Teknoloji

Apple’ın En Son Güncellemesi Hangisidir?

Apple’ın En Son Güncellemesi Hangisidir?

Apple IPhone, IPad ve Ipod touch kullanıcılarının kullandığı en son güncelleme İOS12’dir. İOS bir mobil işletim sistemidir. Yazılım güncellemeleri oldukça ismi sürekli olarak değişmektedir. Apple’ın en son güncellemesi İOS12 ile birçok özellik keşfedilebilmektedir. IPhone, IPad ve Ipod touch kullanıcıları daha hızlı ve daha eğlenceli iletişimin farkına varabilirler.

İOS12 mobil işletim sistemi ile IPhone, IPad ve Ipod touch‘larda ki kameradan klavyeye her işlemi yapmak bir önceki kullanıma oranla çok daha hızlı olmaktadır. İOS12’nin yaptığı bu geliştirmeler cihazlarda en basit uygulamaların bile daha hızlı kullanılmasını sağlamıştır. Ayrıca İOS12 geçmişte kullanılan ve hala kullanılmaya devam edilen birçok model cihazda da performans göstermektedir. Bu nedenle cihazlarının modeli eski olan kullanıcılar için de İOS12’nin özelliklerini kullanması mümkün olmuştur.

Apple'ın Son Güncellemesi

İOS12’nin Geliştirdiği Başlıca Özellikler

İOS12 güncellemesi ile cihazlar eskisine oranla daha hızlı kullanılırken belirli özellikler de de farklılıklar yaşatmaktadır. Apple’ın en son güncellemesi İOS12 ile fotoğraf arşivinizi yeniden keşfedebilir farklı özelliklerle fotoğraf paylaşımı yapabilirsiniz. Günümüzde fotoğraf paylaşımı çok ilgi çeken bir konu olduğu için İOS12’nin kullanımında önemli etkiye sahip olacaktır.

Apple’ın en son güncellemesi İOS12 ayrıca mesajlar uygulamasını da çok fazla renklendirmiştir. Yeni çıkarılan memoji ve animojiler ile mesajlar daha eğlenceli hale getirilebilir.

Apple kullanıcılarının en pratik yardımcısı Siri ile artık daha da hızlı olup,  Siri’ye sorulan sorulardan daha hızlı dönüş alarak işlerinizi pratik olarak gerçekleştirebilirsiniz.

Apple'ın Son Güncellemesi

İOS12 Nasıl Kullanılır?

İOS12 için öncelikle bu güncellemenin yüklenmesi gerekir. IPhone, IPad ve Ipod touch kullanıcıları İOS’un son sürümünü kablosuz ağlar aracılığı ile güncellemelidir. Eğer kablosuz olarak güncelleme yapılamaz ise Itunes ile de güncelleme yapılabilmektedir.

Cihazınızda İOS12 uygulaması ile ilgili sorun yaşarsanız daha önceden güncellemeler için bir parola belirlemiş olabilirsiniz. Parolayı doğru tuşladıktan sonra güncelleme yapılabilmektedir.

Eğer cihazınızda yeterli alan yok ise de güncelleme yapmakta zorlanabilirsiniz. Eğer bu şekilde bir uyarı ile de karşılaşırsanız yapılması gereken işlemleri takip ederek, cihazınızda gerekli boşluları açmanız gerekecektir. Yeterli alan oluştuğunda güncelleme yaparak İOS12 güncellemesinin farkını yaşayabilirsiniz.

 


YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL