

Aynı telefonda 2 İnstagram kullanma fırsatı ile kişi hem kendi adına ait hem de iş bilgilerine ait farklı İnstagram hesaplarını, aynı cihaz üzerinden yönetebilir. Bu durumun avantajları şu şekilde sıralanır:

 • Özellikle, firma sahibi olan kişiler, aynı cihaz üzerinden 2 İnstagram kullanma işlemi sağlayarak, hem kişisel hesaplarını hem de firmalarına ait açtıkları İnstagram hesabını görüntüleyebilirler.
 • Kişi, kişisel paylaşımları için de iki farklı İnstagram hesabını farklı kullanıcı adları ile açıp, aynı telefondan görüntüleyebilir.
 • Aynı cihazda yer alan her iki hesap ile de takip, video paylaşımı, fotoğraf paylaşımı gibi işlemler, aynı cihaz üzerinden yapılabilir.

Aynı Telefonda 2 İnstagram Kullanma İçin Kullanıcı Kaydı

instagram nasıl açılır

Aynı telefonla 2 İnstagram kullanma üye kaydı için sahip olunan ilk İnstagram hesabı üzerinden işlemler yapılır. Aynı telefonda 2 İnstagram kullanma için izlenen üye kaydı adımları şu şekilde sıralanır:

 • Android telefon ekranında yer alan, ‘’İnstagram’’ başlıklı imgeye dokunulur.
 • Açılan ekranda yer alan boşluklara ilk İnstagram hesabına ilişkin şifre ve e-posta adresi girilip, ‘’giriş yap’’ kutucuğuna tıklanır.
 • İşlem ile İnstagram profil sayfasına giriş yapılır.
 • Görüntülenen profil sayfasının sağ üst köşesinde yer alan, üç çizgili imgeciğe dokunulur.
 • Ekranın sağ yanında açılan panelin en altında yer alan ‘’ayarlar’’ başlıklı sekmeye dokunulur.
 • Yeni açılan ekranda yer alan, ‘’ hesap ekle’’ başlığına dokunulur.
 • Açılan sayfada yer alan boşluklara, 2. İnstagram hesabının açılışını yapmak için alınmış olunan yeni e-posta adresi ve ilk İnstagram hesabının şifresinden farklı olarak belirlenen bir şifre bilgisi yazılıp, ‘’ giriş yap’’ kutucuğuna tıklanır.
 • Açılan sayfada yer alan boşluğa, İnstagram kullanımı için tercih edilen bir profil kullanıcı ismi yazılıp, ‘’kaydet’’ kutucuğuna tıklanır.

Bu adımların tamamlanması ile kişi, aynı telefonda 2 İnstagram kullanma işlemi ile iki hesaba hesaba sahip olup, aynı telefon üzerinden bu İnstagram hesaplarını yönetebilir.


SEO Manager & Editör / Ankara Üniversitesi, Bilgisayar Mühendisliği eğitimini 2013 yılında tamamladı. PHP programlama dilinde birçok yabancı firmaya hizmet verdi. 2019 Şubat ayında Piamet.com da SEO Manager & Editör unvanında yer aldı.

Benzer Konular
Telefonda Olması Gereken Uygulamalar iOS ve Android
iOS ve Android telefonlarda olması gereken uygulamalar arasında; Whatsapp, Instagram, Twitter, Youtube, Spotify gibi uygulamalar ilk sıralarda gelmektedir. Ancak telefonda olması gereken uygulamalar iOS ve Android için insanların hayatlarındaki önceliklerine..
Instagram Alışveriş Özelliği Nasıl Açılır
Instagram alışveriş özelliğini açmak için öncelikle işletme profiline sahip olunması gerekmektedir. Instagram alışveriş özelliği nasıl açılır sorusuna cevap vermek gerekir ise; ürün kataloğunun oluşturulması ve bu katalog hesaba bağlandıktan sonra..
İngilizce Öğrenmek İçin Uygulamalar Yabancılarla Konuşarak
Yabancılarla konuşarak İngilizce öğrenmek için uygulamalardan bazıları aşağıda verilmiştir: Cambly Verbling Live Lingua Skooli English Tutor Online Preply MyEnglishTeacher İngilizce öğrenmek için uygulamalar yabancılarla konuşarak hem daha eğlenceli hem de..
E-Ticaret Nasıl Yapılır – E Ticaret Yapmak
E-ticaret yapmak için pazarlanacak olan ürün ve hizmet belirlenmelidir. E-ticaret nasıl yapılır sorusuna cevap vermek gerekir ise; e-ticaret yapacak olan kişinin şirket kurması zorunlu değildir. İş yeri açmaksızın satış yapabilme..
Flo İnternetten Alınan Ürün Mağazadan Değişir Mi?
Flo internetten alınan ürünün mağazadan değiştirilmesi mümkündür. Flo internetten alınan ürün mağazadan değişir mi sorusuna cevap vermek gerekir ise; Flo’nun değişim şartları kapsamında Flo’dan alınan ürün farklı bir renk veya..
Android ve iOS İçin En İyi Ücretsiz VPN Hangisi
Android ve IOS için en iyi ücretsiz VPN hangisi diye sorulduğunda tercih edilebilecek olan VPN servisleri şöyledir: TunnelBear ExpressVPN Hotspot Shield Windscribe me ProtonVPN Android ve IOS için en iyi..