Androidden iPhone’a Whatsapp Aktarma

/ 9 Aralık 2020 / 15.521 views / 2 Yorum
Androidden iPhone’a Whatsapp Aktarma

Android’den Whatsapp sohbetlerinin iPhone’a taşınması için 3 yöntem bulunur. Androidden iPhone’a Whatsapp aktarma yöntemleri şunlardır:

 1. E-Posta
 2. Google Drive
 3. Uygulama ile

E-Posta Yoluyla Android’den iPhone’a WhatsApp Aktarma

E-posta ile WhatsApp mesajlarını transfer işlemi 7 basit adımda gerçekleştirilir.

Toplu sohbet aktarmak için kullanışsız olan bu yöntem, birkaç önemli sohbetin transferinde hızlı işlem yapabilme avantajı sağlar. E-mail yolu ile WhatsApp aktarma işlemi şu şekilde yapılır:

 1. WhatsApp uygulamasında ekranın sağ üst köşesinde yer alan üç noktayı seçin ve “Ayarlar” menüsüne girin.
 2. “Sohbet” menüsüne girerek “Sohbet Geçmişi” sekmesine giriş yapın.
 3. Açılan menüde “Sohbeti aktar” seçeneğine tıklayın.
 4. Taşımak istediğiniz sohbeti seçin.
 5. Sohbette görsel ya da video olması halinde “Medyalı” veya “medyasız” aktarma tercihi sunulacaktır. İlgili seçimi yapın.
 6. Seçilen gönderme yönteminde “Gmail” seçeneğini işaretleyerek, iPhone kurulumu için kullandığınız e-mail adresine sohbeti gönderin.
 7. iPhone cihazınıza WhatsApp kurun ve oturumu açın. WhatsApp sohbetleri otomatik olarak yedeklenmiş şekilde cihazınıza yüklenecektir.

Google Drive ile Android’den iPhone’a WhatsApp Aktarma

Google Drive ile WhatsApp aktarma işlemi toplu sohbet aktarımlarında daha avantajlıdır.

Androidden iPhone’a WhatsApp aktarma işlemi için eski ve yeni cihazlarınızı kullanarak aşağıdaki sıralamayı takip edebilirsiniz:

 1. Eski cihazınızda WhatsApp “Ayarlar” menüsüne giriş yapın.
 2. “Sohbetler” menüsünü seçerek “Sohbet Yedeği” sekmesine giriş yapın.
 3. Yedekleme yeri olarak Google Drive hesabınızı seçerek yedeklemeyi tamamlayın.
 4. iPhone cihazınızda Google Drive hesabınızı açın.
 5. WhatsApp uygulamasını kurarken, yedeklemeyi yüklemek için çıkan seçeneği işaretleyerek kurulumu tamamlayın.
 6. Kurulum tamamlanması sonrası WhatsApp’ta oturum açtığınızda, sohbetlerin yeni cihaza aktarıldığını görebilirsiniz.

Uygulama ile Android’den iPhone’a WhatsApp Aktarma

Uygulama kullanarak WhatsApp aktarma işleminde iPhone cihazınıza işlemi gerçekleştirebilecek uygulamaları kurmanız gereklidir.

Android cihazınızda WhatsApp sohbetlerinizi yedeklemenin ardından iPhone cihazınızda “iCloud Yedek” ve “iPhone’unumu Bul” seçeneklerini kapatın ve Androidden iPhone’a WhatsApp aktarma işlemi için aşağıdaki uygulamalardan herhangi birisini telefonunuza yükleyerek transfer işlemini tamamlayın:

 1. Android WhatsApp to iPhone Transfer
 2. WhatsApp Transfer Plus

SEO Manager & Editör / Ankara Üniversitesi, Bilgisayar Mühendisliği eğitimini 2013 yılında tamamladı. PHP programlama dilinde birçok yabancı firmaya hizmet verdi. 2019 Şubat ayında Piamet.com da SEO Manager & Editör unvanında yer aldı.

Benzer Konular
Telefon Rehberi Yedekleme
Telefon rehberinin yedeklenmesi cihaz değişimi ya da format işlemi öncesinde yapılmalıdır. Özellikle birbirinden farklı işletim sistemine sahip cihazlara geçiş yapıldığında, telefon rehberi yedekleme yapılmamışsa SIM Kart hafızasının sınırlı olması sebebi..
Samsung Telefon Yedekleme
Samsung verilerinin yedeklenmesi işleme yönelik geliştirilen kullanışlı uygulamalar ile gerçekleştirilebilir. Cep telefonu değişimi veya format atma gibi gereksinimler öncesinde Samsung telefon yedekleme yöntemleri ile verilerinizi PC’ye aktarmanız ve sonrasında cihazınıza..
Xiaomi Rehber Aktarma
Xiaomi telefonun rehberini taşıma işlemi Sim karta ve Gmail hesabına yapılabileceği gibi hafıza kartı kullanılarak da gerçekleştirilebilir. Tüm Android işletim sistemine sahip cihazlarda olduğu gibi benzer süreçlerle tamamlanan Xiaomi rehber..
Youtube Arka Planda Çalma Telefondan Ücretsiz Programsız
Yotube arka planda çalma, işlemi ücretsiz ve programsız yapılmaktadır. İlgili basit işlemlerle telefondan Youtube üzerinden açılan videolar, şarkılar telefon gezintisine engel olmayacaktır. Bu işlemler yapıldıktan sonra ekran komple kapatılabilir, farklı..
Samsung Telefona Format Atma
Samsung cep telefonunu sıfırlamak soft ve hard format olarak ikiye ayrılır. Android işletim sistemi ile çalışan Samsung marka cep telefonlarında, zaman zaman gereksinim duyulan temizlik işlemleri Samsung telefona format atma..
İnternet Hızı Arttırma Nasıl Yapılır
İnternetin hızı arttırma donanım yetersizlikleri ya da davetsiz kullanıcılar sebebiyle ortaya çıkabilen ihtiyaçtır. Film izlerken, online oyun oynarken veya dosya transferi sırasında sahip olduğunuz internet performansında kayıplar gözlemlediğinizde, internet hızını arttırma..

Androidden iPhone’a Whatsapp Aktarma (2 Yorum)

 1. Merhaba, 2. seçenek olan google drive seçeneğini denedim fakat iphone geçip kurulum yaparken icloud yedeğini görüyor google drive i görmüyor. yardımcı olurmusunuz.

  • Merhaba.

   Metehan Bey ilgili işlemler doğrultusunda öncelikle Android cihazdan Google Drive yedeklemesi yapılır. Ardından iPhone cihaza Google Drive yüklenir ve yedek yükleme işlemi Drive uygulaması üzerinden gerçekleştirilir.

   Android cihazdan ilgili işlemleri tamamladıysanız, iPhone telefonunuza Google Drive uygulamasını indirmelisiniz. Böylece yedeği iPhone cihazda görmesini sağlayabilirsiniz.