Gündem

51.Bölgenin Gizemi Çözülemiyor

51.Bölgenin Gizemi Çözülemiyor

Amerika Birleşik Devletleri’nde, Nevada Çölü’nün ortasında görevli olmayan kimsenin yakınına bile yaklaşmasının yasak olduğu ve kimsenin içeride neler döndüğüne dair en ufak bir fikri bile olmadığı 51.Bölgenin gizemi çözülemiyor.

Elde bulunan ve paylaşılan bilgilere göre Amerika Birleşik Devletleri Hava Kuvvetlerine ait ve yine sadece bilindiği kadarıyla uçak ve düşman silahları inceleme, analiz etme ve araştırma merkezi olarak kullanılmakta. Böyle olduğuna inanılmaktadır. Evet inanılmakta çünkü kimsenin net bir bilgisi yok bu yer hakkında.

Bu kadar gizli tutulması da hakkında teoriler türetilen gizemli bir yer olmasına zemin hazırlamıştır. Tüm bunların sayesinde yıllardır dünyanın en çok merak edilen yerlerinden biri de 51. Bölge olmuştur. İnsanlar hakkında bilgi edinmeye çalışsalar bile umduklarını bulamamışlardır.

51.Bölgenin Gizemi

Yerin Altında Daha Büyük Bir Tesis Var

Zaman zaman önceden 51. Bölge’de çalıştığını iddia eden, ellerinde belgeler olduğunu söyleyen insanlar ortaya çıkıp sonra hızla unutuluyorlar. Bu insanlar içeride farklı şeylerin döndüğünü iddia ederek teorileri daha çok arttırıp 51. Bölge hakkındaki dedikoduları güçlendiriyorlar.

Bölgenin havadan çekilen bazı fotoğraflarında küçük birkaç yapı görülse de tesisin tamamının yer altına taşınmış olduğu ve fazlasıyla büyük bir alan kapladığı bilinmekte.

Bu tesis popüler kültürde ‘dünyaya gelen uzaylıların tutulduğu yer’ olarak bilinmekte. Bazı teorisyenlere göreyse daha da fazlası yapılmakta. Uzaylıların yanı sıra ölümcül deneylerin ve silahların yapıldığı, teknolojinin başka bir boyuta taşındığı, uzaylılar gibi başka canlıların incelendiği bir yer olan 51.Bölgenin gizemi merakla araştırılıyor.

51.Bölgenin Gizemi

Amerika Hedef Saptırıyor Olabilir

 Bölgedeki uçak pistleri yıllardır kullanılmamakta bu yüzden üstü çöl kumuyla kaplanmış vaziyette. Durum böyleyken pistlerin kullanılması ve bölgeye uçak inmesi mümkün değil. CIA’nın ‘bölgede gizli uçaklar için araştırma yapılıyor’ açıklaması bölgenin durumuna bakılınca hedef saptırmak için yapılmış gibi duruyor. Yine iddialara göre bölgenin resmen kabulünden önce, bölgenin 50 km yakınına yaklaşmak bile yasaktı.

Eğer bu sınırı aşan biri olursa bölgeyi korumak amacıyla araçla takip başlıyor. Nevada ‘nın dört bir yanının gizli kameralarla izlendiği ve tehlike arz ettiğiniz düşünülürse vurulmanızın bile olası olduğu söylentileri de dolaşmakta. Tüm bu komplo teoricilerin haricinde ellerindeki fotoğraflarla bir zamanlar 51. Bölge çalışanı olduğunu iddia edenler var.

Bu insanların yaptığı açıklamalarsa daha fazla kafa karıştırmakta. Bu kadar çok teori ve iddia varken böyle gizli olaylara ilgi duymayan insanlar bile 51.Bölgenin gizemi konusunda merakı söz konusu.


YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL