Android Telefon Hızlandırma Programı

/ 11 Mart 2021 / 21.558 views / yorumsuz
Android Telefon Hızlandırma Programı

Android telefon hızlandırma programı; Android cihazların çalışmalarından verim alınabilmesini sağlamaktadır. Android telefon hızlandırma programı; cihazın çalışmasında stabilite sağladığı gibi performans ve hız arttırma özelliği de bulunmaktadır. Piyasadaki bazı Android telefon hızlandırma programları aşağıdaki gibidir:

  • Clean Master
  • App Cache Cleaner
  • Greenify
  • Cleaner
  • Du Speed Booster
  • Go Speed
  • Ace Cleaner

Android Telefon Hızlandırma Programlarından App Cache Cleaner

App Cache Cleaner; önbellek temizleme uygulaması olarak sunulmaktadır. Android telefonların performanslarını artırmak için kullanılan bir uygulamadır. Telefon hızlandırma programları içerisinden en işlevli olanlardan olmasına karşın kullanıcı arayüzünden bazı kullanıcıları memnun değildir.

Uygulama yüklendikten sonra kullanılması için öncelikle açılması ve sonrasında ekrana cihazdaki programların listesinin yüklenmesinin beklenmesi gerekmektedir. Çalıştırılan uygulamaların tükettikleri hafızaların bilgisi yer almaktadır. Hepsini sil butonundan temizleme işlemi yapılabilmektedir.

Android Telefonun Daha Hızlı Çalışması İçin Greenify

Greenify; arka planda gereksiz bellek tüketen uygulamaların kapatılmasını sağlayan bir hızlandırma programıdır. Kullanımının kolay olmasının yanı sıra kullanıcı arayüzü de oldukça kullanışlıdır. Android cihazın performansını arttırmada başarılı bir uygulamadır. Pil ömrünü arttırmaktadır.

Greenify uygulamasının hem ücretli hem de ücretsiz sürümü bulunmaktadır. Uygulamanın çekirdek özellikleri ücretsiz sürümünde de vardır. Ancak ek özellikler için ücretli sürümünün alınması gerekmektedir. Android telefon hızlandırma programı olan Greenify, rootlu ve rotsuz telefonlara ayarlanabilmektedir.

Android Telefonu Hızlandırmak İçin Cleaner

Cleaner; Android 2.3 ve üzeri sürümlerde çalışan, Android işletim sistemine sahip telefon ve tabletlere yüklenebilen bir telefon hızlandırma uygulamasıdır. Kullanımı kolay olan bir programdır. Hem ücretli hem de ücretsiz sürümü mevcuttur. İleri düzey kullanıcılar için gelişmiş özelliklere de sahiptir.

Android Cihazları Hızlandıran Programlardan Du Speed Booster

Du Speed Booster; Çinli Baidu’nun geliştirdiği bir uygulamadır. Android işletim sistemi bulunan telefon ya da tabletlere bu program yüklendiğinde; %60 oranında hızlanma gözlenmektedir.

Uygulama yöneticisi, izin yöneticisi, arama engelleyici gibi ek özellikleri bünyesinde barındırmaktadır. Android telefon hızlandırma programı olan Du Speed Booster; Android cihazını analiz ettikten sonra çok fazla hafıza tüketen işlemleri ölçer ve bu işlemlerin hızlarını arttırmaya odaklanır.


SEO Manager & Editör / Ankara Üniversitesi, Bilgisayar Mühendisliği eğitimini 2013 yılında tamamladı. PHP programlama dilinde birçok yabancı firmaya hizmet verdi. 2019 Şubat ayında Piamet.com da SEO Manager & Editör unvanında yer aldı.

Benzer Konular
Logo Tasarım Programları Ücretsiz
Bedava logo tasarım uygulamaları aracılığıyla markalara ya da işletmelere belli bir logo tasarlamak mümkündür. Logolar, markaların kimliği yerine geçmekte ve bir müddet sonra müşteriler gördükleri logolardan markaları çıkarabilmektedir. Ancak logo..
Google Fotoğraflar Güvenli Mi?
Google Fotoğraflar ile ilgili güvenlik durumu bir depolama alanı olması nedeniyle merak konusu haline gelmiştir. Google fotoğraflar güvenli mi sorusu ise sunmuş olduğu güvenlikli sistem ağı sayesinde piyasa içerisindeki en..
Kalıcı Olarak Silinen Fotoğrafları Geri Getirme
Kalıcı olarak silinen fotoğrafların geri getirilmesi bilgisayar cihazlarında çöp kutusu klasörü içerisinden yapmak mümkün olmaktadır. Kalıcı olarak silinen fotoğrafları geri getirme işleminin mobil cihazlarda yapılması için ise farklı uygulamaların yüklenmesi..
Güvenilir Kripto Para Siteleri ve Uygulamaları
Güvenilir kripto para siteleri ya da uygulamaları sayesinde sanal madencilik alanında karlı işlemler yapılabilmektedir. Sistemin güvenilir olmaması durumunda ise maddi kayıpların oluşma riski bulunmaktadır. Güvenilir kripto para siteleri ve uygulamaları..
Snapchat’te Silinen Fotoğrafları Geri Getirme
Snapchatte silinen fotoğrafların geri getirilmesi için belirli programların kullanılması gerekmektedir. Verilerin geri getirilmesini sağlayan uygulamalar sayesinde Snapchatte silinen fotoğrafları geri getirme işlemleri de kolaylıkla yapılabilmektedir. Snapchat uygulamasının kullanılma prensibine göre..
E-Ticarette En Çok Satılan Ürünler Nelerdir
E-ticarette en çok satışı yapılan ürünler farklı kategoriler içerisinde yer almakta olup değişkenlik göstermektedir. Farklı siteler göz önünde bulundurulduğunda E-ticarette en çok satılan ürünler şu şekilde sıralanmaktadır: Kadın ve erkek..