Androidden iPhone’a Whatsapp Aktarma

/ 9 Aralık 2020 / 17.347 views / 2 Yorum
Androidden iPhone’a Whatsapp Aktarma

Android’den Whatsapp sohbetlerinin iPhone’a taşınması için 3 yöntem bulunur. Androidden iPhone’a Whatsapp aktarma yöntemleri şunlardır:

 1. E-Posta
 2. Google Drive
 3. Uygulama ile

E-Posta Yoluyla Android’den iPhone’a WhatsApp Aktarma

E-posta ile WhatsApp mesajlarını transfer işlemi 7 basit adımda gerçekleştirilir.

Toplu sohbet aktarmak için kullanışsız olan bu yöntem, birkaç önemli sohbetin transferinde hızlı işlem yapabilme avantajı sağlar. E-mail yolu ile WhatsApp aktarma işlemi şu şekilde yapılır:

 1. WhatsApp uygulamasında ekranın sağ üst köşesinde yer alan üç noktayı seçin ve “Ayarlar” menüsüne girin.
 2. “Sohbet” menüsüne girerek “Sohbet Geçmişi” sekmesine giriş yapın.
 3. Açılan menüde “Sohbeti aktar” seçeneğine tıklayın.
 4. Taşımak istediğiniz sohbeti seçin.
 5. Sohbette görsel ya da video olması halinde “Medyalı” veya “medyasız” aktarma tercihi sunulacaktır. İlgili seçimi yapın.
 6. Seçilen gönderme yönteminde “Gmail” seçeneğini işaretleyerek, iPhone kurulumu için kullandığınız e-mail adresine sohbeti gönderin.
 7. iPhone cihazınıza WhatsApp kurun ve oturumu açın. WhatsApp sohbetleri otomatik olarak yedeklenmiş şekilde cihazınıza yüklenecektir.

Google Drive ile Android’den iPhone’a WhatsApp Aktarma

Google Drive ile WhatsApp aktarma işlemi toplu sohbet aktarımlarında daha avantajlıdır.

Androidden iPhone’a WhatsApp aktarma işlemi için eski ve yeni cihazlarınızı kullanarak aşağıdaki sıralamayı takip edebilirsiniz:

 1. Eski cihazınızda WhatsApp “Ayarlar” menüsüne giriş yapın.
 2. “Sohbetler” menüsünü seçerek “Sohbet Yedeği” sekmesine giriş yapın.
 3. Yedekleme yeri olarak Google Drive hesabınızı seçerek yedeklemeyi tamamlayın.
 4. iPhone cihazınızda Google Drive hesabınızı açın.
 5. WhatsApp uygulamasını kurarken, yedeklemeyi yüklemek için çıkan seçeneği işaretleyerek kurulumu tamamlayın.
 6. Kurulum tamamlanması sonrası WhatsApp’ta oturum açtığınızda, sohbetlerin yeni cihaza aktarıldığını görebilirsiniz.

Uygulama ile Android’den iPhone’a WhatsApp Aktarma

Uygulama kullanarak WhatsApp aktarma işleminde iPhone cihazınıza işlemi gerçekleştirebilecek uygulamaları kurmanız gereklidir.

Android cihazınızda WhatsApp sohbetlerinizi yedeklemenin ardından iPhone cihazınızda “iCloud Yedek” ve “iPhone’unumu Bul” seçeneklerini kapatın ve Androidden iPhone’a WhatsApp aktarma işlemi için aşağıdaki uygulamalardan herhangi birisini telefonunuza yükleyerek transfer işlemini tamamlayın:

 1. Android WhatsApp to iPhone Transfer
 2. WhatsApp Transfer Plus

SEO Manager & Editör / Ankara Üniversitesi, Bilgisayar Mühendisliği eğitimini 2013 yılında tamamladı. PHP programlama dilinde birçok yabancı firmaya hizmet verdi. 2019 Şubat ayında Piamet.com da SEO Manager & Editör unvanında yer aldı.

Benzer Konular
Azar Benzeri Uygulamalar
Flört uygulamaları, mobil dünyanın nasıl da hayatımızdaki her alanı kaplamaya başladığının kanıtlarından bir tanesidir. Yeni arkadaşlar edinmek, flört yapmak veya sadece keyifli vakit geçirmek için kullanılan uygulamalardan tanışarak evlenenlerin sayısı..
Bilgisayar Hızlandırma Yolları
5 adımda bilgisayarı hızlandırmak sanıldığı kadar zor işlem adımlarından oluşmaz. Gün içinde sürekli kullanılan bilgisayarlar, bir süre sonra yavaşlamakta ve istenilen performansı sağlayamamaktadır. Bu çok olağan bir durumdur. Bilgisayar sistemleri..
En İyi Virüs Temizleme Programı
Kötü amaçlı yazılımlar, giderek tüm dünyamız haline gelen mobil cihazlara ve teknolojik aygıtlara karşı öncelikli tehlike olmaya devam ediyor. Kişisel verilerin saklanıldığı bilgisayarlar, mobil telefonlar ve daha birçok dijital aygıt..
Trendyol Para Nasıl Kullanılır?
Trendyol paranın kullanılması için Trendyol cüzdan bölümünün aktif hale getirilmesi gerekmektedir. Bu cüzdan içerisine kredi kartı ya da havale ile para gönderildikten sonra alışverişlerin bu cüzdan üzerinden yapılması mümkün olmaktadır...
Tiktok Keşfete Düşme Saatleri
Tiktok algoritması diğer sosyal medya uygulamalarında olduğu gibi kendine has ve benzersiz bir şekilde çalışır. Tiktok’ta fenomen olmak için bu algoritmayı doğru algılamak ve bu doğrultuda yayınlar düzenlemek yeterlidir. Tiktok’un..
Logo Tasarım Programları Ücretsiz
Bedava logo tasarım uygulamaları aracılığıyla markalara ya da işletmelere belli bir logo tasarlamak mümkündür. Logolar, markaların kimliği yerine geçmekte ve bir müddet sonra müşteriler gördükleri logolardan markaları çıkarabilmektedir. Ancak logo..

Androidden iPhone’a Whatsapp Aktarma (2 Yorum)

 1. Merhaba, 2. seçenek olan google drive seçeneğini denedim fakat iphone geçip kurulum yaparken icloud yedeğini görüyor google drive i görmüyor. yardımcı olurmusunuz.

  • Merhaba.

   Metehan Bey ilgili işlemler doğrultusunda öncelikle Android cihazdan Google Drive yedeklemesi yapılır. Ardından iPhone cihaza Google Drive yüklenir ve yedek yükleme işlemi Drive uygulaması üzerinden gerçekleştirilir.

   Android cihazdan ilgili işlemleri tamamladıysanız, iPhone telefonunuza Google Drive uygulamasını indirmelisiniz. Böylece yedeği iPhone cihazda görmesini sağlayabilirsiniz.