Altyapısı Olmayan Evler İçin İnternet Nasıl Bağlanır

/ 14 Şubat 2021 / 18.801 views / yorumsuz
Altyapısı Olmayan Evler İçin İnternet Nasıl Bağlanır

Altyapısı olmayan evler için internet bağlatmak, sabit internet bağlatmak istendiğinde mümkün olmamaktadır. Altyapısı olmayan evler için internet nasıl bağlanır sorusuna cevap vermek gerekir ise; altyapı döşenmesini talep etmek veya mobil internet abonelikleri başlatmak olmak üzere iki seçenek bulunmaktadır.

Bulunulan bölgeye altyapı döşenebilmesi için sabit internet aboneliği satın alınmak istenen şirketin bu projeye onay vermesi ve şirketin şartlarının karşılanıyor olması gerekmektedir. GSM operatörleri altyapısı bulunmayan bölgeler için özel internet abonelik teklifleri sunmaktadır.

Altyapısı Olmayan Evler İçin İnternet Bağlantısı Nasıl Yapılır?

Altyapısı olmayan evlere altyapı döşenmesi için izlenen adımlar şu şekildedir:

  • İnternet hizmeti almak isteyen kişinin, internet hizmeti almak istediği şirketin çözüm merkezi ile görüşmesi gerekmektedir.
  • Yeni yapılan bir binanın olduğu bölgede altyapı çalışması yapmadan önce bina için bir proje çizilmektedir.
  • Projenin maliyet hesaplaması yapıldıktan sonra bu hesaplama genel merkeze gönderilmektedir.
  • Genel merkez projeye yönelik kar zarar hesaplaması yaptıktan sonra projenin önceliğini belirlemektedir.
  • Projenin belirlenmiş olan bütçesi doğrultusunda bir para aktarımı yapılmaktadır.
  • Kazılması ya da direk dikilmesi gerektiğinde bu işlemler için öncesinde belediyeden izin alınması gerekmektedir.
  • Gerekli izinler alındıktan sonra projeye başlanmaktadır.
  • Proje tamamlandıktan sonra ilgili binada oturanların internet abonelikleri başlatılabilmektedir.

Altyapısı Olmayan Evler İçin İnternet Bağlatabilmek Mümkün Müdür?

Altyapısı olmayan evlere internet bağlatmak, sabit internet olarak bakıldığında mümkün değildir. Sabit internet bağlatabilmek için binanın Telekom ya da fiber altyapısının olması gerekmektedir.

Altyapısı olmayan evler için internet nasıl bağlanır sorusuna cevap vermek gerekir ise; sadece mobil internet veya taşınabilir modemler ile internet aboneliği başlatabilmek mümkün olmaktadır.

Altyapı Bulunan Evlerde Port Sorunu Nasıl Çözülür?

Altyapısı bulunan binada boş port olmaması durumunda, kullanıcının internet bağlatabilmek için beklemesi gerekmektedir. Altyapısı olmayan evler için internet nasıl bağlanır diye düşünüldüğünde, sabit bir internet aboneliği başlatılamamaktadır.

Ancak altyapısı olan binalarda da port sorunu yaşanabilmektedir. Bunun çözülmesi için ise yeni portların santrale yerleşimi, mahalleden birinin internet aboneliğini iptal ettirmesi ya da mahalleden internet kullanan birinin taşınması gibi çözümler uygulanabilmektedir.


SEO Manager & Editör / Ankara Üniversitesi, Bilgisayar Mühendisliği eğitimini 2013 yılında tamamladı. PHP programlama dilinde birçok yabancı firmaya hizmet verdi. 2019 Şubat ayında Piamet.com da SEO Manager & Editör unvanında yer aldı.

Benzer Konular
İngilizce Öğrenmek İçin Uygulamalar Yabancılarla Konuşarak
Yabancılarla konuşarak İngilizce öğrenmek için uygulamalardan bazıları aşağıda verilmiştir: Cambly Verbling Live Lingua Skooli English Tutor Online Preply MyEnglishTeacher İngilizce öğrenmek için uygulamalar yabancılarla konuşarak hem daha eğlenceli hem de..
E-Ticaret Nasıl Yapılır – E Ticaret Yapmak
E-ticaret yapmak için pazarlanacak olan ürün ve hizmet belirlenmelidir. E-ticaret nasıl yapılır sorusuna cevap vermek gerekir ise; e-ticaret yapacak olan kişinin şirket kurması zorunlu değildir. İş yeri açmaksızın satış yapabilme..
Flo İnternetten Alınan Ürün Mağazadan Değişir Mi?
Flo internetten alınan ürünün mağazadan değiştirilmesi mümkündür. Flo internetten alınan ürün mağazadan değişir mi sorusuna cevap vermek gerekir ise; Flo’nun değişim şartları kapsamında Flo’dan alınan ürün farklı bir renk veya..
Android ve iOS İçin En İyi Ücretsiz VPN Hangisi
Android ve IOS için en iyi ücretsiz VPN hangisi diye sorulduğunda tercih edilebilecek olan VPN servisleri şöyledir: TunnelBear ExpressVPN Hotspot Shield Windscribe me ProtonVPN Android ve IOS için en iyi..
Trendyol’da Satış Yapmak – Trendyol’dan Satış Yapmak İçin
Trendyol’da satış yapmak için Trendyol üzerinden satıcı kaydının oluşturulması gerekmektedir. Trendyol’da satış yapmak üzere başvuru yapanların başvuruları Trendyol tarafından değerlendirilmektedir. Eğer başvuru olumlu sonuçlanır ise gerekli belgeler Trendyol’a ulaştırılmalıdır. Trendyol..
Telefon Rehberi Yedekleme
Telefon rehberinin yedeklenmesi cihaz değişimi ya da format işlemi öncesinde yapılmalıdır. Özellikle birbirinden farklı işletim sistemine sahip cihazlara geçiş yapıldığında, telefon rehberi yedekleme yapılmamışsa SIM Kart hafızasının sınırlı olması sebebi..