51.Bölgenin Gizemi Çözülemiyor

/ 12 Mayıs 2019 / 3.473 views / yorumsuz
51.Bölgenin Gizemi Çözülemiyor

Amerika Birleşik Devletleri’nde, Nevada Çölü’nün ortasında görevli olmayan kimsenin yakınına bile yaklaşmasının yasak olduğu ve kimsenin içeride neler döndüğüne dair en ufak bir fikri bile olmadığı 51.Bölgenin gizemi çözülemiyor.

Elde bulunan ve paylaşılan bilgilere göre Amerika Birleşik Devletleri Hava Kuvvetlerine ait ve yine sadece bilindiği kadarıyla uçak ve düşman silahları inceleme, analiz etme ve araştırma merkezi olarak kullanılmakta. Böyle olduğuna inanılmaktadır. Evet inanılmakta çünkü kimsenin net bir bilgisi yok bu yer hakkında.

Bu kadar gizli tutulması da hakkında teoriler türetilen gizemli bir yer olmasına zemin hazırlamıştır. Tüm bunların sayesinde yıllardır dünyanın en çok merak edilen yerlerinden biri de 51. Bölge olmuştur. İnsanlar hakkında bilgi edinmeye çalışsalar bile umduklarını bulamamışlardır.

51.Bölgenin Gizemi

Yerin Altında Daha Büyük Bir Tesis Var

Zaman zaman önceden 51. Bölge’de çalıştığını iddia eden, ellerinde belgeler olduğunu söyleyen insanlar ortaya çıkıp sonra hızla unutuluyorlar. Bu insanlar içeride farklı şeylerin döndüğünü iddia ederek teorileri daha çok arttırıp 51. Bölge hakkındaki dedikoduları güçlendiriyorlar.

Bölgenin havadan çekilen bazı fotoğraflarında küçük birkaç yapı görülse de tesisin tamamının yer altına taşınmış olduğu ve fazlasıyla büyük bir alan kapladığı bilinmekte.

Bu tesis popüler kültürde ‘dünyaya gelen uzaylıların tutulduğu yer’ olarak bilinmekte. Bazı teorisyenlere göreyse daha da fazlası yapılmakta. Uzaylıların yanı sıra ölümcül deneylerin ve silahların yapıldığı, teknolojinin başka bir boyuta taşındığı, uzaylılar gibi başka canlıların incelendiği bir yer olan 51.Bölgenin gizemi merakla araştırılıyor.

51.Bölgenin Gizemi

Amerika Hedef Saptırıyor Olabilir

 Bölgedeki uçak pistleri yıllardır kullanılmamakta bu yüzden üstü çöl kumuyla kaplanmış vaziyette. Durum böyleyken pistlerin kullanılması ve bölgeye uçak inmesi mümkün değil. CIA’nın ‘bölgede gizli uçaklar için araştırma yapılıyor’ açıklaması bölgenin durumuna bakılınca hedef saptırmak için yapılmış gibi duruyor. Yine iddialara göre bölgenin resmen kabulünden önce, bölgenin 50 km yakınına yaklaşmak bile yasaktı.

Eğer bu sınırı aşan biri olursa bölgeyi korumak amacıyla araçla takip başlıyor. Nevada ‘nın dört bir yanının gizli kameralarla izlendiği ve tehlike arz ettiğiniz düşünülürse vurulmanızın bile olası olduğu söylentileri de dolaşmakta. Tüm bu komplo teoricilerin haricinde ellerindeki fotoğraflarla bir zamanlar 51. Bölge çalışanı olduğunu iddia edenler var.

Bu insanların yaptığı açıklamalarsa daha fazla kafa karıştırmakta. Bu kadar çok teori ve iddia varken böyle gizli olaylara ilgi duymayan insanlar bile 51.Bölgenin gizemi konusunda merakı söz konusu.


Genel Editör / İstanbul Üniversitesi, İletişim Fakültesi'nde lisansını tamamladı. Milliyet Gazetesi'nde staj yaptı. 2019 Mayıs ayı itibari ile Piamet.com Genel Editör, unvanına imza attı.

Benzer Konular
Uşakta Dehşet Anları! Kocasını Defalarca Bıçaklayarak Öldürdü
Geçtiğimiz gülerde Uşak’ta bir erkek cinayeti daha yaşandı. Uşak’ın merkez ilçelerinden birinde meydana gelen olayda kadın eşini bıçaklayarak öldürdü. Kadın hemen tutuklandı ve ceza evine gönderildi. Eşini bıçaklayarak öldüren kadın..
Kocasını Keserle Öldürdü Acımasız Kadın Gözüm Kararmış Dedi
Şiddetten öldürülen erkekler bir cinayet daha, geçtiğimiz günlerde Konya’da bir erkek cinayeti ile meydana geldi. Bir kadının 28 yıllık eşini, başına keserle vurarak öldürdüğü ortaya çıktı. Eşini öldüren kadın, kasten..
Kocasını Öldürdü, Kanını İçti Sonra İlişkiye Girdi İğrenç!
Geçtiğimiz günlerde şiddetten ölen erkekler ve erkek cinayeti haberinde, Rusya’da Rep şarkıcısı olan Alexander’in ölümüyle çalkalandı. 36 yaşındaki Marina Kokhal, eşini kıskançlık krinize girerek öldürdü. Cani kadın kocasını öldürdü, sonra..
Adana’da Erkek Cinayeti! Kocasını Tüfekle Öldürdü, Kazaydı Dedi
Erkek cinayeti bitmiyor. Şiddetten öldürülen erkekler sırasında, geçtiğimiz günlerde Adana’da polis ekiplerine ölüm olayı ihbarı geldi. İhbarı alan ekipler hemen olay yerine geldi. Yapılan soruşturmanın ardından kocasını öldüren kadın göz..
Yusuf Turhan – Yusuf Turhan Kimdir ve Hakkında Bilgi
Yusuf Turhan, 01.03.1981 yılı, Bingöl ili Karlıova ilçesi doğumludur. Ova Aşireti lideri Turhan, genç yaşta aile dostlarının bulunduğu Kocaeli bölgesi Dilovası ilçesine yerleşmiştir. Dilovası’nda yaşamını sürdürmeye gelen Turhan bir dönem..
Bir Arama Yüzünden Kocasını Acımadan Bıçaklayarak Öldürdü
Şiddetten ölen erkekler haberindeki Feci olay, İstanbul’da meydana geldi. 3 çocuk annesi olan Gülşen Bilgi ve eşi Vedat Bilgi ayrılmıştı. 3 sene sonra tekrar barışan karı koca, kahvaltı yaparken Vedat..