Android ve iOS İçin En İyi Ücretsiz VPN Hangisi

/ 17 Şubat 2021 / 21.477 views / yorumsuz
Android ve iOS İçin En İyi Ücretsiz VPN Hangisi

Android ve IOS için en iyi ücretsiz VPN hangisi diye sorulduğunda tercih edilebilecek olan VPN servisleri şöyledir:

  • TunnelBear
  • ExpressVPN
  • Hotspot Shield
  • Windscribe
  • me
  • ProtonVPN

Android ve IOS için en iyi ücretsiz VPN hangisi araştırması yapılırken öncelikle VPN servisinin güçlü şifreleme özelliğine sahip olup olmadığına önem verilmelidir.

Android ve IOS İçin En İyi Ücretsiz VPN Servislerinden TunnelBear

TunnelBear; internette dolaşırken iz bırakmamak, önemli işlemlerde verilere üçüncü parti kişilerin erişmesini daha zor hale getirmek, erişim engeli bulunan sitelere giriş yapmak gibi amaçlar ile kullanılabilmektedir.

Sınırlı sayıda sunucusu olduğu için TunnelBear kullanarak internete bağlanıldığında, internet hızı daha düşük olabilmektedir. Aylık olarak 500 MB internetin VPN açıkken ücretsiz kullanılabilmesini sağlamaktadır. Ancak TunnelBear ile ilgili bir tweet atılır ise üst limit 1.5 GB’a kadar yükseltilebilmektedir.

En İyi Ücretsiz VPN Servislerinden ExpressVPN

ExpressVPN; 30 gün boyunca ücretsiz deneme imkanı sunmaktadır. 94 ülkede toplamda 3.000’den fazla sunucusu vardır. Şifreleme ve sıfır kayıt politikaları ile kullanıcıların güvende olmasını sağlamaktadır.

Android ve IOS için en iyi ücretsiz VPN hangisi diye düşünenler için en iyi seçeneklerden biri olan ExpressVPN; yayın, torrent ve oyunlar için sınırsız kota sunmaktadır. VPN’in kullanım amaçlarına ek olarak; Netflix, Disney+ ve Amazon Prime Video’da bulunan içerikler ülkesinde sınırlı olanlar yurt dışına gittiklerinde ExpressVPN ile ülkesinden izlenemeyen içeriklere de ulaşabilmektedir.

İnternette Güvenli Gezinmek İçin Hotspot Shield

Hotspot Shield; günlük 500 GB veri kullanabilme imkanı sunmaktadır. Bu da yaklaşık aylık 15 saate kadar SD video izleyebilme imkanına denk düşmektedir. Yüksek hızda internet kullanımı sağladığı gibi aynı zamanda güvenli bir şekilde internette dolaşmayı da mümkün kılmaktadır.

Ücret ödemeyenler de teknik destek alabilmektedirler. Dezavantajı ise çok fazla reklam sunuyor olmasıdır.

İndirme İşi İle Çok Uğraşanlar İçin Windscribe

Windscribe; aylık 10 GB’a kadar internet kullanımı yapılabilmektedir. Torrent kullanımı serbesttir ve özellikle indirme ile sıklıkla uğraşanların tercih edebilecekleri bir VPN servisidir.

Android ve IOS için en iyi ücretsiz VPN hangisi araştırması yapanların güvenle kullanabilecekleri, detaylı gizlilik politikası ve reklam engelleme araçları olan bir VPN servisidir.


SEO Manager & Editör / Ankara Üniversitesi, Bilgisayar Mühendisliği eğitimini 2013 yılında tamamladı. PHP programlama dilinde birçok yabancı firmaya hizmet verdi. 2019 Şubat ayında Piamet.com da SEO Manager & Editör unvanında yer aldı.

Benzer Konular
Azar Benzeri Uygulamalar
Flört uygulamaları, mobil dünyanın nasıl da hayatımızdaki her alanı kaplamaya başladığının kanıtlarından bir tanesidir. Yeni arkadaşlar edinmek, flört yapmak veya sadece keyifli vakit geçirmek için kullanılan uygulamalardan tanışarak evlenenlerin sayısı..
Bilgisayar Hızlandırma Yolları
5 adımda bilgisayarı hızlandırmak sanıldığı kadar zor işlem adımlarından oluşmaz. Gün içinde sürekli kullanılan bilgisayarlar, bir süre sonra yavaşlamakta ve istenilen performansı sağlayamamaktadır. Bu çok olağan bir durumdur. Bilgisayar sistemleri..
En İyi Virüs Temizleme Programı
Kötü amaçlı yazılımlar, giderek tüm dünyamız haline gelen mobil cihazlara ve teknolojik aygıtlara karşı öncelikli tehlike olmaya devam ediyor. Kişisel verilerin saklanıldığı bilgisayarlar, mobil telefonlar ve daha birçok dijital aygıt..
Trendyol Para Nasıl Kullanılır?
Trendyol paranın kullanılması için Trendyol cüzdan bölümünün aktif hale getirilmesi gerekmektedir. Bu cüzdan içerisine kredi kartı ya da havale ile para gönderildikten sonra alışverişlerin bu cüzdan üzerinden yapılması mümkün olmaktadır...
Tiktok Keşfete Düşme Saatleri
Tiktok algoritması diğer sosyal medya uygulamalarında olduğu gibi kendine has ve benzersiz bir şekilde çalışır. Tiktok’ta fenomen olmak için bu algoritmayı doğru algılamak ve bu doğrultuda yayınlar düzenlemek yeterlidir. Tiktok’un..
Logo Tasarım Programları Ücretsiz
Bedava logo tasarım uygulamaları aracılığıyla markalara ya da işletmelere belli bir logo tasarlamak mümkündür. Logolar, markaların kimliği yerine geçmekte ve bir müddet sonra müşteriler gördükleri logolardan markaları çıkarabilmektedir. Ancak logo..