Altyapısı Olmayan Evler İçin İnternet Nasıl Bağlanır

/ 14 Şubat 2021 / 18.804 views / yorumsuz
Altyapısı Olmayan Evler İçin İnternet Nasıl Bağlanır

Altyapısı olmayan evler için internet bağlatmak, sabit internet bağlatmak istendiğinde mümkün olmamaktadır. Altyapısı olmayan evler için internet nasıl bağlanır sorusuna cevap vermek gerekir ise; altyapı döşenmesini talep etmek veya mobil internet abonelikleri başlatmak olmak üzere iki seçenek bulunmaktadır.

Bulunulan bölgeye altyapı döşenebilmesi için sabit internet aboneliği satın alınmak istenen şirketin bu projeye onay vermesi ve şirketin şartlarının karşılanıyor olması gerekmektedir. GSM operatörleri altyapısı bulunmayan bölgeler için özel internet abonelik teklifleri sunmaktadır.

Altyapısı Olmayan Evler İçin İnternet Bağlantısı Nasıl Yapılır?

Altyapısı olmayan evlere altyapı döşenmesi için izlenen adımlar şu şekildedir:

  • İnternet hizmeti almak isteyen kişinin, internet hizmeti almak istediği şirketin çözüm merkezi ile görüşmesi gerekmektedir.
  • Yeni yapılan bir binanın olduğu bölgede altyapı çalışması yapmadan önce bina için bir proje çizilmektedir.
  • Projenin maliyet hesaplaması yapıldıktan sonra bu hesaplama genel merkeze gönderilmektedir.
  • Genel merkez projeye yönelik kar zarar hesaplaması yaptıktan sonra projenin önceliğini belirlemektedir.
  • Projenin belirlenmiş olan bütçesi doğrultusunda bir para aktarımı yapılmaktadır.
  • Kazılması ya da direk dikilmesi gerektiğinde bu işlemler için öncesinde belediyeden izin alınması gerekmektedir.
  • Gerekli izinler alındıktan sonra projeye başlanmaktadır.
  • Proje tamamlandıktan sonra ilgili binada oturanların internet abonelikleri başlatılabilmektedir.

Altyapısı Olmayan Evler İçin İnternet Bağlatabilmek Mümkün Müdür?

Altyapısı olmayan evlere internet bağlatmak, sabit internet olarak bakıldığında mümkün değildir. Sabit internet bağlatabilmek için binanın Telekom ya da fiber altyapısının olması gerekmektedir.

Altyapısı olmayan evler için internet nasıl bağlanır sorusuna cevap vermek gerekir ise; sadece mobil internet veya taşınabilir modemler ile internet aboneliği başlatabilmek mümkün olmaktadır.

Altyapı Bulunan Evlerde Port Sorunu Nasıl Çözülür?

Altyapısı bulunan binada boş port olmaması durumunda, kullanıcının internet bağlatabilmek için beklemesi gerekmektedir. Altyapısı olmayan evler için internet nasıl bağlanır diye düşünüldüğünde, sabit bir internet aboneliği başlatılamamaktadır.

Ancak altyapısı olan binalarda da port sorunu yaşanabilmektedir. Bunun çözülmesi için ise yeni portların santrale yerleşimi, mahalleden birinin internet aboneliğini iptal ettirmesi ya da mahalleden internet kullanan birinin taşınması gibi çözümler uygulanabilmektedir.


SEO Manager & Editör / Ankara Üniversitesi, Bilgisayar Mühendisliği eğitimini 2013 yılında tamamladı. PHP programlama dilinde birçok yabancı firmaya hizmet verdi. 2019 Şubat ayında Piamet.com da SEO Manager & Editör unvanında yer aldı.

Benzer Konular
Trendyol Para Nasıl Kullanılır?
Trendyol paranın kullanılması için Trendyol cüzdan bölümünün aktif hale getirilmesi gerekmektedir. Bu cüzdan içerisine kredi kartı ya da havale ile para gönderildikten sonra alışverişlerin bu cüzdan üzerinden yapılması mümkün olmaktadır...
Tiktok Keşfete Düşme Saatleri
Tiktok algoritması diğer sosyal medya uygulamalarında olduğu gibi kendine has ve benzersiz bir şekilde çalışır. Tiktok’ta fenomen olmak için bu algoritmayı doğru algılamak ve bu doğrultuda yayınlar düzenlemek yeterlidir. Tiktok’un..
Logo Tasarım Programları Ücretsiz
Bedava logo tasarım uygulamaları aracılığıyla markalara ya da işletmelere belli bir logo tasarlamak mümkündür. Logolar, markaların kimliği yerine geçmekte ve bir müddet sonra müşteriler gördükleri logolardan markaları çıkarabilmektedir. Ancak logo..
Google Fotoğraflar Güvenli Mi?
Google Fotoğraflar ile ilgili güvenlik durumu bir depolama alanı olması nedeniyle merak konusu haline gelmiştir. Google fotoğraflar güvenli mi sorusu ise sunmuş olduğu güvenlikli sistem ağı sayesinde piyasa içerisindeki en..
Kalıcı Olarak Silinen Fotoğrafları Geri Getirme
Kalıcı olarak silinen fotoğrafların geri getirilmesi bilgisayar cihazlarında çöp kutusu klasörü içerisinden yapmak mümkün olmaktadır. Kalıcı olarak silinen fotoğrafları geri getirme işleminin mobil cihazlarda yapılması için ise farklı uygulamaların yüklenmesi..
Güvenilir Kripto Para Siteleri ve Uygulamaları
Güvenilir kripto para siteleri ya da uygulamaları sayesinde sanal madencilik alanında karlı işlemler yapılabilmektedir. Sistemin güvenilir olmaması durumunda ise maddi kayıpların oluşma riski bulunmaktadır. Güvenilir kripto para siteleri ve uygulamaları..